Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: zmena fontu v chate Skype [vyřešeno]  (Přečteno 5479 krát)

vlajus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
zmena fontu v chate Skype [vyřešeno]
« kdy: 26 Července 2008, 19:46:03 »
Potreboval som pre prácu nejaké nové fonty, tak som si vytvoril vo svojom domovskom adresári adresár .fonts - tam som nahádzal potrebné fonty, fonty fungujú ako majú v programe OpenOffice aj v GIMPe. Problém je ale v tom, že odvtedy mi zmenilo font v Skype a v skype chate sa mi zle zobrazujú znaky s interpunkciou. Predtým mi to nerobilo. V Skype som nenašiel žiadne nastavenie, kde by som mohol font zmeniť.
« Poslední změna: 02 Srpna 2008, 20:45:16 od Vojtěch Trefný »
This is the Linux land. At silent nights you can hear Windows machines rebooting...

Do kelu s majkrošrotom!

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: zmena fontu v chate Skype
« Odpověď #1 kdy: 27 Července 2008, 00:23:25 »
nepomůže návod an změnu fonrů ve wine? http://wiki.ubuntu.cz/Wine/Zlepšení vzhledu aplikací
« Poslední změna: 02 Srpna 2008, 16:15:43 od qUAKER »
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

vlajus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: zmena fontu v chate Skype
« Odpověď #2 kdy: 27 Července 2008, 20:25:14 »
nepomůže návod an změnu fonrů ve wine? http://wiki.ubuntu.cz/Wine/Zlepšení vzhledu aplikací

Nemám Skype nainštalovaný vo wine, mám ho priamo v Linuxe, Linuxácka verzia.
This is the Linux land. At silent nights you can hear Windows machines rebooting...

Do kelu s majkrošrotom!

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: zmena fontu v chate Skype
« Odpověď #3 kdy: 27 Července 2008, 21:52:41 »
nepomůže návod an změnu fonrů ve wine? http://wiki.ubuntu.cz/Wine/Zlepšení vzhledu aplikací

Nemám Skype nainštalovaný vo wine, mám ho priamo v Linuxe, Linuxácka verzia.
Sorry - úplně jsem zapomněl na linuxový Skype (který sám mám) ;D
Koukal jsem tedy do nastavení, ale bohužel jsem taky nic nenašel :( Zkusil jsem se mrknout i do složky .Skype, ale ani tam nic o fontech - zkusil bych postupně mazat ty fonty a zjistit, který je "problémový", pak buď sehnat ten font i s českými znaky, nebo se obejít bez něj... :P (případně ho nahazovat a odhazovat dle potřeby, ale to zní dost divoce... Ještě mě napadá, jestli by se nedal "přebít" nějakým dalším fontem..)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

vlajus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: zmena fontu v chate Skype
« Odpověď #4 kdy: 31 Července 2008, 17:54:20 »
Fontov tam mám neskutočne veľa, niekoľko tisíc, takže postupne ich mazať, to by som sa zbláznil :o

Ešte som prišiel nato, že rovnako zle mi fonty zobrazuje aj na tejto stránke:
Kód: [Vybrat]
http://board.ogame.cz/
This is the Linux land. At silent nights you can hear Windows machines rebooting...

Do kelu s majkrošrotom!

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: zmena fontu v chate Skype
« Odpověď #5 kdy: 31 Července 2008, 21:07:38 »
wow několik tisíc - jak se to dá vůbec využít? Ale to není předmětem jednání...
Ve zdrojáku stránek jsem našel font-family: Tahoma, Helvetica (občas s malym T/H)... Takže jestliže máte nainstalovanou nějakou Tahomu, hodilo by se ji smazat (a případně nahrát v balíku msstcorefonts microsoftí fonty...) pokud nemáte v systému žádnou Tahomu, tak se mrkněte po Helvetice ;) Zkoušel jsem "Tahoma" hledat všude možně (že by mi třeba vypadl nějaký konfigurační soubor Skypu), ale nic moc jsem nenašel :(
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

c4pp4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 309
Re: zmena fontu v chate Skype
« Odpověď #6 kdy: 02 Srpna 2008, 02:14:30 »
Písmo aplikací v Ubuntu mám nastaveno následovně, třeba ti to pomůže (pokud si dobře pamatuju, tak to má vliv mj. na Skype, Virtualbox, Terminál a GoogleEarth, u kterého je třeba nastavit velikost písma postupem z jinýho tématu):

výchozí po instalaci
Systém -> Volby -> Vzhled -> Písma -> 3x Sans 10, Sans Bold 10, Monospace 10, Subpixelové vyhlazování

soubor s názvem qtrc ve složce .qt
Kód: [Vybrat]
[3.3]
libraryPath=/usr/lib/kde3/plugins/

[General]
GUIEffects=general^eanimatecombo^e
embedFonts=true
enableXft=true
font=Sans Serif,10,-1,5,50,0,0,0,0,0
fontPath=\0
useXft=true
style=Plastik

[KDE]
contrast=7
kdeAddedLibraryPaths=/usr/lib/kde3/plugins/^e

[KWinPalette]
activeBackground=#1f26ad
activeBlend=#259bb8
activeForeground=#ffffff
activeTitleBtnBg=#e6e6e6
frame=#ff0000
inactiveBackground=#cdcdcd
inactiveBlend=#ababab
inactiveForeground=#dddddd
inactiveFrame=#efebe7
inactiveTitleBtnBg=#ebebeb

[Palette]
active=#000000^e#efebe7^e#f5f3f1^e#ffffff^e#cbc1b7^e#c7c7c7^e#000000^e#ffffff^e#000000^e#ffffff^e#efebe7^e#736a60^e#f8c677^e#000000^e#0000ee^e#52188b^e
disabled=#808080^e#efebe7^e#f5f3f1^e#ffffff^e#cbc1b7^e#c7c7c7^e#c7c7c7^e#ffffff^e#808080^e#ffffff^e#efebe7^e#736a60^e#c9833b^e#000000^e#0000ee^e#52188b^e
inactive=#000000^e#efebe7^e#f5f3f1^e#ffffff^e#cbc1b7^e#c7c7c7^e#000000^e#ffffff^e#000000^e#ffffff^e#efebe7^e#736a60^e#f8c677^e#000000^e#0000ee^e#52188b^e

soubor s názvem .fonts.conf v domovské složce
Kód: [Vybrat]
<?xml version="1.0"?>
<!DOCTYPE fontconfig SYSTEM "fonts.dtd">
<fontconfig>
 <match target="font" >
  <edit mode="assign" name="rgba" >
   <const>rgb</const>
  </edit>
 </match>
 <match target="font" >
  <edit mode="assign" name="hinting" >
   <bool>true</bool>
  </edit>
 </match>
 <match target="font" >
  <edit mode="assign" name="hintstyle" >
   <const>hintfull</const>
  </edit>
 </match>
 <match target="font" >
  <edit mode="assign" name="antialias" >
   <bool>true</bool>
  </edit>
 </match>
</fontconfig>

nainstalovat balík qt4-qtconfig nebo sudo apt-get install qt4-qtconfig
Systém -> Volby -> Qt 4 nastavení -> Fonts -> DejaVu Sans, Normal, 10, křížkem ukončit, Save - Yes

DPI písma např. na 96:

soubor s názvem .Xresources v domovské složce
Kód: [Vybrat]
Xft.dpi:96
výchozí po instalaci (aspoň u mě)
Systém -> Volby -> Vzhled -> Písma -> Podrobnosti -> Rozlišení 96 bodů na palec
IBM/Lenovo ThinkPad R61i [8932-9ZG / NF09ZCV]
Ubuntu 12.04 MATE 1.6 [plná podpora hardware]

vlajus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: zmena fontu v chate Skype
« Odpověď #7 kdy: 02 Srpna 2008, 15:56:53 »
wow několik tisíc - jak se to dá vůbec využít? Ale to není předmětem jednání...
Ve zdrojáku stránek jsem našel font-family: Tahoma, Helvetica (občas s malym T/H)... Takže jestliže máte nainstalovanou nějakou Tahomu, hodilo by se ji smazat (a případně nahrát v balíku msstcorefonts microsoftí fonty...) pokud nemáte v systému žádnou Tahomu, tak se mrkněte po Helvetice ;) Zkoušel jsem "Tahoma" hledat všude možně (že by mi třeba vypadl nějaký konfigurační soubor Skypu), ale nic moc jsem nenašel :(

Žiadnu Tahomu som medzi fontami nenašiel, ale Helveticu áno a po zmazaní fontov Helvetica sa už všetko zobrazuje ako má :) Ďakujem veľmi pekne za pomoc ;)
This is the Linux land. At silent nights you can hear Windows machines rebooting...

Do kelu s majkrošrotom!

tylik

  • Host
Re: zmena fontu v chate Skype
« Odpověď #8 kdy: 02 Srpna 2008, 18:54:09 »
soubor s názvem qtrc ve složce .qt | soubor s názvem .fonts.conf v domovské složce

Som na gnome, kamos to je len pre KDE? nemozem to najst.

c4pp4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 309
Re: zmena fontu v chate Skype
« Odpověď #9 kdy: 03 Srpna 2008, 12:32:36 »
soubor s názvem qtrc ve složce .qt | soubor s názvem .fonts.conf v domovské složce

Som na gnome, kamos to je len pre KDE? nemozem to najst.

Já to používám právě pro Gnome, pač aplikace využívající QT jsou nevzhledné. Pokud něco z toho neexistuje, tak to vytvoř.
IBM/Lenovo ThinkPad R61i [8932-9ZG / NF09ZCV]
Ubuntu 12.04 MATE 1.6 [plná podpora hardware]

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.