Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pridavani souboru do /usr/ [vyřešeno]  (Přečteno 3737 krát)

Hipp

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
Pridavani souboru do /usr/ [vyřešeno]
« kdy: 09 Listopadu 2008, 20:49:09 »
ahoj lidi .... je mi to strasne blby. asi s tim otravuje kazdej druhej ale ja na to nikde nenarazil (ze by slepota?)
abyste pochopili tak sem v linuxech uplnej novacek. prisel sem jako wokenar a zjistil ze mi par veci nejde tak jako u xp

muj problem je v tom ze kdyz jsem chtel zkopirovat soubor do podslozky ce slozce /usr/ , tak mi to napsalo, ze pri presunu doslo k chybe a kdyz se podivam na podrobnosti tak na mne vyskoci jen hlaska: Chyba při přesunování souboru: Permission denied

vim ze to bude neco trivialniho, ale proste na to nemuzu prijit :( tak kdyby se nasla nejaka dobra duse a poradila jak na...
diky

jen abych na konec dodal: mam ubuntu 8.10 ale myslim ze to nehraje moc velkou roli...
« Poslední změna: 09 Listopadu 2008, 21:28:16 od Petr Merlin Vaněček »

MartenP

  • Host
Re: Pridavani souboru do /usr/
« Odpověď #1 kdy: 09 Listopadu 2008, 21:01:48 »
Pro manipulaci s touto složkou potřebuješ práva r00ta. Smím se zeptat, proč tam potřebuješ něco kopírovat?

premet

  • Host
Re: Pridavani souboru do /usr/
« Odpověď #2 kdy: 09 Listopadu 2008, 21:03:35 »
Do složky /usr jako normální user nemůžeš zapisovat  :) takže buď můžeš v terminálu použít
Kód: [Vybrat]
sudo cp /co/chces/kopirovat /kam/chces/kopirovat příklad chci zkopírovat soubor blbost.txt ze svého domovského adresáře do adresáře /usr
Kód: [Vybrat]
sudo cp /home/prema/blbost.txt /usrdalší alternativou a to je si otevřít nějaký souborový manažer se super. uživ. právy buď
Kód: [Vybrat]
gksudo nautilus nebo
Kód: [Vybrat]
sudo mc a pod. Pokud nemáš MC tak si jej nainstaluj  :).

Hipp

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
Re: Pridavani souboru do /usr/
« Odpověď #3 kdy: 09 Listopadu 2008, 21:21:21 »
diky moc.... teda priznam se ze 1. odpoved mi byla sprominutim "k h*" ale druha mi fakt pomohla a dekuju za ni... mimochodem jsem nechtel kopirovat do /usr/ ale snazil jsem se zprovoznit hru openttd (ke ktere potrebujete nejake soubory z oficialni win verze) .... to vite my windowsaci jsme strasny "parmeni" a blbe se to odnaucujem:)
« Poslední změna: 09 Listopadu 2008, 21:28:26 od Petr Merlin Vaněček »

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Pridavani souboru do /usr/
« Odpověď #4 kdy: 09 Listopadu 2008, 21:28:06 »
Hipp: hele, Windowsák nejsem už nějaký ten pátek a openttd pařím taky :D Jen na online hru jsem ještě nesebral odvahu :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Hipp

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
Re: Pridavani souboru do /usr/ [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 09 Listopadu 2008, 21:30:29 »
proste jeste v dosu jsem paril transport tycoon deluxe, pak jsem presel na win verzi a jake bylomoje prekvapeni kdyz jsem nasel i openttd... tak se mi nedivte, ze jsem rychle potreboval vedet jak to zprovoznit ;D

premet

  • Host
Re: Pridavani souboru do /usr/ [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 09 Listopadu 2008, 21:34:56 »
Sakra to kdybych věděl, že je to kvůli hře tak se na tebe vyprdnu  ;D závisláci jedni.

Hipp

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
Re: Pridavani souboru do /usr/ [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 09 Listopadu 2008, 21:47:38 »
i tak ti dekuju za radu... myslim ze se bude hodit i jinde nez jen v hrani her;) a mimochodem hral si to nekdy? pokud ne tak tomu proste nemuzes rozumet co nas na ty hre tak fascinuje... ale nedoporucuju ti to zkouset - je to horsi jak heroin 8)

premet

  • Host
Re: Pridavani souboru do /usr/ [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 09 Listopadu 2008, 22:35:50 »
Jo já sem hodně hrál, když sem měl čas Frets on fire  ;D, ale to OpenTTD sem zkoušel, ale nějak sem to neuměl tak už sem to nezkoušel dál.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Pridavani souboru do /usr/ [vyřešeno]
« Odpověď #9 kdy: 10 Listopadu 2008, 18:31:14 »
OpenTTD je vážně skvělá věc. Když člověk pochopí základní principy, tak to jde samo. Až pak člověk dělá takové blbostičky jako tunel pod celou hrací plochou atp.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.