Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: terminal - TAB nedoplna  (Přečteno 1414 krát)

Microo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
  • Tux Rules!!!
terminal - TAB nedoplna
« kdy: 01 Září 2008, 21:36:22 »
cafte ... mam taky problem ze ked pisem v konsole niektore, nie vsetky, prikazy tak mi tlacitko TAB nedolpni prikaz resp. ine veci. napr.: sudo apt-g + TAB mi doplnilo volakedy na sudo apt-get .... a ked som tam dal este i tak to doplnilo na install. a vedelo to aj ked som tam dal zaciatok nazvu balicku tak mi doplnilo cely nazov. moze to byt tym ze som pouzival gnome a gnome-terminal ale teraz pouzivam KDE a konsole? da sa to nejak nastavit?

za odpoved vopred dik :P
Sony VAIO VGN-AR630E 17-inch Laptop Intel Core 2 Duo Processor T7250, 2 GB RAM,320 GB HDD, Blu-ray DVD Drive
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?

kocar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
Re: terminal - TAB nedoplna
« Odpověď #1 kdy: 01 Září 2008, 22:09:27 »
Mně všechno funguje stejně i v konsole.  Jinak doplnování toho install a podobných parametrů programů má na svědomí balíček bash-completion, takže zkontroluj, zda ho máš nainstalovaný...
Intel Pentium Dual-Core E5200, 4 GB RAM, GeForce 8600GT, Fedora 9 x64
Intel Core 2 Quad Q9300, 8GB RAM, GeForce 7300GT, Fedora 9 x64

Microo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
  • Tux Rules!!!
Re: terminal - TAB nedoplna
« Odpověď #2 kdy: 02 Září 2008, 08:03:24 »
mam nainstalovany ten balicek, ale aj tak to nic nerobi. nemoze to byt nejakym nastavenim? alebo si mam nainstalovat gnome-terminal.
Sony VAIO VGN-AR630E 17-inch Laptop Intel Core 2 Duo Processor T7250, 2 GB RAM,320 GB HDD, Blu-ray DVD Drive
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?

Nemec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
Re: terminal - TAB nedoplna
« Odpověď #3 kdy: 02 Září 2008, 08:27:55 »
Mám aktivovaný root účet a pokud jsem v terminálu, nebo konzoli pod rootem, tak mi to taky nedoplňuje. Zkus každopádně vysledovat u čeho to nedoplňuje. Takhle je dotaz příliš obecný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.