Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problém s vysypaním koša - súbory sa nedajú nájsť [vyřešeno]  (Přečteno 3860 krát)

vlajus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Mám takýto problém. Presunul som nejaké súbory do koša, ale nemôžem ich z koša vysypať (keď zmažem iné súbory do koša a dám kôš vysypať, tak tie mi zmaže). Kôš sa mi zobrazuje ako plný, keď ho otvorím, tak tam tie súbory sú. Keď ich dám odstrániť, vypíše mi to permision denied.

Tak som šiel cez terminál do vladimir@vlajus:~/.local/share/Trash/files$ ale v tomto adresári žiadne súbory nie sú! V Trash je ešte adresár info, ten je tiež prázdny(dal som zobraziť aj skryté súbory). Tak som zmazal celý adresár Trash. Po reštarte už v koši nič nebolo. Tak som zmazal len tak skúšobne nejaký súbor do koša a keď som kôs otvoril, tak tam bol ten súbor ale aj ten môj súbor, ktorý som nemohol zmazať. Po vysypaní koša tam ten problémový súbor zostal. Adresár Trash sa ale nevytvoril. Tak som ho znova vytvoril, aj s podadresármi files a info. Znova som reštartol Ubuntu.

Teraz keď zapnem Ubuntu, tak je kôš prázdny, keď niečo zmažem do koša, tak sa mi v koši objaví ten súbor čo som zmazal, ale aj ten môj problémový súbor, a ten sa zmazať nedá. Navyše ak si v terminály otvorím vladimir@vlajus:~/.local/share/Trash/files$ tak tam nič nie je. Ani ten súbor čo zmažem. Nechápem teda, kde mi súbory presúvané do koša ukladá a ako mám ten problémový súbor odstrániť?

Keď otvorím nautilus cez gksudo nautilus, tak keď dám zobraziť kôš, tak mi napíše, že obsah koša nemôže zobraziť.
« Poslední změna: 15 Ledna 2009, 03:45:04 od Anna Taliánová »
This is the Linux land. At silent nights you can hear Windows machines rebooting...

Do kelu s majkrošrotom!

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: problém s vysypaním koša - súbory sa nedajú nájsť
« Odpověď #1 kdy: 02 Srpna 2008, 22:31:41 »
Až tam soubor bude, dejte výpis is podadresáři
Citace
ls -l ~/.local/share/trash
Citace
ls -l root/.local/share/trash

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

vlajus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: problém s vysypaním koša - súbory sa nedajú nájsť
« Odpověď #2 kdy: 02 Srpna 2008, 22:46:33 »
Až tam soubor bude, dejte výpis is podadresáři
Citace
ls -l ~/.local/share/trash
Citace
ls -l root/.local/share/trash

Tak tu sú tie výpisy:
Kód: [Vybrat]
vladimir@vlajus:/$ ls -l ~/.local/share/Trash
celkom 8
drwxr-xr-x 2 vladimir vladimir 4096 2008-08-02 16:31 files
drwxr-xr-x 2 vladimir vladimir 4096 2008-08-02 16:31 info

vladimir@vlajus:/$ ls -l ~/.local/share/Trash/files
celkom 0

vladimir@vlajus:/$ ls -l ~/.local/share/Trash/info
celkom 0
Kód: [Vybrat]
vladimir@vlajus:/$ sudo ls -l root/.local/share/Trash
ls: nie je možný prístup k root/.local/share/Trash: No such file or directory
This is the Linux land. At silent nights you can hear Windows machines rebooting...

Do kelu s majkrošrotom!

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: problém s vysypaním koša - súbory sa nedajú nájsť
« Odpověď #3 kdy: 03 Srpna 2008, 20:22:35 »
Hmmm, tak nápady došli. Pak už jen nahlásit bug, nebo projet zdrojáky. :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

sirkubador

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
    • http://minastir.ic.cz
Re: problém s vysypaním koša - súbory sa nedajú nájsť
« Odpověď #4 kdy: 04 Srpna 2008, 10:38:52 »
A není to nějaký skrytý systémový soubor? Skryté soubory ls -l nevyhledá. To by zároveň odpovídalo na to, proč nejde smazat. Co jednoduše zkusit
Kód: [Vybrat]
sudo rm -R ~/.local/share/Trash/files/
sudo rm -R ~/.local/share/Trash/info/
?
"A simple, lightweight linux distribution" (64-bit)

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: problém s vysypaním koša - súbory sa nedajú nájsť
« Odpověď #5 kdy: 04 Srpna 2008, 11:24:33 »
Zkuste
Kód: [Vybrat]
gksudo nautilus a prohrábnout ten koš z něj. a nezapomeň nautilus zase vypnout, není to úplně bezpečné, mít takovej mocnej nástroj otevřenej...
Xubuntu 12.04

fermata

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
  • skill: write in C
Re: problém s vysypaním koša - súbory sa nedajú nájsť
« Odpověď #6 kdy: 04 Srpna 2008, 14:58:32 »
mne sa tiez stalo nieco podobne, a tie subory sa mi podarilo definitivne odstranit cez gnome-commander
"A weak coder becomes a strong coder by reading code and writing code - every day, for fun."

Fujitsu Siemens V5505, Intel Core 2 Duo, 1 GB RAM, Intel X3100, Debian Sid/Squeeze LXDE + Ubuntu Intrepid Ibex

JohnyN

  • Host
Re: problém s vysypaním koša - súbory sa nedajú nájsť
« Odpověď #7 kdy: 04 Srpna 2008, 19:26:40 »
Zdravím, mal som podobnú situáciu, mám pocit, že ide o bug v HH. Mazal som niekoľko tisíc súborov zo záloh cca 30GB a keď som ich presunul do koša, tak sa napriek kliknutiu na vysypanie nič nestalo. Skúšal som aj odstrániť trash na disku, kde súbory boli, teda bol to data disk.. /media/mount_point/.trash keď som adresár .trash zmazal, tak sa vytvoril nový .trash1000 alebo nejako tak.. nakoniec som to vyriešil spustením Nautila s rootovskými právami (ALT+F2 gksu nautilus) a úplným zmazaním obsahu adresárov .trash adresárov bez presunu do koša, teda cez kláves. skratku SHIFT+DELETE.

vlajus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: problém s vysypaním koša - súbory sa nedajú nájsť
« Odpověď #8 kdy: 05 Srpna 2008, 19:23:58 »
Tak ten kôš bol na tom disku, z ktorého som mazal súbory, takže po jeho vymazaní zmyzol aj daný súbor. Predtým mi položky presunuté do koša dávalo do /home/vladimir/.local/share/Trash/, teraz mi ich dáva do /media/disk/.Trash-1000/, ale to nevadí, hlavne že sa to vyriešilo. Ďakujem všetkým za pomoc.
This is the Linux land. At silent nights you can hear Windows machines rebooting...

Do kelu s majkrošrotom!

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: problém s vysypaním koša - súbory sa nedajú nájsť
« Odpověď #9 kdy: 06 Srpna 2008, 09:18:01 »
Tak ten kôš bol na tom disku, z ktorého som mazal súbory, takže po jeho vymazaní zmyzol aj daný súbor. Predtým mi položky presunuté do koša dávalo do /home/vladimir/.local/share/Trash/, teraz mi ich dáva do /media/disk/.Trash-1000/, ale to nevadí, hlavne že sa to vyriešilo. Ďakujem všetkým za pomoc.
Rekl bych, ze je spis dava na obe tato mista. Na kazdem disku se totiz vytvari separatni kos (applet v panelu je ale sdruzuje a vysypava vsechny kose najednou), aby se pri mazani souboru soubory nepresouvaly na jiny disk, cimz by dochazelo k jejich faktickemu kopirovani. Asi byste nechtel, aby se po smazani filmu na flashce data nejakou tu minutu kopirovala do /home/xx/.Trash.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.