Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kam se stahujou .deb balíky? [vyřešeno]  (Přečteno 3269 krát)

Milan Kýček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Kam se stahujou .deb balíky? [vyřešeno]
« kdy: 28 Září 2008, 21:59:43 »
Nezlobte se na mě, že zakládám kvůli tomu nový téma, když stejná otázka zazněla v tématu pár příspěvků pod tímto, ale vidim, že už mu nikdo nevěnuje pozornost, jinak by už dávno někdo odpověděl.
Fakt tu nikdo neví kam se stahujou balíky získaný v synaptiku? Nechci je instalovat, ale zíkat pro instalaci v jiným kompu. Mockrát děkuju za odpověď.
« Poslední změna: 28 Září 2008, 22:06:45 od Vojtěch Trefný »
Asus Eee PC 1000H, 500GB, 2GB RAM

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Kam se stahujou .deb balíky?
« Odpověď #1 kdy: 28 Září 2008, 22:00:20 »
/var/cache/apt/archives
« Poslední změna: 28 Září 2008, 22:02:23 od Vojtěch Trefný »

Milan Kýček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Re: Kam se stahujou .deb balíky?
« Odpověď #2 kdy: 28 Září 2008, 22:05:50 »
Asus Eee PC 1000H, 500GB, 2GB RAM

Slinky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re: Kam se stahujou .deb balíky? [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 29 Září 2008, 17:22:24 »
Může se ale stát že stažené balíky ze Synapticu na jiném počítači budou mít nesplněné závislosti. Když stahuješ program na PC na kterým některé závislosti toho programu už nainstalovaný jsou, znova se nestahujou a na jiném počítači můžou programu chybět. Teda pokud na tom počítači není internet, pokud je, dají se samozřejmě jednoduše doinstalovat :).
Debian Testing Lenny RC2
Celeron 2.66 GHz, Geforce 6600, 512 RAM

Milan Kýček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Re: Kam se stahujou .deb balíky? [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 29 Září 2008, 21:41:47 »
Může se ale stát že stažené balíky ze Synapticu na jiném počítači budou mít nesplněné závislosti. Když stahuješ program na PC na kterým některé závislosti toho programu už nainstalovaný jsou, znova se nestahujou a na jiném počítači můžou programu chybět. Teda pokud na tom počítači není internet, pokud je, dají se samozřejmě jednoduše doinstalovat :).

No, takže jsem tam, kde jsem byl, protože mi ty nesplněný závislosti znemožnily instalaci kernelu, takže nerozchodim síťovku, jsem v pr...... . Budete se na mě možná zlobit, ale čerstvě nainstalovaná linuxová distribuce bez netu, to je prostě něco naprosto bezcennýho.

Překopíroval jsem si ty stažený balíky do postiženýho kompu a tam se pokusil instalovat - u dvou balíků se mi stalo, že se jeden nechtěl nainstalovat, protože potřeboval mít už nainstalovanej ten druhej a u toho druhýho to psalo to samý o tom prvním. Prostě pohřeb.
« Poslední změna: 29 Září 2008, 21:48:03 od Milan Kýček »
Asus Eee PC 1000H, 500GB, 2GB RAM

Slinky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re: Kam se stahujou .deb balíky? [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 29 Září 2008, 22:42:53 »
No, takže jsem tam, kde jsem byl, protože mi ty nesplněný závislosti znemožnily instalaci kernelu, takže nerozchodim síťovku, jsem v pr...... . Budete se na mě možná zlobit, ale čerstvě nainstalovaná linuxová distribuce bez netu, to je prostě něco naprosto bezcennýho.

Překopíroval jsem si ty stažený balíky do postiženýho kompu a tam se pokusil instalovat - u dvou balíků se mi stalo, že se jeden nechtěl nainstalovat, protože potřeboval mít už nainstalovanej ten druhej a u toho druhýho to psalo to samý o tom prvním. Prostě pohřeb.

Podle toho, co píšeš, instaluješ balíky asi postupně po jednom (ale můžu se mýlit). Při takovým způsobu instalace se musí instalovat balíky v přesným pořadí aby se všechny nainstalovali bezproblémově. Je lepší tohle pořadí instalace balíků přenechat systému. V Terminálu se dostaň do složky, kde máš balíky uložený a zadej příkaz sudo dpkg -i *.deb který začne instalovat všechny balíky s příponou .deb ve správným pořadí. Pokud instalace na konci vyplivne chybu o chybějících závislostech, můžeš je na PC s netem dotáhnout a na PC bez netu doinstalovat.
Debian Testing Lenny RC2
Celeron 2.66 GHz, Geforce 6600, 512 RAM

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Kam se stahujou .deb balíky? [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 30 Září 2008, 06:48:31 »
pripadne si muzes na flashdisk stahnout zdrojak toho kernelu a na eeecku si ho zkompilovat :)
je tu o tom celej topic ;)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Laethnes

  • Host
Re: Kam se stahujou .deb balíky? [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 30 Září 2008, 09:09:15 »
No, takže jsem tam, kde jsem byl, protože mi ty nesplněný závislosti znemožnily instalaci kernelu, takže nerozchodim síťovku, jsem v pr...... . Budete se na mě možná zlobit, ale čerstvě nainstalovaná linuxová distribuce bez netu, to je prostě něco naprosto bezcennýho.

Mno, já se nezlobím, ale souhlasím :3 (mě zas nefunguje WiFina). Jinak možná tak trochu off-topic, ale naučil jsem se jeden drobný trik: všechny ty balíky si před reinstalací Ubuntu zazálohovat a po instalaci vrátit. Ať už budeš používat apt-get, aptitude, synaptic, či cokoli jiného (co využívá ten jeden základ dpkg), nainstalování všech programů, aktualizace a tak se ti velmi zrychlí; nebude to stahovat z netu, ale rovnou použije. Hodně to šetří (kromě místa na disku :333).

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Kam se stahujou .deb balíky? [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 30 Září 2008, 12:00:21 »
Ono to ani nemusis kopirovat na diska ale malo by stacit nastavit cd/dvd ako zdroj softveru. System-sprava-zdroje softveru a tam je niekde cd.Teraz nie som pri ubuntu tak je to len priblizne.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Milan Kýček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
[ubuntu]: Re: Kam se stahujou .deb balíky? [vyřešeno]
« Odpověď #9 kdy: 30 Září 2008, 21:53:51 »
Pánové, jedna rada lepší než druhá ... a to bez ironie ...díky všem  ;)
Asus Eee PC 1000H, 500GB, 2GB RAM

Laethnes

  • Host
Re: Kam se stahujou .deb balíky? [vyřešeno]
« Odpověď #10 kdy: 30 Září 2008, 22:29:04 »
Ono to ani nemusis kopirovat na diska ale malo by stacit nastavit cd/dvd ako zdroj softveru. System-sprava-zdroje softveru a tam je niekde cd.Teraz nie som pri ubuntu tak je to len priblizne.

Jasné, jasné, ale zas mít to na harddisku, to je taky pěkné ;), protože se to neustále mění (aktualizace a tak) a disk, jak všichni víme, se dá snadno změnit... Ale za tu dobu jsem si vytvořil ještě lepší systém :3. Podle http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99id%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD%20zdroj%C5%AF/Vlastn%C3%AD si vytvářím vlastní adresář (eště to dělím podle abecedy), který pak uvedu jako zdroj a tak ani nic nemusím furt kopírovat - jen nově stažené do dané složky, po reinstalu nejde nic zpět ;). A zároveň to slouží jako úložiště pro programy, které nemohu najdít ubuntu repositářích a jsou ke stažení ve formě *.deb jen na stránkách výrobce (Code::Blocks)

Milan Kýček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Re: Kam se stahujou .deb balíky? [vyřešeno]
« Odpověď #11 kdy: 30 Září 2008, 23:45:09 »
Ono to ani nemusis kopirovat na diska ale malo by stacit nastavit cd/dvd ako zdroj softveru. System-sprava-zdroje softveru a tam je niekde cd.Teraz nie som pri ubuntu tak je to len priblizne.

Jasné, jasné, ale zas mít to na harddisku, to je taky pěkné ;), protože se to neustále mění (aktualizace a tak) a disk, jak všichni víme, se dá snadno změnit... Ale za tu dobu jsem si vytvořil ještě lepší systém :3. Podle http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99id%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD%20zdroj%C5%AF/Vlastn%C3%AD si vytvářím vlastní adresář (eště to dělím podle abecedy), který pak uvedu jako zdroj a tak ani nic nemusím furt kopírovat - jen nově stažené do dané složky, po reinstalu nejde nic zpět ;). A zároveň to slouží jako úložiště pro programy, které nemohu najdít ubuntu repositářích a jsou ke stažení ve formě *.deb jen na stránkách výrobce (Code::Blocks)


Skvělej nápad. K mý velký radosti je to vyřešený a já mam konečně z laptopu přístup na net a to znamená, že moje Ubuntu žije :-)
« Poslední změna: 01 Října 2008, 22:28:18 od Milan Kýček »
Asus Eee PC 1000H, 500GB, 2GB RAM

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.