Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém při přechodu na vyšší verzi  (Přečteno 2732 krát)

andrewl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Problém při přechodu na vyšší verzi
« kdy: 20 Července 2008, 20:32:54 »
Ahoj stala se mi taková nehoda při přechodu na vyšší verzi (hardy heron). Při instalaci těch balíků se mi to kouslo, když bylo asi osm minut do konce a tak jsem to restartoval. Bohužel už mi to nějak nenabíhá. Když má naskočit Gnome objeví se hlášení, že Ubuntu běží v nízkém grafickém režimu a mam buď možnost nastavit, vypnout nebo pokračovat. Ať dám cokoliv, objeví se přihlašovací obrazovka, přihlásim se, ale už to nenaběhne. Předpokládám, že se něco stalo v Gnome. Nevíte prosím jak mam třeba dokončit aktualizaci z konzole? Třeba spustit instalaci nějakejch balíků nebo tak? Dík
« Poslední změna: 20 Července 2008, 20:37:34 od andrewl »

premet

  • Host
Re: Problém při přechodu na vyšší verzi
« Odpověď #1 kdy: 20 Července 2008, 20:56:22 »
Vyzkoušej si
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update a pak
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get dist-upgrade

andrewl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: Problém při přechodu na vyšší verzi
« Odpověď #2 kdy: 20 Července 2008, 21:24:29 »
OK, ale když tohle napíšu, tak to řekne, you must manually run dpkg -- configure -a to correct the problem. Tak ten příkaz spustim a píše to:
Kód: [Vybrat]

Setting up locales (2.7.9-4) ...
Generating locales...
cs_CZ.UTF-8...
a na tom poslednim řádku se to sekne a už to nic nedělá...

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Problém při přechodu na vyšší verzi
« Odpověď #3 kdy: 20 Července 2008, 22:43:30 »
OK, ale když tohle napíšu, tak to řekne, you must manually run dpkg -- configure -a to correct the problem. Tak ten příkaz spustim a píše to:
Kód: [Vybrat]

Setting up locales (2.7.9-4) ...
Generating locales...
cs_CZ.UTF-8...
a na tom poslednim řádku se to sekne a už to nic nedělá...
Mas nefunkcni Synaptic, protoze pri tom upgradu to nenainstalovalo ten balik. Jako root to musis zadat, abys ten Synaptic zprovoznil. S tim balikem tady ma problem vice lidi. Osobne pouzivam pouze anglickej system a to jak widle, tak Ubuntu a tento problem nastesti neresim. Kdyz se mi ale ten balik jako en verze updatoval, tak to laptop(DC2) srotoval snad pul hodiny...
Doporucil bych pro priste cistou instalaci(nejlepe si udelat zvlast / a /home), odpadaji pozdejsi problemy s upgradem, je toho totiz plne forum.. :)

andrewl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: Problém při přechodu na vyšší verzi
« Odpověď #4 kdy: 20 Července 2008, 22:54:03 »
Ok a co mam teda přesně dělat? Mám to teda znovu spustit a čekat?? Já mam pocit, že to nic nedělá.. disk vůbec nebliká..

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Problém při přechodu na vyšší verzi
« Odpověď #5 kdy: 20 Července 2008, 23:01:14 »
Ok a co mam teda přesně dělat? Mám to teda znovu spustit a čekat?? Já mam pocit, že to nic nedělá.. disk vůbec nebliká..
Moje rada je, ze jestli mas live cd, tak si udelat pres livko zalohu dat a preinstalovat cistou instalaci, pac je to nejrychlejsi zpusob. Ja sam jsem neupgradoval jeste nikdy, vzdy cista instalace a zatim spokojenost, ikdyz Hardy ze zacatku vykazoval mensi problemy, zejmena s grafikou nVidia..

robo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Problém při přechodu na vyšší verzi
« Odpověď #6 kdy: 28 Července 2008, 13:49:06 »
Ahoj Andrewl,
mne sa stalo presne to iste. Vyriesil si to podla rady Pepe999? Alebo si zvolil iny postup?

wastingdouglas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Problém při přechodu na vyšší verzi
« Odpověď #7 kdy: 20 Listopadu 2008, 15:58:09 »
Mam jiny problem,po uspesnem prechodu na vyssi verzi ubuntu se mi po restertu objevil pravdepodobne prikazovy radek,kde bylo: uzivatel-desktop login:co tam mam napsat,kdyz tam napisu svoje meno,ktery sem mel ve verzi 8.04,a nasledne heslo,tak to napise,ze je login incorect.heslo vim,tak v cem je tedy problem,v navodu na prechod je postup ,jak prejit,vic nic,o tomto ani tuk.dekuji.

Martin Tesárek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
    • Muj maly blog o ubuntu
Re: Problém při přechodu na vyšší verzi
« Odpověď #8 kdy: 20 Listopadu 2008, 16:37:31 »
vzheldem k tomu ze tvrdis ze po uspesnem a ptas se co se stalo s loginem tak to asi zas tak uspesny prechod nebyl. Muj nazor na vec je takovy ze i kdyz se prihlasis tak ti nenabehne graficke rozhrani ale zustane prikazovy radek.
co bych skusil je nouzovy rezim a restartovat x server. Pokud to nepomuze hodne uzivatelu na tomto foru doporucuje misto prechodu cistou instalaci nove verze.
AMD X3 8450+ , Nvidia 8600GTS Diamond/512, RAM 2024/800, HDD 120GB Sata1, 320GB Sata2, 500GB Sata2  Ubuntu 9.04

wastingdouglas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Problém při přechodu na vyšší verzi
« Odpověď #9 kdy: 20 Listopadu 2008, 16:48:33 »
Prave ze to trvalo dosti dlouho a pak to napsalo nejakej seznam baliku,ze budou odstraneny,po stazeneni a nainstalovani aktualizaci to napsalo je potreba restartovat,to sem udelal a pak to napsalo ,co sem napsal.jak restartovat v nouzovym rezimu,je to jako u woken,mackat pri bootovani F10 a pak se objevi polozky s moznostmi.prave mam na tom hardisku dosti dat,kteryy bych nerad ztratil.dekuji.ale zkusim to.jeste jedna vec,jak mam nastavit,aby se mi objevil i druhy hardisk,na kterem ted pisu,jeden mam 500Gb a ten sem odpojil a zapojil druhy.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.