Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: pár problémov s Pidgin 2.5.1  (Přečteno 1552 krát)

Bigbob

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
pár problémov s Pidgin 2.5.1
« kdy: 20 Září 2008, 23:53:50 »
Ahoj, pustil som si internetový komunikátor Pidgin. Kecanie ako také funguje ale mám pár malých problémov:

1. zlé zobrazenie diakritiky - ak ja napíšem niekomu správu, tak sa diakritika zobrazí. no keď niekto pošle správu mne, tak sa diakritika zobrazí zle. Tu je malý príklad.
Citace
šx9a;èx9d;žx9e;ýá..... zobrazuje sa ti to normálne?

2. Nejdú mi odosielať súbory a onrázky. Pri pokuse odoslať obrázok sa zobrazí táto správa.
Citace
(23:11:16) Váš obrázok nebol odoslaný. Na odosielanie obrázkov v správach musíte byť priamo pripojený.
  A to aj keď som prihlásený.

To je zatial všetko. Budem vďačný za každú radu.

P.S. Mám linux asi tak 3 hodiny, takže toho o nom ešte moc neviem. Prepáčte mi to.

EDIT: Mám linux ubuntu 8.04.1 Hardy Heron
!!!BANned by father until 1.1.2009!!!

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: pár problémov s Pidgin 2.5.1
« Odpověď #1 kdy: 21 Září 2008, 00:05:32 »
Pokud si das nataveni uctu a zalozku pokrocile, a do kodovani das "windows-1250", nebudes mit problem s nikym, krome uzivatelu nepovedeny verze qipu. To uz ale pak neni chyba na tvy strane. Staci takovym lidem rict, aby si v nastaveni qipa prepli identifikaci "QIP (utf-8)" na "QIP". Ono to totiz posila win-1250, ale tvrdi, ze je to utf-8 a proto to pak ostatnim klientum hapruje... viz obr


mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

Bigbob

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: pár problémov s Pidgin 2.5.1
« Odpověď #2 kdy: 21 Září 2008, 00:15:35 »
Ďakujem moc krát, problém č1 vyriešený
!!!BANned by father until 1.1.2009!!!

wlado

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 238
Re: pár problémov s Pidgin 2.5.1
« Odpověď #3 kdy: 21 Září 2008, 10:18:26 »
Druhý problém se snad dá vyřešit takto  ;)  :
Pidgin - účty - icq - upravit účet - pokročilé - zaškrtnout - vždy pro posílání souborů a přímé IM použít proxi server icq/aim  (jestli to chápu nemáš přímou ip adresu a tímto způsobem by posílání souborů již mělo fungovat) Jinak na větší objemy dat je pomalu lepší použít něco na způsob třeba této služby www.leteckaposta.cz
Kubuntu 10.04 (KDE 4.4.3)
Zkuste GO, nejstarší dokonalou deskovou hru na světě...  třeba na http://www.gokgs.com/
vše o go zde http://www.goweb.cz/

Bigbob

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: pár problémov s Pidgin 2.5.1
« Odpověď #4 kdy: 21 Září 2008, 19:52:49 »
Bohužial týmto spôsobom to nefunguje. Pri pokuse odoslať obrázok sa zobrazí správa, že musím byť priamo pripojený (no mám taký dojem, že už som). A keď skúsim odoslať súbor tak sa jeho prenos ukončí neúspešne okamžite potom ako zažnem súbor odosielať.
!!!BANned by father until 1.1.2009!!!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.