Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Automatické připojení k síti.. [vyřešeno]  (Přečteno 2435 krát)

Petr Kejval

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
    • http://www.kejval.wz.cz
Automatické připojení k síti.. [vyřešeno]
« kdy: 28 Září 2008, 21:08:13 »
  Měl bych dotaz na jednu snadnou otázku, proč se mi v Ubuntu 8.4 nepřipojí počítač k síti sám? Vlastním domácí síť, router MSI a tento počítač je k němu připojen kabelem. Ne že by to byl nějaký velký problém ale pokaždé po zapnutí počítače musím kliknout na tlačítko "drátová síť". Nikde na foru jsem odpověď nenašel, spíše tam jsou problémy s vlastním připojením, na WIKI je rada kontaktujte se správce sítě, to jsem já... ;D No sám si neodpovím. Jenom si vzpomínám, že u verze 6.4 to fungovalo samo bez nějakého nastavování a co je divné, u notebooku HP NX 6125 mi to při propojení kabelem taky funguje automaticky. (a WIFI připojení taky) Lehce jsem si pohrál s "ručním nastavení sítě" ale uspokojivého výsledku jsem se nedoklikal. Snad jsem dotaz zastrčil do správného témata, když tak koukám na dotazy kolem, ne každý se týká problému sítí, nebo internetu. Děkuji..
« Poslední změna: 29 Září 2008, 22:39:21 od Petr Merlin Vaněček »
NB HP nx6125 Ubuntu 8.10
Athlon XP 2600+ GeForce 7600GT+ Ubuntu 8.10 +Windows Home
Athlon XP 3000+ Geforce 7600GT + Windows Home

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Automatické připojení k síti
« Odpověď #1 kdy: 28 Září 2008, 22:42:12 »
já se k MSI úspěšně připojuji s nastaveným "cestovním módem" - jak máte síť nastavenou vy?
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

nettezzaumana

  • Host
Re: Automatické připojení k síti
« Odpověď #2 kdy: 28 Září 2008, 22:52:34 »
  Měl bych dotaz na jednu snadnou otázku ..
<< to mi teda pridjde jako tezka otazka .. :/ .. taky se na jednu zeptam ..

1) Proc kdyz je vseobecne znamo, ze v NetworkManagerovi strasi, je v ubuntu strcenej jako vychozi i na neprenosne pocitace?

Petr Kejval

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
    • http://www.kejval.wz.cz
Re: Automatické připojení k síti
« Odpověď #3 kdy: 28 Září 2008, 22:56:41 »
Taky používám "cestovní mod". Jen mi vrtá hlavou že po zapojení notebooku síť naběhne sama a u toho stolního musím klinout na "drátová síť"...
NB HP nx6125 Ubuntu 8.10
Athlon XP 2600+ GeForce 7600GT+ Ubuntu 8.10 +Windows Home
Athlon XP 3000+ Geforce 7600GT + Windows Home

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Automatické připojení k síti
« Odpověď #4 kdy: 28 Září 2008, 23:11:28 »
Taky používám "cestovní mod". Jen mi vrtá hlavou že po zapojení notebooku síť naběhne sama a u toho stolního musím klinout na "drátová síť"...
Pak možná zkusit nastavit buď pevnou nebo DHCP přidělovanou IP ;) Nebo zkus z ntz dostat, jak nainstalovat nějakého jiného správce připojení ;)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Petr Kejval

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
    • http://www.kejval.wz.cz
Re: Automatické připojení k síti
« Odpověď #5 kdy: 29 Září 2008, 00:11:53 »
Tak to je ono. Dal jsem mu "automatické nastavení DHCP" a po restartu už se neptá a rovnou síť spustí. tak jsem si to nějak představoval. Teď ještě rozchodit síťovou tiskárnu a spokojenost. Díky
NB HP nx6125 Ubuntu 8.10
Athlon XP 2600+ GeForce 7600GT+ Ubuntu 8.10 +Windows Home
Athlon XP 3000+ Geforce 7600GT + Windows Home

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Automatické připojení k síti
« Odpověď #6 kdy: 29 Září 2008, 01:01:56 »
http://wiki.ubuntu.cz/Síťový tisk
hodně štěstí :)
PS: můžete editovat svůj první příspěvek a označit jako [vyřešeno] ;)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.