Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Odesílání emailů v Bugzille 3.2rc1 / Sendmail  (Přečteno 852 krát)

wotaen

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Odesílání emailů v Bugzille 3.2rc1 / Sendmail
« kdy: 11 Září 2008, 10:49:40 »
Ahoj všichni,

mám problémy s odesíláním mailů v bugzille. Standardní sendmail nefunguje a celá oblast kolem mailserverů je mi celkem cizí.
Když řeknu "nefunguje" tak tím myslím, že mi bugzilla napíše hlášku 'There was an error sending mail from...', takže nic moc.
Ještě než jsem instaloval bugzillu, mohl jsem poslat email z bashe "sendmail <mail>", ale trvalo to strašně dlouho (přes minutu) a bugzilla mi mezitím timeoutovala (asi bych timeout mohl zvýšit, ale to není řešení). Rozhodl jsem se, bez nějakých hloubějších souvislostí pro "apt-get install sendmail" a už to neodesílá emaily vůbec. Když spustím "sendmail <mail>", napíšu tělo a odešlu (ctrl+d v putty) čeká to několik minut, ale už se nic neodešle.
V bugzille je ještě možnost SMTP v 3.2rc1 dokonce lze ověřit pomocí jména/hesla, ale nikde není žádné nastavení portu. Gmail nefunguje, napíše, že "Couldn't authenticate" a můj webhosting, který sice má SMTP authentikaci, ale nešifrovanou taky nevalí. SMTP by bylo z hlediska jednoduchosti asi lepší, ale na webu ohledně toho problému nic není.
Tak díky za rady jak se poprat s tím posíláním. Jo a ta nová verze sendmailu je:
Version 8.14.2
 Compiled with: DNSMAP LDAPMAP LDAP_REFERRALS LOG MAP_REGEX MATCHGECOS
                MILTER MIME7TO8 MIME8TO7 NAMED_BIND NETINET NETINET6 NETUNIX
                NEWDB NIS NISPLUS PIPELINING SASLv2 SCANF SOCKETMAP STARTTLS
                TCPWRAPPERS USERDB USE_LDAP_INIT XDEBUG

Ta stará netuším. U té staré se mě to taky ptalo na Cc: a Subject: ta nová už ne

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.