Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Masarykova Universita (VPN, Kubuntu 8.04) [vyřešeno]  (Přečteno 1540 krát)

ftw

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Masarykova Universita (VPN, Kubuntu 8.04) [vyřešeno]
« kdy: 18 Září 2008, 18:18:54 »
Zdravím,
rád bych se zeptal, zda je tu někdo z Masarykovy university, kdo by byl ochotný mně osobně pomoct zprovoznit VPN připojení k wifi síti MU. Nejsem zaboha schopen ho rozchodit, byl jsem i na CIKTu (Centrum informačních technologií MU), kde sice linux zvládají, ale ne na takové úrovni, aby byli schopni mně net rozjet (nebo říct, že to Kubuntu prostě nezvládne).
Takže kdyby se našel někdo ochotný, byl bych moc vděčný. Klidně mně odkažte na nějakou instituci MU, kde mě poradí (jen ne na CIKT FSS). Díky
« Poslední změna: 13 Října 2008, 22:39:58 od Petr Merlin Vaněček »

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

ftw

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Masarykova Universita (VPN, Kubuntu 8.04)
« Odpověď #2 kdy: 13 Října 2008, 12:05:03 »
Problém vyřešen. network-manager-gnome zvládá VPN bez problémů, narozdíl od Knetworkmanager. network manager pro gnome jsem zprovoznil dle rad v tomhle threadu: http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,27718.0.html
Instalováním network-manageru pro gnome, připojením se k síti a konfigurací VPN dojde k tomu, že se "zprovozní" i VPN připojení v Knetworkmanageru. Nicméně, v knetworkmanageru toto vpn připojení nelze dále konfigurovat. Při dalším přihlašování k VPN už není potřeba gnome-network managera vůbec spouštět.Přijde mně to skoro jako řešení z windows...
Ale co, funguje to.

Bug: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/network-manager-pptp/+bug/123696
« Poslední změna: 15 Října 2008, 16:55:06 od ftw »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.