Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Full Circle Magazine - český překlad  (Přečteno 53731 krát)

Vetinari

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 604
  • ... so better use your brain!
Re: Full Circle Magazine - český překlad
« Odpověď #75 kdy: 23 Října 2008, 12:12:20 »
No se SCRIBUSem si teď hraje Radek 3m9d tak nevím, jak je daleko ;).

P.S. Kdybys chtěl pomoct, řekni si, ale zas tak složitý program mi to nepřišel...
P.P.S. Nezačnem překládat 18. číslo? Články už jsou k dispozici, tak si můžem rozebrat...

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Full Circle Magazine - český překlad
« Odpověď #76 kdy: 23 Října 2008, 12:58:03 »
P.S. Kdybys chtěl pomoct, řekni si, ale zas tak složitý program mi to nepřišel...
P.P.S. Nezačnem překládat 18. číslo? Články už jsou k dispozici, tak si můžem rozebrat...
Na "hraní si" se scribusem mi bohužel asi nevybyde čas - navíc co jsem ho testoval asi před měsícem, tak mi docela blbnul - tezobrazoval komplet tekoucí text, někde se prostě zasek a místo zbytku byly prázdné rámy (při editaci byl text celý).

Jinak můžeš hodit odkaz na články z č.18? Že bych začal ve volných chvilkách s překladem.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Starlett

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
  • Out of range
Re: Full Circle Magazine - český překlad
« Odpověď #77 kdy: 23 Října 2008, 15:04:03 »
Články z 18. čísla jsou k dispozici tady
Pokud bude někdo něco překládat, tak se napřed podívejte, jestli se na daný článek nevztahují nějaké opravy, díky ;)
Is it a bug or a feature?

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Full Circle Magazine - český překlad
« Odpověď #78 kdy: 23 Října 2008, 23:05:55 »
Se SCRIBUSem jsem se snažil nějak vyjít - teď moc nevim, jak do toho... Vypadá jednoduše, ale ještě se mi nepovedla jedna podstatná věc - zrušit text (ve většině případů), abych tam mohl dát jinej... Uvažoval jsem o ruční editaci sla souboru, ale je tam na muj vkus moc toho všecho kolem a myslim, že by to nemuselo dopadnout dobře...
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Richard Moravec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: Full Circle Magazine - český překlad
« Odpověď #79 kdy: 24 Října 2008, 07:53:39 »
ja bych to zkusil do toho scribusu dat. mne to jde editovat uplne v pohode.Teda ty clanky ktere jsem zkusil.

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Full Circle Magazine - český překlad
« Odpověď #80 kdy: 24 Října 2008, 21:38:48 »
ja bych to zkusil do toho scribusu dat. mne to jde editovat uplne v pohode.Teda ty clanky ktere jsem zkusil.

Tak to určitě zkus! :o Jestli je v tom nějaký jenom trochu trik, tak mi ho poraď ;)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Full Circle Magazine - český překlad
« Odpověď #81 kdy: 25 Října 2008, 08:43:44 »
Když jsem to zkoušel, přišel jsem na jednu věc. Každý článek je vložen do jedné vrstvy (alespoň v čísle 17). Pokud tato vrstva není aktivní, tak se prostě nedá editovat - rámy s textem se myslím nedají ani označit. Zobraz si okno vrstev (F6 ?) a v něm označ vrstvu, kterou chceš upravovat.Potom stačí již jenom pravé tlačítko na textovém poli a dát Upravit text.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Starlett

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
  • Out of range
Re: Full Circle Magazine - český překlad
« Odpověď #82 kdy: 25 Října 2008, 10:22:04 »
Tak to by mě nenapadlo :o
Nevím, nakolik je to velký problém, ale font použitý na nadpisy (Editorial, News, Command and Conquer apod.) nepodporuje české znaky, tudíž se to bude muset nějak dořešit :( Psát jednoduše bez diakritiky se mi jako moc použitelný nápad nezdá...
Is it a bug or a feature?

Richard Moravec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: Full Circle Magazine - český překlad
« Odpověď #83 kdy: 25 Října 2008, 17:18:08 »
Popřípadě dole na liště se dají vyrolovat ty vrstvy. A vybrat tu kterou chcete editovat.
Co se týče těch fontů, tak jsem zkoušel editovat ty nadpisy a v pohodě s diakritikou.
Když už víte jak na Scribus tak Vám ho nechám.

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Full Circle Magazine - český překlad
« Odpověď #84 kdy: 25 Října 2008, 20:53:53 »
Tak fajn, vrhám se na to :)

EDIT (21:40): přestává mě to bavit  :-\ Scribus neustále padá :P

EDIT (1:50): Tak jsem před spaním ještě něco zascribusil - ale moc toho není - nebaví mě po každý změně ukládat moc dlouho :P
« Poslední změna: 26 Října 2008, 01:56:31 od 3m9d »
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Richard Moravec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: Full Circle Magazine - český překlad
« Odpověď #85 kdy: 06 Listopadu 2008, 19:08:29 »
Jak to vypadá s vydáním?

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Full Circle Magazine - český překlad
« Odpověď #86 kdy: 06 Listopadu 2008, 23:04:10 »
špatně... :-[ Řeším, bohužel spoustu osobních věcí a nějak nemám chuť do práce... Jinak něco už mám ve Scribusu, ale ještě zdaleka ne všechno.. Mezitím jsem přeinstaloval systém, tak doufám, že už Scribus nebude tolik padat :)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

nettezzaumana

  • Host
Re: Full Circle Magazine - český překlad
« Odpověď #87 kdy: 06 Listopadu 2008, 23:43:38 »
ted jsem se prvne v zivote podival ten magazin .. to je jak nejaka sekta ..  :-\

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Full Circle Magazine - český překlad
« Odpověď #88 kdy: 07 Listopadu 2008, 12:19:02 »
špatně... :-[ Řeším, bohužel spoustu osobních věcí a nějak nemám chuť do práce... Jinak něco už mám ve Scribusu, ale ještě zdaleka ne všechno.. Mezitím jsem přeinstaloval systém, tak doufám, že už Scribus nebude tolik padat :)
OK. Pokusím se večer nacpat překlady 17.čísla do Scribusu. Ale nic neslibuju. Vše závisí od toho, jak rychle se mi podaří uložit manželku a synka ;)
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Full Circle Magazine - český překlad
« Odpověď #89 kdy: 08 Listopadu 2008, 14:12:31 »
škoda, že jsem se tady neobjevil - poslal bych mojí 0.001 verzi :P Jak to teď vypadá?
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Full Circle Magazine - český překlad
« Odpověď #90 kdy: 09 Listopadu 2008, 17:31:26 »
škoda, že jsem se tady neobjevil - poslal bych mojí 0.001 verzi :P Jak to teď vypadá?
Jak to vypadá? Blbě. Chtělo by to někoho, kdo již ve Scirbusu něco dělal. Protože je to jedním slovem peklo. Delší texty ještě tak nějak člověk nakopíruje, ale co se týče jakkoli formátovaného textu, dělá si Scribus prakticky co chce (člověk změní jedno písmeno a vše se rozhází). Nehledě k tomu, že při pokusu kopírovat něco do editoru textu to s pravděp. tak 50% spadne.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Full Circle Magazine - český překlad
« Odpověď #91 kdy: 09 Listopadu 2008, 18:20:25 »
Tak to máme stejnou zkušenost :D
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Full Circle Magazine - český překlad
« Odpověď #92 kdy: 10 Listopadu 2008, 21:01:32 »
No, už jsem počáteční odpor Scribusu překonal a nějaké ty překlady jsem do anglické verze FCM nastrkal. Musím říct, že za většinu problémů se Scribusem může idiotský překlad (opravdu nevím, kdo Insert new line při editaci textu přeložil jako Vložit novou linku ;D) a nefunkčnost řady klávesových zkratek. Příčina padání je kopírování textu, který obsahuje řídící znaky (např. přechod na nový řádek). Když člověk ještě zkousne neskutečnou pomalost celého programu, tak se v tom dá i pracovat ;)

Každopádně hodlám v "implantování" překladů pokračovat, ale v práci máme celkem fofr a tak se mi tročku protahuje pracovní doba na úkor volného času. Každopádně bych byl rád, kdyby to nezbylo pouze na mě.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Full Circle Magazine - český překlad
« Odpověď #93 kdy: 10 Listopadu 2008, 23:55:59 »
Tak teď jak sdílet dokument ve Scribusu... Jako nejreálnější bych viděl nějaké ftp, kam bychom měli všichni (zatím oba) přístup.... Nemá někdo nějaké takové?
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
Re: Full Circle Magazine - český překlad
« Odpověď #94 kdy: 13 Listopadu 2008, 15:38:51 »
Mě se osvědčil program dropbox (www.getdropbox.com) tam můžeš nahrávat cokoli a můžeš udělat adresář jehož obsah budeš sdílet s každým koho pozveš. Na změny tě to upozorní. můžeš se tam dostávat buď přes web nebo nainstalovat prográmek ,kterej synchronizuje tvoje PC s webem. Je i verze přímo pro Ubuntu.
Ubuntu 17.04.

mravkolev

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Full Circle Magazine - český překlad
« Odpověď #95 kdy: 13 Listopadu 2008, 21:15:28 »
Ahoj, zase jednou jdu prudit s GIMPem, teda s překladem dalšího dílu ze seriálu FCM:)
Jde o to, že popisuje práci s nabídkou (Toolbox Menubar), která se počínaje verzí 2.6. přemístila do menu Filtry. S návodem můžu udělat následující:

Přeložit existující text tak, jak to leží a běží.
Přeložit text a někam vsunout aspoň poznámku, že se to týká Gimpu do verze 2.6
Text upravit, aby to odpovídalo nejaktuálnější verzi.

Co vy na to? Je vůbec košer existující texty upravovat?

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Full Circle Magazine - český překlad
« Odpověď #96 kdy: 13 Listopadu 2008, 22:54:04 »
já bych přeložil tak jak je a vytvořil poznámku o změnách v nové verzi :P
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Full Circle Magazine - český překlad
« Odpověď #97 kdy: 20 Listopadu 2008, 09:57:55 »
Zdravím.

Tak se nám to nějak zaseklo :-[ a mám takový pocit, že se to už nerozjede. Za chvíli tu bude 19.číslo a my jsme zatím nedali dohromady ani to 17. Překlady jsou sice skro všechny hotové, ale není kdo by je nacpal do Scribusu. Osobně jsem se o to pokoušel, ale prostě na to nemám času (narozdíl od překladu, který se dal stihnout u některých článků behem dvou přestávek na kafe v práci).
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Full Circle Magazine - český překlad
« Odpověď #98 kdy: 20 Listopadu 2008, 10:52:45 »
Tak se vykašlete na formu a zveřejněte to jako klasický dokument. Třeba se někdo z komunity, kdo umí se Scribusem ohlásí. Chtělo by to ale dát jako zprávičku na Ábíčko...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: Full Circle Magazine - český překlad
« Odpověď #99 kdy: 20 Listopadu 2008, 11:28:58 »
No a kdo to tvořil před rokem? To bylo bez problémů?
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.