Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Rám okna (zmizeli tlačítka) [vyřešeno]  (Přečteno 2722 krát)

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Rám okna (zmizeli tlačítka) [vyřešeno]
« kdy: 26 Srpna 2008, 12:59:19 »
Dobrý den, Mám Ubuntu 7.08GG a mám ho čerstvě nainstalované. Asi dva dny po instalaci mi zmizeli tlačítka na rámu okna (minimalizace,maximalizace,zavřít)
Řekl bych že se to nějak posunulo protože jak bývá vlevo tlačítko na rámu , něco jako možnosti tak se to posunulo asi o 1/3 vpravo.
 Nevíte jak to spravit?
« Poslední změna: 27 Srpna 2008, 00:08:21 od erico9999 »
Linux je cesta do budoucnosti

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Rám okna (zmizeli tlačítka)
« Odpověď #1 kdy: 26 Srpna 2008, 13:26:44 »
A to zmizely samy od sebe? Zkus vypnout efekty plochy.

P.S: zajímalo by mě, proč jsi downgradoval z HH na GG (mimochodem, to má číslo 7.10)
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: Rám okna (zmizeli tlačítka)
« Odpověď #2 kdy: 26 Srpna 2008, 14:05:00 »
Efekty prostředí mám vyplé, měl jsem doma jen Ubuntu 7.04FF a tak jsem ho nainstaloval a postupně přecházím na novější verze , jak jsem říkal mám ho jen asi dva nebo tři dny a vždy to nechávám přes noc protože nemám zrovna nejrychlejší net.. A v tom čísle jsem udělal chybu omlouvám se.
Tak co mám udělat?
Já nevím jak se to stalo že zmizeli  ???
Linux je cesta do budoucnosti

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Rám okna (zmizeli tlačítka)
« Odpověď #3 kdy: 26 Srpna 2008, 14:29:27 »
Efekty prostředí mám vyplé, měl jsem doma jen Ubuntu 7.04FF a tak jsem ho nainstaloval a postupně přecházím na novější verze , jak jsem říkal mám ho jen asi dva nebo tři dny a vždy to nechávám přes noc protože nemám zrovna nejrychlejší net
Já jenom proto že jsem od tebe viděl několik příspěvků, které se týklai 8.04 HH. Jinak být tebou, vyzkouším obligátní
Kód: [Vybrat]
metacity --replace &&popř. zkusit ve volbách vzhledu "popřepínat" buď celé motivy, nebo jenom metacity rámy.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: Rám okna (zmizeli tlačítka)
« Odpověď #4 kdy: 26 Srpna 2008, 16:16:38 »
Citace
Já jenom proto že jsem od tebe viděl několik příspěvků, které se týklai 8.04 HH
Jo to je pravda, mám Ubuntu 8.04 HH toto píšu z bratrového PC on má Ubuntu 7.10 GG, nechtěl sem to tu vipisovat tak sem napsal že je  to můj.
Jinak nic nepomohlo zkoušel jsem to i poupravovat v  om nastavení vzhledu ale stejně to nic nepomohlo. Ale vůbec nevím jak se to stalo ani kdy takže nemůžu napsat co jsem udělal za chybu :-\
Linux je cesta do budoucnosti

bjes_des

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re: Rám okna (zmizeli tlačítka)
« Odpověď #5 kdy: 26 Srpna 2008, 22:04:29 »
Citace
Já jenom proto že jsem od tebe viděl několik příspěvků, které se týklai 8.04 HH
Jo to je pravda, mám Ubuntu 8.04 HH toto píšu z bratrového PC on má Ubuntu 7.10 GG, nechtěl sem to tu vipisovat tak sem napsal že je  to můj.
Jinak nic nepomohlo zkoušel jsem to i poupravovat v  om nastavení vzhledu ale stejně to nic nepomohlo. Ale vůbec nevím jak se to stalo ani kdy takže nemůžu napsat co jsem udělal za chybu :-\

Měl jsem stejný problém. Sice netuším, jak se mi to povedlo, ale dal jsem na podobné rady z fóra a zkusil vypnout compiz. Možná jsem ho pak znovu zapnul, nejsem si jistý, ale fakt je, že problém (zatím) zmizel.
A ze všeho nejhorší jsou trpaslíci. Všude vlezou a strašně rychle se množej...

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: Rám okna (zmizeli tlačítka)
« Odpověď #6 kdy: 27 Srpna 2008, 00:07:29 »
Mno nějak se to spravilo asi to bylo tím žesem změnil metacity a  restartoval, najednou jsem si všimnul tlačítek. Doufám že se to nebude opakuvat
Linux je cesta do budoucnosti

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.