Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: je moc dulezite prechazet na novou verzi  (Přečteno 3869 krát)

Martin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 480
je moc dulezite prechazet na novou verzi
« kdy: 29 Října 2008, 20:20:54 »
co se bezpecnosti systemu tyka, pls? mam 8.04 hardyho.
-[ AMD Athlon 1GHz, 512 MB RAM, ATI Radeon 7000 32MB, WD 200GB, WD 30GB - Xubuntu 8.04 Hardy Heron ]-

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: je moc dulezite prechazet na novou verzi
« Odpověď #1 kdy: 29 Října 2008, 20:23:06 »
ubutnu 8.04 je LTS, což znamená že bezpečnostní aktualizace pro něj budou vydávány po dobu 3 let, což je do dubna 2011

v nových verzích ubuntu najdeš novější software, jádro atd... zvaž si sám jestli je lepší přecházet na novou verzi, nebo zůstat u starší, pokud ti funguje

okoun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 557
  • Debian --> Mandriva --> Ubuntu
    • http://www.okouns.wz.cz
Re: je moc dulezite prechazet na novou verzi
« Odpověď #2 kdy: 29 Října 2008, 20:30:01 »
ahoj, doporučil bych asi tak měsíc a kus zůstat u starší a potom třeba přejít, nové jádro můžeš získat i bez nové verze. pokud vše šlape tak zůstaň, bezpečnost je furt lepší než u windows, které jsou aktuální jednou za 5 let.
Ubuntu-64 bit 8.10 na: P4 DC -64 bit, ati HD 3870 a na: Athlonu 3000+ -64 bit, ati x1800 GTO, Ubuntu-32 bit 9.04 na notebooku MSI

Martin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 480
Re: je moc dulezite prechazet na novou verzi
« Odpověď #3 kdy: 29 Října 2008, 20:35:55 »
ja si to myslel! diky.
ta predstava zase vsechno instalovat a *rat se s tim je desiva.  ::)
-[ AMD Athlon 1GHz, 512 MB RAM, ATI Radeon 7000 32MB, WD 200GB, WD 30GB - Xubuntu 8.04 Hardy Heron ]-

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: je moc dulezite prechazet na novou verzi
« Odpověď #4 kdy: 29 Října 2008, 20:37:24 »
ta predstava zase vsechno instalovat a *rat se s tim je desiva.  ::)

pokud se povede přechod, není potřeba nic přeinstalovávat...

Martin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 480
Re: je moc dulezite prechazet na novou verzi
« Odpověď #5 kdy: 29 Října 2008, 20:50:53 »
hmm a jak se ma jako povest prechod?
sem prechazel uz 2x pokazdy ten system stal za velky ...
-[ AMD Athlon 1GHz, 512 MB RAM, ATI Radeon 7000 32MB, WD 200GB, WD 30GB - Xubuntu 8.04 Hardy Heron ]-

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: je moc dulezite prechazet na novou verzi
« Odpověď #6 kdy: 29 Října 2008, 20:53:29 »
Zvolíš Správce aktualizací a tam ti nabídne přechod na vyšší verzi, pak si sedneš a čekáš až se ti spustí upgradovaný systém.
Pouze stačí zkontrolovat zda ve Zdrojích Software na záložce aktualizace máš zvoleno Povýšení verze distribuce na normální.

nettezzaumana

  • Host
Re: je moc dulezite prechazet na novou verzi
« Odpověď #7 kdy: 29 Října 2008, 20:56:56 »
hmm a jak se ma jako povest prechod?
sem prechazel uz 2x pokazdy ten system stal za velky ...
<< ;D ceka te to potreti

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: je moc dulezite prechazet na novou verzi
« Odpověď #8 kdy: 29 Října 2008, 20:59:06 »
hmm a jak se ma jako povest prechod?
sem prechazel uz 2x pokazdy ten system stal za velky ...
<< ;D ceka te to potreti
:D No, a je to venku. Taky nemůžeš bejt někdy ticho :D

marshall1727

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re: je moc dulezite prechazet na novou verzi
« Odpověď #9 kdy: 29 Října 2008, 21:03:36 »
základní pravidlo je, že pokud to funguje tak do toho nevrtej. na 8.04, jak bylo receno vyse, budou zaplaty vznikat dlouho, není důvod se obávat problému v tomto ohledu. ja jsem ted teprve povysoval na 8.04 z duvodu ze to je LTS a nehodlam na to par let sahnout :-)

pokud budes menit HW tak samozrejme dej novy system bo se muzes dockat nefunkcnich soucastek.
--
koupil jsem si nový server a ladím ho. proto to zde spamuju. (2xXeon5110; IntelServerBoard S5000PSL; 2x2x1GbECC;4xRaptor150G)

Martin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 480
Re: je moc dulezite prechazet na novou verzi
« Odpověď #10 kdy: 29 Října 2008, 21:05:17 »
oukej, diky moc vsem.
-[ AMD Athlon 1GHz, 512 MB RAM, ATI Radeon 7000 32MB, WD 200GB, WD 30GB - Xubuntu 8.04 Hardy Heron ]-

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
Re: je moc dulezite prechazet na novou verzi
« Odpověď #11 kdy: 29 Října 2008, 21:57:11 »
ja poprve od verze 6.10 plánuju nepřecházet na novou verzi, rozhodlo to, že Hardy je LTS verze, pak to, že ho mám dobře vyladěný, pak to, že se u mě nikdy přechod nepovedl dost dobře a byly velké problémy a nakonec to, že jsem se dneska zase dočetl, že Interpid Ibex zas bude o něco pomalejší než předchozí verze...
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

Martin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 480
Re: je moc dulezite prechazet na novou verzi
« Odpověď #12 kdy: 30 Října 2008, 10:13:18 »
rawen, to fakt jo? no tak to uz potom vubec neprechazim. a za dva roky uz snad budu mit novej komp.
-[ AMD Athlon 1GHz, 512 MB RAM, ATI Radeon 7000 32MB, WD 200GB, WD 30GB - Xubuntu 8.04 Hardy Heron ]-

JohnyN

  • Host
Re: je moc dulezite prechazet na novou verzi
« Odpověď #13 kdy: 30 Října 2008, 10:21:13 »
Citace
Jaké je tedy mé doporučení pro ty, kteří uvažují o přechodu na novou verzi? Pokud je váš hardware dobře podporován a nutně nepotřebujete některou z vlastností nové verze, klidně ještě nějaký čas zůstaňte na verzi 8.04, která má prodlouženou podporu a je odladěná.
http://www.linuxexpres.cz/distro/recenze-ubuntu-8-10-intrepid-ibex

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: je moc dulezite prechazet na novou verzi
« Odpověď #14 kdy: 30 Října 2008, 13:05:46 »
ja poprve od verze 6.10 plánuju nepřecházet na novou verzi, rozhodlo to, že Hardy je LTS verze, pak to, že ho mám dobře vyladěný, pak to, že se u mě nikdy přechod nepovedl dost dobře a byly velké problémy a nakonec to, že jsem se dneska zase dočetl, že Interpid Ibex zas bude o něco pomalejší než předchozí verze...

Někde se to psalo, ale co jsem tak četl i jiné ohlasy (i u mě), systém jede opticky stejně nebo rychleji.
Have you tried turning it off and on again?

Ronja

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: je moc dulezite prechazet na novou verzi
« Odpověď #15 kdy: 30 Října 2008, 13:24:48 »
ja poprve od verze 6.10 plánuju nepřecházet na novou verzi, rozhodlo to, že Hardy je LTS verze, pak to, že ho mám dobře vyladěný, pak to, že se u mě nikdy přechod nepovedl dost dobře a byly velké problémy a nakonec to, že jsem se dneska zase dočetl, že Interpid Ibex zas bude o něco pomalejší než předchozí verze...

Někde se to psalo, ale co jsem tak četl i jiné ohlasy (i u mě), systém jede opticky stejně nebo rychleji.

Mohu jen potvrdit - ač nepatrné - zrychlení systému, ačkoliv se opět zpomaluje úměrně zaprášení vnitřností NTB... A narozdíl od Gutsy Gibbon po vyladění nezaznamenávám žádné problémy a záhadné šotky... což je nudné :-)
Uživatelsky přívětivý software je jen vidina, která má svést poutníka z pravé cesty příkazového řádku.
[Keep your Ubuntu up to date!]
[Don't mess into it, except if you know what you're doing ;-)]

sirkubador

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
    • http://minastir.ic.cz
Re: je moc dulezite prechazet na novou verzi
« Odpověď #16 kdy: 30 Října 2008, 16:48:52 »
Používám II přibližně od 4. alfaverze, vše až na dvě vážnější drobnosti řešené aktualizací fungovalo bez jakýchkoliv problémů. Na stolním PC s HW podporovaným už v HH nevidím ani malinkatý důvod k tomu nepřecházet. Na notebooku s HW s jakous takous podporou, která se s většími nebo menšími problémy dovedla v předchozí verzi distribuce do použitelného stavu bych počkal zhruba měsíc, při opravdu velmi přehnaných obavách až do dalšího LTS. Záloha všech nastavení je ale otázkou sotva hodinky, pokud má člověk všechno připravené, je to hotové i za 10 minut.
"A simple, lightweight linux distribution" (64-bit)

MartenP

  • Host
Re: je moc dulezite prechazet na novou verzi
« Odpověď #17 kdy: 30 Října 2008, 19:06:45 »
Zkouším a brečím. Xubuntu 8.04 bylo krásně jednoduché bez dalších zbytečností. 8.10 má plno malých (a nepotřebných) blbůstek navíc a v RAM mi zabírá o 150MB více než 8.04 ve stejné situaci. Smutek. Optický odhad rychlosti mi říká, že je to tak nastejno.

sirkubador

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
    • http://minastir.ic.cz
Re: je moc dulezite prechazet na novou verzi
« Odpověď #18 kdy: 30 Října 2008, 20:03:16 »
A, tak to je na druhou stranu zase pravda, stejné je to i na Ubuntu 8.10, kde to u mě ale dělá plných 200 MB navíc. Ne, že by mi to zatím při něčem vadilo, 8.04 mi mnohem víc swapovala, i když jsem měl "přebytečné" paměti dost.
"A simple, lightweight linux distribution" (64-bit)

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
Re: je moc dulezite prechazet na novou verzi
« Odpověď #19 kdy: 31 Října 2008, 13:57:36 »
tak i když jsem tady vyhrožoval že na Ibex nepřejdu, stalo se a šlo to podezřele hladce, jediné problémy co jsem měl:

- KDE zmizelo (3 i 4), řešil jsem to instalováním balíku kubuntu-kde4-desktop, takže teď mám KDE4, které funguje v pohodě, trojku už ani nechci
- nepřeinstalovala se opera, openoffice.org3 (místo toho je tam bůhvíproč 2.4) a pidgin (!)

jinak je všechno de facto ok, až na moře přidaných aplikací s autostartem, ale všechno tohle se dá v pohodě a rychle vyřešit. obecně vzato šlo o můj nejhladčeji provedený přestup na novou verzi ubuntu, funguje dokonce i kiba-dock, který jsem si na svém počítači sám zkompiloval...
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.