Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problém s některými aplikacemi v ubuntu...  (Přečteno 1608 krát)

zonaA

  • Host
problém s některými aplikacemi v ubuntu...
« kdy: 27 Září 2008, 17:46:56 »
Dobrý den, stává se následující, ale jen poslední dobou. Pokud tisknu v OO, nebo ve Firefoxu, a pak ihned vypnu počítač, tak se mi při příštím startu Ubuntu naběhne OO i s Firefoxem s prázdným oknem. V sezení nemám zatrhlé automatické pamatovaní spuštěných aplikací. Mám pocit , že se to stalo od té doby , co mě vytuhl Writer při tisku. Pak se stále spouští jako by chtěl něco obnovovat, ale není co. Automatická obnova při pádu je vypnutá. Tiskárna HP Photosmart 3100. Co s tím ?

zonaA

  • Host
Re: problém s některými aplikacemi v ubuntu...
« Odpověď #1 kdy: 27 Září 2008, 18:46:57 »
 No nevím, ale nemám žádné dokumenty ve frontě na tisk. Zkoušel i vytáhnout usb kabel tiskárny a el. kabel, abych to nějak " restartoval ". pak na to zapomenu a když znovu zapnu komp, tak se mi zase připomene OO a Firefox. Mám pocit, že se nějak nekorektně ukončují aplikace při vypínání............. Stalo se mi to i s Nautilem. Modelová situace:  Hledám něco v Nautilu.... najdu to.....ukončím okno pravo nahoře...... a hned vypnu počítač..... na druhý den při zapnutí se mi automaticky otevře tam, kde jsem ho měl otevřený............
« Poslední změna: 27 Září 2008, 18:50:28 od zonaA »

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: problém s některými aplikacemi v ubuntu...
« Odpověď #2 kdy: 27 Září 2008, 19:08:30 »
Nedal jsi v Správa - Volby - Sezení - záložka Vlastnosti sezení - Zapamatovat si aktuálně běžící aplikace?
Zkus všechno zavřít, projistotu mrkni do Systém - Správa - Sledování systému - záložka Procesy a mrkni zda ti tam firefox, ooo neběží a dej znovu Zapamatovat si aktuálně běžící aplikace.
Pokud to nepomůže, zkus v Domovským adresáři - stisknout ctrl+H - najít složku .openoffice.org2 a smáznout popř. .možilla (tu zazálohuj - kvůli záložkám, které tam někde jsou uložený)

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: problém s některými aplikacemi v ubuntu...
« Odpověď #3 kdy: 28 Září 2008, 10:15:00 »
nebo vytvořit nového uživatele a na něm ozkoušet funkčnost...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.