Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problem GRUB, error 18,17,16  (Přečteno 1122 krát)

joudas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Problem GRUB, error 18,17,16
« kdy: 26 Září 2008, 19:56:21 »
Dobry den. Mam uz pul roku Ubuntu 7.10 spolu s WinXP na stejnem disku (jediny disk v PC). Ma 80GB a pro linux je urceno 10GB. Do dneska nebyl nikdy s nicim problem. Dneska jsem nabootoval do Windowsu, prekonvertoval video, chtel ho spustit, ale pocitac se sekl. Restartoval jsem ho. A misto spusteni GRUBu, tam vyskocila hlaska "Error 18: Selected cylinder exceeds maximum supported by BIOS". Opet jsem restartoval, ale ani linux ani win nenabootoval. Pote se uz podarilo spustit aspon Ubuntu a XP se seknou u loadovaci obrazovky (samozrejme jsem zkousel i nouzovy rezim). Zkusil jsem to jeste zapnout a vypnout. Opet error 18, napodruhe uz se linux zase spustil (xp stale nic). A kdyz jsem to zkousel pred chvili, tak byl prvni error 18, po restartu error 17, potom 16 a potom se zase grub spustil a Ubuntu slo nabootovat. Ted mam strach to vubec vypnout, aby to slo pak zapnout. A bios ukazuje velikost disku 82,3GB, pritom je to 80. Linux je mi celkem ukradeny, ale pujdou zachranit XP nebo aspon data z jejich oddilu (pres Ubuntu se tam nedostanu, pise to, ze je pouzivan)? ???

Omlouvam se za tuto mensi slohovou praci :)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Problem GRUB, error 18,17,16
« Odpověď #1 kdy: 26 Září 2008, 20:05:19 »
pokud chces nabootovat do XP, tak tam strc instalacni cD XP - rozjed jakoze instalaci, ale misto enter=instalace, stlac R=oprava systemu - pak po zadani hesla administratora (pokud mas dobrej crack, tak to nebude nutny) se objevi asi C:< napis tam:  fixmbr   ptvrd to enterem restartuj a widle by ti meli nebehnout   
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.