Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: (Gnome 2.2) Přihlašovací obrazovka  (Přečteno 2235 krát)

LosBuba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
(Gnome 2.2) Přihlašovací obrazovka
« kdy: 26 Července 2008, 22:02:59 »
Zdravím,
mám problém s NTB...Zapnu ho naběhne výběr OS, vyberu Ubuntu v pohodě nabootuju, ale pak když by se měla objevit přihlašovací obrazovka, se nic nestane...
Monitor zčerná a nepomůže nic jinýho než restart a pak znovu ty úkony. Někdy se NTB musí vyrestartovat i víckrát aby naběhla přihlašovací obrazovka. Velice mi to znepříjemňuje práci. Budu vděčný za jakékoliv rady. ??? ::)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: (Gnome 2.2) Přihlašovací obrazovka
« Odpověď #1 kdy: 27 Července 2008, 00:38:04 »
problém bude asi v grafické kartě a jejích ovladačích/nastavení. Proto pošlete: typ karty (příkaz lspci, někde dole bude "VGA", někde kolem bude typ karty), pokud to bude ATI, tak příkazem fglrxinfo zobrazíte informace o ovladačích (a vložte je sem). Navíc mám pocit, že už se tady něco takovýho řešilo - takže ještě zkuste hledat "[typ karty] gdm" nebo tak něco :P
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

afk_cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 283
Re: (Gnome 2.2) Přihlašovací obrazovka
« Odpověď #2 kdy: 29 Července 2008, 17:06:06 »
mozna jen detail: na vypis tech informaci se dostanete po zcernani obrazovky pres Ctrl + Alt + F1 a prihlaste se normalne.
Ubuntu 8.04 - server, Ubuntu 8.10 a 9.04 desktop, Ubuntu 9.04 a 9.10 laptop :) vsude Ubuntu :))

Pana_Ruplahlava

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 172
Re: (Gnome 2.2) Přihlašovací obrazovka
« Odpověď #3 kdy: 10 Srpna 2008, 11:35:17 »
huh to mi teď dělá taky!
Největší práce při instalaci linuxu byla sundat nálepku Designed For Microsoft Windows XP :)

Pana_Ruplahlava

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 172
Re: (Gnome 2.2) Přihlašovací obrazovka
« Odpověď #4 kdy: 12 Srpna 2008, 08:38:33 »
Ehm... Linux má v tomhle jednu jedinou nevýhodu a to že při zavádění jádra potřebuje kompletně zdravý hardware... Dělalo mi to stejný, trochu jsem se v tom povrtal a zjistil jsem že mi odchází základovka :) není to taky tvůj případ? :)
Největší práce při instalaci linuxu byla sundat nálepku Designed For Microsoft Windows XP :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.