Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: prechod z rezimu spanku?  (Přečteno 2539 krát)

ghanta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
prechod z rezimu spanku?
« kdy: 13 Července 2008, 19:56:10 »
ahoj. dopredu hlasim ze jsem v ubuntu zacatecnik a vychytavam zatim spoustu veci. jedna vec me ale dost stve a nevim si rady. kdyz se obrazovka pri necinosti po nejake dobe vypne, nejde me zapnout. kontrolky pro zaple pc svitej, dokonce to ukazuje ze hd pracuje, pripojeni k wifi je aktivni, vetrak se toci, jen at delam co delam nemuzu nastartovat obrazovku. urcite je to jen nejaka chujovina a da se to nejak nastavit. do powermanagementu jsem se dival a myslim ze tam je vse nastaveno spravne.
dik za radu

andrewl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: prechod z rezimu spanku?
« Odpověď #1 kdy: 14 Července 2008, 22:38:46 »
Mam stejný problém a taky nevim jak to vyřešit... zatím ho nedávám do režimu spánku což je na houby..

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: prechod z rezimu spanku?
« Odpověď #2 kdy: 15 Července 2008, 08:25:25 »
njn...to je totiž problém s ovladačemi grafiky.... za to může více či méně ATi/nVidia.....

jinak k tomu prvnímu nastavte si aby se vám to neuspávalo Systém > Volby > Správa napájení, když tak si vypněte i ztmavit display při nečinnosti...

jinak můžete se pokusit buď restartovat grafické prostředí > ctrl+alt+backspace
nebo zkusit kombinaci resiub + SysRQ+Alt pro reset počítače z kernelu, aby se nepoškodil disk...

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: prechod z rezimu spanku?
« Odpověď #3 kdy: 15 Července 2008, 08:26:09 »
poslední věc je zkusit jiné ovladače grafiky...

andrewl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: prechod z rezimu spanku?
« Odpověď #4 kdy: 15 Července 2008, 21:16:21 »
Ale problém vidim i v tom, že v režimu spánku běží větráky, to je trochu divnej spánek ne? Přeci je běžný, že je počítač vypnutej akorát je napájená pamět a v ní uchovanej stav počítače.. Vím že existuje i režim kdy běží disky nebo tak, ale to je spíš ve windowsech jestli je to s1 nebo s3 či nějak tak... nevim jestli se něco podobnýho nastavuje i v ubuntu nebo tak. Každopádně do klasickýho režimu spánku to nepřechází a navíc to z něj nejde probudit...

nettezzaumana

  • Host
Re: prechod z rezimu spanku?
« Odpověď #5 kdy: 16 Července 2008, 00:33:55 »
hehe.. jeste je jina moznost .. nastavit si idealne na nejaky acpi hotkey reload modulu pro vga ;)

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: prechod z rezimu spanku?
« Odpověď #6 kdy: 16 Července 2008, 08:31:34 »
ntz: to je pěkné, popravdě na některých laptopech pomůže, když se připojí napájení a pak zase odpojí, někdy se pak grafika vzbudí, ale Tvůj nápad je skvělý, pověz jak na něj;) trošku jsem hledal (restart vbstate, vga, vga restart) obvykle se výsledky týkali jen rozchození grafiky, 2 byli o problému suspendu a pak následným restartu vga, ale nic tam nebylo...

když nad tím přemýšlím, tak teoreticky je to jen
Kód: [Vybrat]
modprobe -r nvidia
Kód: [Vybrat]
modprobe nvidia
nevím jestli je to, ale reálné. neozkoušel jsem to...:) pokud ne, tak pověz jak na to;)


andrewl: je možné, že se vám laptop ani neuspí, popř jen vypíná obrazovku, což je pravděpodobně ten kámen úrazu...ovladače zkusit...:)

nettezzaumana

  • Host
Re: prechod z rezimu spanku?
« Odpověď #7 kdy: 16 Července 2008, 10:22:39 »
.. ale Tvůj nápad je skvělý, pověz jak na něj ..
<< Zde popisuju, jak se nastavi acpi tlacitka ..

ghanta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: prechod z rezimu spanku?
« Odpověď #8 kdy: 16 Července 2008, 10:26:18 »
konkretne mam teda grafiku od nVidia, zkousel jsem nejake ovladace primo z jejich stranek co maj pro linux, ale nic moc teda. pri delsi necinosti se mi laptop hibernuje, ale proste uz nenaskoci nazpatek, takze pak musim natvrdo restartovat, protoze kompl neraguje vubec na klavesnici.  :-\ a zrovna tu hibernaci jsem pouzival ve windousech docela casto.

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: prechod z rezimu spanku?
« Odpověď #9 kdy: 16 Července 2008, 14:57:12 »
.. ale Tvůj nápad je skvělý, pověz jak na něj ..
<< Zde popisuju, jak se nastavi acpi tlacitka ..


Ok, tohle zrovna třeba vím, resp už jsem něco podobného dělal, mě šlo spíše o to jaký modul by se měl znovu načíst...? resp, jaký modul, když bych to třeba zkoušel přes ssh, by to oživil?

edit:
abych byl upřímný, tak jsem právě přes acpi/dbus řešil nedávno rhythmbox, takže zhruba mám představu, jak to tam funguje a právě jsem si konfiguraci trošku upravil, nepoužíval jsem tlačítko stop.. tak jsem si tam hodil zobrazení stavu..:)
« Poslední změna: 16 Července 2008, 15:09:45 od Fracty »

ghanta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: prechod z rezimu spanku?
« Odpověď #10 kdy: 18 Července 2008, 21:20:50 »
njn...to je totiž problém s ovladačemi grafiky.... za to může více či méně ATi/nVidia.....

jinak k tomu prvnímu nastavte si aby se vám to neuspávalo Systém > Volby > Správa napájení, když tak si vypněte i ztmavit display při nečinnosti...

jinak můžete se pokusit buď restartovat grafické prostředí > ctrl+alt+backspace
nebo zkusit kombinaci resiub + SysRQ+Alt pro reset počítače z kernelu, aby se nepoškodil disk...

sorry, nak nevim kde se na klavesnici potkat s tlacitkem resiub.......eh..dik

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: prechod z rezimu spanku?
« Odpověď #11 kdy: 19 Července 2008, 10:20:52 »
to je sekvence kláves - R - E - I - S - U - B

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.