Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nestandartní chování systému  (Přečteno 2469 krát)

Funky B.

  • Host
Nestandartní chování systému
« kdy: 15 Srpna 2008, 06:07:28 »
Několikrát denně se mi v Ubuntu 8.04 stane zajímavá věc. Z ničeho nic přestane fungovat většina funkcí jako například rozklikávání nabídek, pravé tlačítko myši na ploše, přestane reagovat klávesnice, firefox se začne chovat nestandartně (při kliknutí na odkaz se vždy stránka otevře v novém panelu, při točení kolečkem myši se zvětšuje a změnšuje písmo místo skrolování - tak jako by bylo stále stisknuto ctrl). Situaci nelze vyřešit jinak než restartem natvrdo. Je to na notebooku Toshiba satelite A210 asi dva dny stará instalace bez větších úprav a zásahů. předem díky za radu.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: Nestandartní chování systému
« Odpověď #1 kdy: 15 Srpna 2008, 09:31:08 »
Máte updaty?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Nestandartní chování systému
« Odpověď #2 kdy: 15 Srpna 2008, 09:44:58 »
Můj názor je, že je chyba právě v klávesnici (klávesa Ctrl).
Xubuntu 12.04

Funky B.

  • Host
Re: Nestandartní chování systému
« Odpověď #3 kdy: 15 Srpna 2008, 11:16:50 »
klávesnicí to nebude. je to téměř nový notebook. navíc se se chová dost divně na to aby to bylo jen klávesnicí. například nejde ani kliknout na ikonku vypnutí - nic se nestane - měla by se zobrazit nabídka na odhlášení, vypnutí, restart, ale nic... a to klávesou nebude.

jinak hned po instalaci byly nainstalovány všechny dostupné updaty.

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Nestandartní chování systému
« Odpověď #4 kdy: 15 Srpna 2008, 11:22:32 »
Aha, zkuste ještě trochu podrobněji diagnostikovat problém, protože  jestli se to "chová jako by byl zmáčklý ctrl", stačilo by doplňovat klávesové zkratky s ctrl pouze o např. C pro kopírování...
Xubuntu 12.04

Funky B.

  • Host
Re: Nestandartní chování systému
« Odpověď #5 kdy: 15 Srpna 2008, 11:31:22 »
počkám až se to zase stane a potom to podrobně prozkoumám. zatim se nic neděje.

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Nestandartní chování systému
« Odpověď #6 kdy: 15 Srpna 2008, 20:28:42 »
Klávesou CTRL to asi nebude.. taky mě to napadlo, ale když jsem ji podržel, nabídky normálně fungovaly.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

qUAKER

  • Host
Re: Nestandartní chování systému
« Odpověď #7 kdy: 16 Srpna 2008, 09:47:53 »
mě to dělalo na windowsech to samý při zamáčklým ctrl..

Funky B.

  • Host
Re: Nestandartní chování systému
« Odpověď #8 kdy: 17 Srpna 2008, 17:04:48 »
Tak od té doby se to nestalo. nezjistil jsem čím to bylo.

EDIT: Tak zjistil jsem čím to bylo. Stává se to když je spuštěný Azureus. Ale stejně nevím jak to vyřešit.
Používám zatím jiný klient na torrenty.
« Poslední změna: 18 Srpna 2008, 17:56:06 od Martin Václavek »

Funky B.

  • Host
Re: Nestandartní chování systému
« Odpověď #9 kdy: 17 Srpna 2008, 17:31:01 »
Ale narazil jsem na další problém. Je to také nestandartní chování tak to napíšu sem.
Systém se chová nespolehlivě, zamrzá Firefox a jiné aplikace (např. přehrávač hudby) - lze jen vynutit ukončení a spustit program znova. Někdy i zamrzne a nezbyde nic jiného než natvrdo restartovat. Netuším vůbec čím by to mohlo být, ale zjistil jsem že docela často pomůže když stisknu klávesu "FN" to způsobí, že se všechno zase "odsekne" a začne fungovat. To je zatím všechno co o tom vím.

je to na notebooku Toshiba satellite A210, Ubuntu 8.04. díky za radu.

pxjava

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 96
    • Horejsek.com
Re: Nestandartní chování systému
« Odpověď #10 kdy: 17 Srpna 2008, 19:14:17 »
me zamrzaji programy obcas, kdyz se prehrava hudba a jeste ma treba prehrat video z youtube op nebo ff.. nebo zamrzne rhytmobox kdyz ho pauznu, kouknu na nejaky film a pak ho zase pustim, tak nekdy uz nepustim a musim vynutit ukonceni.. vse jen kvuli zvuku
Ubuntu 9.10
Asus P5Q; Intel Core 2 Duo E8500; 2x 2048MB DDR2; GeForce 9600GT 512MB; SBA 7.1; Samsung SyncMaster 205bw; Logitech Wave; 2x WESTERN DIGITAL Caviar Green 1.5T a Seagate 500G
Osobni web www.horejsek.com

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.