Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Psi a DBUS  (Přečteno 2333 krát)

Kaminar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Psi a DBUS
« kdy: 21 Srpna 2008, 10:56:48 »
Zdravím,

používám jabber klienta Psi, který při každém spuštění pouští dbus-launch. Problém je, že když Psi vypnu, tak dbus zůstane sedět v paměti. To mě způsobuje problémy. Chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nevíte, zda se jde dbusu zbavit. Nejlépe, aby se vůbec nespouštěl. Díky

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Psi a DBUS
« Odpověď #1 kdy: 21 Srpna 2008, 16:29:23 »
tak dbus (gnome) je dost důležitá služba a nevím a imho se aplikace píšou pro podporu dbusu;) 

ovšem nevím jaké je chování například v KDE, ale i QT má nějaký háčky na dbus, takže si myslím, že buď se můžeš do dbusu podívat, co v něm jede, nebo si ho nevšímat...;) jinak v gnome je rozhodně důležitý

Kaminar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re: Psi a DBUS
« Odpověď #2 kdy: 21 Srpna 2008, 17:40:41 »
Nevšímat si ho právě nelze. :( Problém je ten, že když Psi (nebo jiná aplikace) spustí dbus, tak dbus zůstane běžet i po ukončení té aplikace. A to způsobuje problémy, například při vzdáleném připojení, kdy se kvůli běžícímu dbusu nelze odhlásit.

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Psi a DBUS
« Odpověď #3 kdy: 21 Srpna 2008, 21:01:58 »
týká se to KDE / GNOME?

a co znamená vzdálené přihlášení?

wam]Spider007

  • Host
Re: Psi a DBUS
« Odpověď #4 kdy: 21 Srpna 2008, 21:13:58 »
týká se to KDE / GNOME?

a co znamená vzdálené přihlášení?

ja mam napriklad gnome, robi mi to iste, akurat nepouzivam vzdialene prihlasenie, takze mi je to fuk.

vzdialene prihlasenie tipujem je myslene ako remote desktop, ak sa nemylim

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Psi a DBUS
« Odpověď #5 kdy: 21 Srpna 2008, 21:26:27 »

Kaminar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re: Psi a DBUS
« Odpověď #6 kdy: 22 Srpna 2008, 12:46:52 »
a co znamená vzdálené přihlášení?

Vzdálené přihlášení je to, že jsi přihlášený a pracuješ na nějakém počítači, u kterého fyzicky nesedíš. Například sedíš doma u svého Ubuntu a z něho se přihlásíš na jiný počítač, který je úplně jinde a můžeš na něm pracovat způsobem, skoro jako kdyby jsi u něj seděl. Dříve to bylo celkem běžné, že byl jeden počítač, ke kterému se uživatelé připojovali pomocí terminálů. Ty mohly být textové nebo grafické. Dnes se často používá emulace terminálu v GUI, například v Ubuntu je to GNOME-terminal.

týká se to KDE / GNOME?

Netýká se to ani jednoho z nich. Jeden z konkrétních příkladů může být na Windowsech běžící Cygwin/X se správcem oken WindowMaker. Z tohoto prostředí je pak provedeno vzdálené připojení na unixový OS.

Ve fóru o Psi jsem dostal radu, že lze Psi překompilovat bez podpory Dbusu (viz http://forum.psi-im.org/thread/5062). Zatím jsem se k tomu nedostal, ale to by mohlo tento problém vyřešit.

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Psi a DBUS
« Odpověď #7 kdy: 22 Srpna 2008, 16:08:49 »
:DDD

já vím co je vzdálené přihlášení, ale chtěl jsem vědět, jestli to je vnc/ssh/nx a já nevím co ještě....
jde o to, že dbus by měl normálně běžet, většina programů ho využívá a při ukončení sezení, by se měl normálně ukončit..jde o to, že ale WindowMaker ho ani nepotřebuje (myslím). Btw je v tom počítači vůbec dbus správně nainstalován? Tedy zkusit spustit program dbus-monitor a podívat se jestli to vůbec jede... tedy jestli se psi nepokouší spustit, dbus, který nefunguje...

Kaminar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re: Psi a DBUS
« Odpověď #8 kdy: 22 Srpna 2008, 16:45:51 »
Dbus samozřejmě normálně neběží, protože neopužívám Gnome ani KDE.

Nicméně rada s překompikování Psi bez Dbusu funguje a už žádný Dbus neotravuje.  :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.