Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: KMail pro KDE4 a Gmail přes IMAP  (Přečteno 2317 krát)

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
KMail pro KDE4 a Gmail přes IMAP
« kdy: 09 Září 2008, 23:26:24 »
Zdravím. Dnes jsem trošku hodil okem na nový Kontact pro KDE4 a řekl jsem si, že si zkonfiguruji v KMailu svůj Gmail účet přes IMAP. V podstatě to funguje slušně, ale narazil jsem na dva drobné zádrhely. Odeslaná pošta se mi ukládá do odeslané v Lokálních složkách, ale já bych samozřejmě chtěl, aby se ukládala do odeslané na Gmailu (na lokále nechci nic). Bohužel jsem nenašel, kde to nastavit (pokud to vůbec jde). Asi by to šlo nějak vyřešit přes filtry, ale to je samozřejmě objížďka a ne standardní postup. Druhý problém je, že se mi nedaří do KMailu naimportovat svůj certifikát pro podpis emailu. Jedná se o Trusted certifikát od Thawte, který mám na disku uložený ve formátu p12. A nakonec, kdyby měl někdo nápad, nebo ideu, jak sesynchronizovat Gmail kontakty s těmi v Kmailu. Pochopitelně, pokud vy sami máte nějaký zádrhel s KMailem, tak jste v tomto vlákně vítáni.
Kubuntu forever :-)

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: KMail pro KDE4 a Gmail přes IMAP
« Odpověď #1 kdy: 09 Září 2008, 23:49:26 »
Tak samozřejmě, jen jsem to dopsal, tak jsem na to přišel. Hledal jsem na špatném místě. Nastavení složek - co se má kam ukládat se dělá v nastavení Identity. Nicméně, mé ostatní dotazy stále trvají. Hlavně přivítám poznatky těch, co majá zkušenosti se šifrováním a podepisování emailů v KMailu pro KDE4.
Kubuntu forever :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.