Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Logo Ubuntu  (Přečteno 2784 krát)

GeorgeLD

  • Host
Logo Ubuntu
« kdy: 21 Září 2008, 23:01:00 »
Je zrejme, ze logo ubuntu ma nejspise predstavovat tri lidi odlisne zakladni rasy - zlutou, bilou a cernou. Jenomze to neni tak uplne presne, protoze, ikdyz to prekvapive malokdo vi, jsou zakladni rasy ctyri - chybi tam cervni. Ikdyz uz to udajne neni z duvodu promichani ras tak zrejme, napriklad Egyptane jsou rasy cervevne, mozna ze i nektere indiaske kmeny by se daly povazovat za cervenou rasu a od toho nejspise oslovovani rudosi. Samozrejme se kvuli tomu asi nebude menit logo ubuntu, ale je to jen tak pro zajimavost :)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Logo Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 22 Září 2008, 09:03:19 »
Rasy jsou jen tři: Europoidní (kam patří i ti tvoji egypťané jakožto haradsko-semitská větev), Mongoloidní (kam patří i američtí indiáni) a Negroidní...

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Logo Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 22 Září 2008, 10:07:45 »
a dotaz ? co se tim resi ? hodla tady nekdo menit logo ubuntu ?
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

GeorgeLD

  • Host
Re: Logo Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 22 Září 2008, 11:14:05 »
stet: ano ja hodlam  ;D

vynatek z wikipedie: "Lidský druh není zcela stejný a dělí se na jednotlivé lidské rasy. Základní dělení obsahuje 4 rasy (starší literatura uváděla pouze 3). Jednotlivé rasy mají některé fyzické rozdíly jako např. barvu kůže. "
http://cs.wikipedia.org/wiki/Lidsk%C3%A1_rasa

Nicmene jako ctvrtou rasu uvadeji australoneskou rasu. Coz je odchylene od otoho co jsem rikal, ale:

"Bílá rasa (také běloši, europoidní rasa) je jedna z lidkých ras, která se vyznačuje světlým zbarvením kůže. Často se tak označují lidé pouze evropského původu.[1] Později se sem začali zařazovat i lidé z blízkého východu, severní Afriky, střední Asie a severozápadní části indického subkontinentu."

Takze zkusim jeste nekde dohledat moderni historicky pohled na presuny a miseni lidi. Puvodne jsem cerpal z velmi stareho buddhistickeho spisu prepracovaneho a okomentovaneho H. P. Blavatskou v knize Zaklady tajnych nauk - Vznik cloveka, z roku 1921. (dostupne na www.grimoar.cz)

oyankee

  • Host
Re: Logo Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 23 Září 2008, 12:33:08 »
Jsou jen dvě původní rasy  ;D :

Citace
A little girl asked her mother, "How did the human race come about?"
The mother answered; "God made Adam and Eve and they had children and so all mankind was made."
Two days later she asks her father the same question. The father answered; "Many years ago there were monkeys, and we developed from them."
The confused girl returns to her mother and says; "Mom, how is it possible that you told me that the human race was created by God and Dad says we developed from monkeys?"
The mother answers, "Well dear, it is very simple. I told you about the origin of my side of the family, and your father told you about his side."

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Logo Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 23 Září 2008, 13:15:15 »
Označení "rudoši" vzniklo (kromě vinnetoua) z toho, že se indiáni natírali červenou hlinkou.

Mimochodem, já teda v logu nějak nemůžu najít ani jednoho černocha, ani bělocha.
Xubuntu 12.04

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Logo Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 23 Září 2008, 19:16:49 »
Rasy jsou jen tři: Europoidní (kam patří i ti tvoji egypťané jakožto haradsko-semitská větev), Mongoloidní (kam patří i američtí indiáni) a Negroidní...
Nejsem odborník na rasy, ale myslím, že indiáni(Amerika) asi nebudou mongoloidní rasa ::)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Pavel Půlpán

Re: Logo Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 23 Září 2008, 19:20:10 »
Výtažek z Wikipedie:
Citace
Mongoloidní rasa (též žlutá rasa či asijsko-americká rasa) je jednou ze tří hlavních lidských ras. Vyznačující se snědou (žlutou) pletí, rovnými tmavými vlasy a tzv: šikmé oči.

Kolébkou této rasy je pravděpodobně území dnešní Číny. Dnes jde o nejpočetnější lidskou rasu. Patří do ní Číňané, Japonci, Korejci, Vietnamci, Mongolové, Kazaši... a také američtí Indiáni a Eskymáci.

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Logo Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 23 Září 2008, 21:24:11 »
Výtažek z Wikipedie:
Citace
Mongoloidní rasa (též žlutá rasa či asijsko-americká rasa) je jednou ze tří hlavních lidských ras. Vyznačující se snědou (žlutou) pletí, rovnými tmavými vlasy a tzv: šikmé oči.

Kolébkou této rasy je pravděpodobně území dnešní Číny. Dnes jde o nejpočetnější lidskou rasu. Patří do ní Číňané, Japonci, Korejci, Vietnamci, Mongolové, Kazaši... a také američtí Indiáni a Eskymáci.

Tak nás to učili ve škole. To sice není zas taková záruka kvality...
Xubuntu 12.04

honorguard

  • Host
Re: Logo Ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 24 Září 2008, 00:37:22 »
Výtažek z Wikipedie:
Citace
Mongoloidní rasa (též žlutá rasa či asijsko-americká rasa) je jednou ze tří hlavních lidských ras. Vyznačující se snědou (žlutou) pletí, rovnými tmavými vlasy a tzv: šikmé oči.

Kolébkou této rasy je pravděpodobně území dnešní Číny. Dnes jde o nejpočetnější lidskou rasu. Patří do ní Číňané, Japonci, Korejci, Vietnamci, Mongolové, Kazaši... a také američtí Indiáni a Eskymáci.

Tak nás to učili ve škole. To sice není zas taková záruka kvality...
xD. U nás na škole je na některých lavicích "Škola ta mi ho*no dala, hospoda mě naučila"... mě osobně to víc vyhovovalo když jsem věděl že rasy jsou 3...
Ale budte v klidu, minule jsem se opravdu ošklivě pohádal s němčinářkou která má Karlovu univerzitu o tom že Finština je germánský jazyk (každý člověk s IQ alespon 27+3-29 ví že to je ugrofinský jazyk). Ale ona jak prostě viděla ty přehlásky tak to prostě byl germánskej jazyk, Petružálek za 5 :D. Přitom to z toho jazyku úplně křičí...a ještě ten název...Každopádně jsem se právě stal účastníkem zbytečného threadu který je offtopiic :P.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.