Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: NetBeans nefunkci klavesnice po vyskoceni okna  (Přečteno 2249 krát)

Wolficek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
NetBeans nefunkci klavesnice po vyskoceni okna
« kdy: 01 Listopadu 2007, 14:30:41 »
Ahoj,

mam problem s NetBeansama. Normalne funguji ale kdyz mi vyskoci nejake netbeansovske kokynko (potvrzeni, prejmenovani) cokoli tak mi prestane fungovat klavesnice. Pomaha kdyz zalozku z aktualnim souborem maximalizuji (2x na ni klepnu) a minimalizuji.
Mam GG NB551 java6.

Dik moc

Wolficek

Pavelp

  • Host
Re: NetBeans nefunkci klavesnice po vyskoceni okna OT !!!
« Odpověď #1 kdy: 01 Listopadu 2007, 17:25:17 »
Omlouvam se Vam i moderatorum za off topic, ale ja nemuzu.

Puvodne jsem chtel poradit, ze kdyz klavesnice po vyskoceni z okna nejde, budete se muset vratit a zapojit ji, asi se vyskub kabel. Pak teprv jsem si to precet poradne. Asi budu muste zmenit monitor.


mjuzic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: NetBeans nefunkci klavesnice po vyskoceni okna
« Odpověď #2 kdy: 12 Prosince 2007, 22:38:06 »
Mám stejný problém s Netbeans 6.0

Vůbec netbeans jsou mojí noční můrou, nejenže ztrácí focus, ale navíc mám problem s psaním kláves 2-6 a s uvozovkama. Oboje na české klávesnici.

Lidičky nevíte někdo jak tyhle problémy vyřešit. Z Googlu se mě nedaří nic vymáčknout.
« Poslední změna: 12 Prosince 2007, 23:31:23 od mjuzic »

baty

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: NetBeans nefunkci klavesnice po vyskoceni okna
« Odpověď #3 kdy: 17 Února 2008, 13:35:45 »
hmm asi moc nepomůžu když napíšu že mi to dělají taky.... Jak 5.5.1, tak 6.0.1, zkoušel jsem i různý JVM, furt to samé .... nevim co stim nedá se vůbec pracovat .... PLS HELP
Kubuntu EE>FF>X Sam07 X> GG > HH, Fujitsu-Siemens AmiloPROV3505

mjuzic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: NetBeans nefunkci klavesnice po vyskoceni okna
« Odpověď #4 kdy: 29 Února 2008, 00:50:18 »
Je to sranda, nikdo si s tím neví rady a sun odmítá pomoct. Reakce českého vývojového týmu Netbeans byla v tom smyslu, že problém s klávesnicí je problém javy (což zní vtipně od sunu) a ztráta focusu je problém compizu.

Tak nevím. Javy jsem vyzkoušel všechny možný, compiz vypínal a odebíral, ale problémy mám pořád.

Veselá#Houba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
  • Já vím co jsi zač! Jsi houba viď?
Re: NetBeans nefunkci klavesnice po vyskoceni okna
« Odpověď #5 kdy: 24 Září 2008, 22:27:02 »
Stejny problem jsem resil a cele se to toci kolem promenne v AWT_TOOLKIT=MToolkit
Kdyz zrusim export tehle promenne, pod berylem se mi nactou netbeans jako prazdne okno, kdyz ji zapnu tak klavesnice zamrza. Nenasel jsem reseni, ale alespon jsem problem obesel tim, ze promenou zrusim.
Do
Kód: [Vybrat]
/usr/local/netbeans-6.1/etc/netbeans.confpridam
Kód: [Vybrat]
unset AWT_TOOLKITvypnu beryl -> zapnu netbeans -> zapnu beryl

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.