Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Linux nenastartuje - jak se dostat k datum a pak nainstalovat WinXP?  (Přečteno 2771 krát)

ina

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Potřebovala bych poradit.V počítači mám Linux a chtěla bych nainstalovat Windows XP..Linux mi však nenastartuje a já se potřebuju dostat k uloženým datům..Jak pak přeinstaluju místo Linuxu Windows?? Děkuji
« Poslední změna: 21 Října 2007, 11:44:41 od Anna Taliánová »

neveceral

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 471
Linux
« Odpověď #1 kdy: 24 Července 2006, 09:44:39 »
1. k datům se můžete dostat přes jakékoli live CD, ze kterého nabootujete
2. návod jak odinstalovat Ubuntu je již ve fóru popsán a to dosti podrobně - hledejte
« Poslední změna: 21 Října 2007, 11:45:09 od Anna Taliánová »

martinka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Linux
« Odpověď #2 kdy: 25 Července 2006, 21:53:26 »
Jsem ráda, že nejsem jediná ženská, která se zajímá o počítače. K tématu: Když jsem to zkoušela já, tak jsem vložila do mechaniky CD s Windowsem XP (samozřejmě si nastav boot z cd/dvd mechaniky).
Všechno probíhalo automaticky, ale musela jsem udělat jednu věc - zformátovat celý počítač, takže se vymazal Linux i s daty. Což v tvém případě asi není to pravé ořechové, když se potřebuješ dostat k datům. Přeju hodně štěstí :)
« Poslední změna: 21 Října 2007, 11:45:56 od Anna Taliánová »

zigi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 389
Linux
« Odpověď #3 kdy: 25 Července 2006, 22:06:51 »
hi,
 windowsy jsi uz naistalovala? Ubuntu, pokud to nechces neni treba odinstalovavat.
..:: be free - use kubuntu ::..

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Linux
« Odpověď #4 kdy: 25 Července 2006, 23:01:02 »
Otazka je, na jakem diskovem oddilu jsou ulozena ta dulezita data, ke kterym se potrebujete dostat. Pokud jsou na linuxovem oddilu, instalace Windows vam nepomuze. Pokud se jedna o data na samostatnem oddilu, ktery pouziva souborovy system citelny ve Windows (FAT, FAT32, NTFS), instalace Windows vam pomuze (i kdyz to lze samozrejme resit primo z Linuxu), pri instalaci Windows davejte dobry pozor na to, abyste si pri instalaci systemu nezrusila prave ten oddil s daty. Pokud presne nevite o cem je rec, doporucuji prenechat celou operaci nekomu zkusenejsimu nebo odborne firme.

Mimochodem, velmi jasne zvoleny nazev threadu ;)
« Poslední změna: 21 Října 2007, 11:47:57 od Anna Taliánová »

scippio

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
    • LinJab
Linux
« Odpověď #5 kdy: 28 Července 2006, 01:26:36 »
Citace: lukas.svoboda
Otazka je, na jakem diskovem oddilu jsou ulozena ta dulezita data, ke kterym se potrebujete dostat. Pokud jsou na linuxovem oddilu, instalace Windows vam nepomuze. Pokud se jedna o data na samostatnem oddilu, ktery pouziva souborovy system citelny ve Windows (FAT, FAT32, NTFS), instalace Windows vam pomuze (i kdyz to lze samozrejme resit primo z Linuxu), pri instalaci Windows davejte dobry pozor na to, abyste si pri instalaci systemu nezrusila prave ten oddil s daty. Pokud presne nevite o cem je rec, doporucuji prenechat celou operaci nekomu zkusenejsimu nebo odborne firme.

Mimochodem, velmi jasne zvoleny nazev threadu ;)
Do Windows existuje jednoduchý ovladač který zpřístupní ext2/3 disky
« Poslední změna: 21 Října 2007, 11:48:54 od Anna Taliánová »
JID: scippio@linjab.net
"Linux mě někdy svojí jednoduchostí děsí ..."
# pacman -Rnsc ubuntu # pacman -S ArchLinux

DjsLucaso

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Linux
« Odpověď #6 kdy: 30 Července 2006, 19:35:35 »
mám WinXP a rád bych přešel k Linuxu jestli si tam zahraji nejnovější hry např. "Might and Magic 5", na DVD je napsáno jen WinXP a je to i u jiných her, tak abych si ho nepořídil a hry si nezahrál. děkuji
« Poslední změna: 21 Října 2007, 11:50:18 od Anna Taliánová »

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Linux
« Odpověď #7 kdy: 31 Července 2006, 04:15:15 »
Hry v Linuxe? Linux je predsa hra ;) Teda mimo ineho....

Skeletonix

  • Host
Linux
« Odpověď #8 kdy: 31 Července 2006, 10:00:51 »
mno z hrama je to stále problém..ale lepší se to. Něco musíš "emulovat" přes Wine a Cedegu. Stále přibývá  komerčních her pro Linux, ale pořád je to strašně málo. Od tvůrců Quaka a Unrealu si zahraješ vše, jinak je to dost pátrání...na poli RPG je to bída asi největší to nej co jsem našel jsou NevewWintři...ale datadisky stále vychází, tak se dá hovořit o nové hře...a až vyjdou NeverWintry Nights 2..tak to bude bájo...ale pokud dodrží Linux :)
« Poslední změna: 21 Října 2007, 11:51:43 od Anna Taliánová »

Skeletonix

  • Host
Linux
« Odpověď #9 kdy: 31 Července 2006, 10:02:37 »
jo jinak...jakmile se začneš hrabat v  Linuxu, nebude už her třeba...neodtrhneš se od toho (v tom dobrém slova smyslu)
« Poslední změna: 21 Října 2007, 11:52:00 od Anna Taliánová »

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Linux
« Odpověď #10 kdy: 31 Července 2006, 14:11:19 »
Citace: Skeletonix
jo jinak...jakmile se začneš hrabat v  Linuxu, nebude už her třeba...neodtrhneš se od toho (v tom dobrém slova smyslu)
Naprostý souhlas, mohu jen potvrdit z vlastní zkušenosti. Linux je daleko větší dobrodružství než všechny hry, s kterými jsem měl tu (mnohdy pochybnou) čest. :)
Výborné (zejména na Ubuntu) je, že jej mohou s klidem používat i méně dobrodružné povahy k zcela prozaickým účelům, jako je třeba práce.
« Poslední změna: 21 Října 2007, 11:52:28 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.