Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kde je Midnight Commander nebo Krusader? [vyřešeno]  (Přečteno 2778 krát)

__Karel__

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
Kde je Midnight Commander nebo Krusader? [vyřešeno]
« kdy: 07 Srpna 2006, 21:28:28 »
Zdravim,
tak jsem zrusil Slackware na svem pocitaci a nahodil si Kubuntu. Nechal jsem se zlakat textem na ubuntu.cz, ze Ubuntu obshahuje prakticky vse, na co si vzpomenu. Po nainstalovani jsem ale s hruzou zjistil, ze neco tak zakladniho jako Midnight Commander tu chybi. Tak jsem rekl, ze ho doinstaluji. Kouknu do Adepta a vidim, ze tam neni. Tak jsem si rikal, ze budou asi spatne nastavene zdroje. Zavital jsem tedy na stranku

https://help.ubuntu.com/kubuntu/desktopguide/cs/extra-repositories.html,

ktera udava postup, ktery v Adeptu nelze provest, protoze proste dana polozka ("Správa repozitářů v Adeptu") v menu proste neexistuje. Pravdepodobne se ma asi pouzit "Sprava zdroju", coz jsem pouzil, ale tam take neslo udelat nic z toho, co navod dale popisuje.

Touzil jsem po commanderu Krusader, ale problem je stejny jako s vyse uvedenym mc. A to je Krusader (dle meho nazoru) nejlepsi commander pod KDE, tudiz by v nabidce urcite nemel chybet.

Poradi mi nekdo, kde je chyba ? A pokud nikde chyba, pak je myslim dost zasadnim nedostatkem, ze distribuce nenabizi neco tak zakladniho jako mc. Uz to, ze neni dostupny hned po zakladni instalaci je temer sokujici.

Karel

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Kde je Midnight Commander nebo Krusader? [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 07 Srpna 2006, 21:36:11 »
Přidávání, odebírání a updatování aplikací v Kubuntu
Repozitáře v Adeptu

EDIT: Teď koukám, že vypadám jako pěkný trouba. Kliknul jsem na váš link a nefungoval, nenapadlo mne si tedy pořádně přečíst jeho URL a trochu se zamyslet. Místo toho jsem hned poslal funkční v angličtině. :(
Dobře, zkusím to znovu a lépe. Zkuste mrknout do vašeho /etc/apt/sources.list (např. pomocí "sudo nano /etc/apt/sources.list") a odkomentovat řádek s repozitáři universe a multiverse. Pak by mělo stačit "sudo apt-get update && sudo apt-get install mc krusader".


EDIT2: Šokujících může být pro nově příchozího více věcí - chybí účet roota (resp. není nastaveno jeho heslo), chybí gcc a spol... Vše však lze snadno doinstalovat. Míra šoku též záleží na tom, odkud přicházíte. Uživatelé Windows např. můžou postrádat svoji navyklou adresářovou strukturu.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Kde je Midnight Commander nebo Krusader? [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 07 Srpna 2006, 22:02:43 »
Ach jo. Slakwaristi... :)

sudo aptitude install mc
sudo aptitude install krusader

Doporucuju pouzit Automatix. Je tam novejsi verze Krusaderu z CVS i stabilno 1.70.1.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

__Karel__

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
Kde je Midnight Commander nebo Krusader? [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 07 Srpna 2006, 22:19:00 »
Zda se, ze chyba byla nekde mezi klavesnici a zidli. Odkomentovane jsem to uz samozrejme mel, ale ty baliky jsem tam proste nemohl najit. A ted uz tam jsou. Ale diky za odpoved.

Poborskiii

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 422
Kde je Midnight Commander nebo Krusader? [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 08 Srpna 2006, 13:49:42 »
Ono je nestačí jen odkomentovat, ale ten seznam balíčků stažený do počítače se potom musí aktualizovat, teprve pak se tam další balíčky objeví. V Adeptu je na to položka "Stáhnout aktualizace", což odpovídá tomu "sudo apt-get update".

Jinak "repozitory" se do češtiny překládá dvojím způsobem, buď jako "repozitář" nebo jako "zdroj". O to, co je lepší, se vedou spory, nicméně nováček z toho má akorát zmatek.
OS: Kubuntu 15.10 64bit, KDE 5, Qt 4.8.6/5.4.2, Nvidia 352.30
PC: ASUS M5A99X EVO, AMD FX-4300, RAM Kingston 2x4 GB DDR3 1600 MHz,
SSD Kingston V300 120 GB, HDD Seagate NAS 3TB (ST3000VN000), VGA ASUS Nvidia GeForce GT 440 Silent, Monitor Dell U2412M, skříň Coolermaster Sileo 500

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.