Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problem s kompilaci Portos commanderu - nenalezen qt  (Přečteno 4254 krát)

__Karel__

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
Problem s kompilaci Portos commanderu - nenalezen qt
« kdy: 09 Srpna 2006, 09:26:59 »
Zdravim,
pokusil jsem se zkompilovat Portos commander, ale vzdy mi to hodi hlasku:

"checking for Qt... configure: error: Qt (>= Qt 3.0.3) (headers and libraries) not found. Please check your installation!"

Nevite nekdo, co s tim ? Myslim si, ze vsechny potrebne qt-balicky mam nainstalovane, ale muzete sem klidne nekdo napsat, co konkretne je potreba. Take jsem zkousel nejake rady, ktere jsem vygooglil (napr nastaveni promenne QTDIR), ale nepomohlo to.

Predem diky za odpoved.

Karel

MarrLiss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 901
Problem s kompilaci Portos commanderu - nenalezen qt
« Odpověď #1 kdy: 09 Srpna 2006, 09:32:46 »
Ujisti se, ze mas nainstalovane libqt3-dev.
Pripadne sem hod link na tu aplikaci, at to muze nekdo zkusit.
Prestigio Nobile 1590: P-M 740, 1 GB RAM, NV 6600
Ubuntu FF

__Karel__

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
Problem s kompilaci Portos commanderu - nenalezen qt
« Odpověď #2 kdy: 09 Srpna 2006, 09:52:06 »
libqt3-dev nemam v nabidce, ale mam nainstalovano libqt3-mt-dev.

Portos commander je na stazeni zde:

https://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=65056&release_id=116924

Pokud by se nekomu, kdo to umi lepe nez ja, chtelo instalovat a zjistit, kde je problem, tak to by bylo uplne super.

Karel

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Problem s kompilaci Portos commanderu - nenalezen qt
« Odpověď #3 kdy: 09 Srpna 2006, 10:36:49 »
Nemáš naistalované balíky kde-devel. Jen se škodolibě zeptám, co očekáváš od softwaru, jehož poslední verze je z října 2002 ?

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Problem s kompilaci Portos commanderu - nenalezen qt
« Odpověď #4 kdy: 09 Srpna 2006, 10:46:12 »
Zkus použít pro configure:
./configure --prefix=/usr --with-qt-includes=/usr/include/qt3
třeba jenom neví KDE tu QT má u tebe hledat ;)
» Linux Mint on mini-ITX boards «

MarrLiss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 901
Problem s kompilaci Portos commanderu - nenalezen qt
« Odpověď #5 kdy: 09 Srpna 2006, 10:49:24 »
Trochu OT, ale co te vede, ze chces zrovna ten? Opravdu se uz nevyvijí. Zkus krusader (je primo ve zdrojich) nebo Beesoft Commander.
Prestigio Nobile 1590: P-M 740, 1 GB RAM, NV 6600
Ubuntu FF

__Karel__

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
Problem s kompilaci Portos commanderu - nenalezen qt
« Odpověď #6 kdy: 09 Srpna 2006, 12:34:31 »
1) kde-devel mam

2) Vim, ze se nevyviji, ale chtel jsem ho proste zkusit, protoze proste situace se souborovymi manazery je naprosto zoufala. Zadny nesaha ani po kotniky total commanderu, na ktery jsem byl zvykly z win32.

3) Krusader znam, mel jsem jej nainstalovany. Bohuzel je to, a ted mi prominte ten vyraz, zas.ana m.dka. Vecne mi to pada a vubec to dela, co chce. Napr. mam jeden adresar na pocitaci, do ktereho, kdyz se pokusim vejit tak to ve 100% pripadu spadne. Jinak je to uplne normalni adresar, se kterym vsechny jine aplikace normalne pracuji. Take treba pri zmene adresare to zcela podivne (dle meho nazoru nahodne) meni velikost jednotlivych sloupcu v panelu.

MarrLiss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 901
Problem s kompilaci Portos commanderu - nenalezen qt
« Odpověď #7 kdy: 09 Srpna 2006, 12:46:50 »
Citace: __Karel__
2) Vim, ze se nevyviji, ale chtel jsem ho proste zkusit, protoze proste situace se souborovymi manazery je naprosto zoufala.
Jak nekdo psal na abclinuxu: ti co by ho dokazali napsat, ho nepotrebuji a ti co ho potrebuji, ho zase nedokazou napsat. ;)
Prestigio Nobile 1590: P-M 740, 1 GB RAM, NV 6600
Ubuntu FF

__Karel__

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
Problem s kompilaci Portos commanderu - nenalezen qt
« Odpověď #8 kdy: 09 Srpna 2006, 12:55:32 »
MarrLiss: Diky za tip na Beesoft cmd, je dobry. Asi si ho necham....vlastne urcite si ho necham. Co jineho mi zbyva.

EDIT: Ale vzdyt on neumi asociace souboru. :-(((

EDIT2: Aha, on pouziva asociace souboru z konqueroru. Jenomze nejak to odmita pouzit na samba-disky.

EDIT3: Aha, na samba-disky to pouzit umi, ale neumi pouzit spousteni externi aplikace na soubor, jestlize se v jeho ceste nachazi adresar, v jehoz nazvu je mezera.

Commandera bych si umel, stejne jako velka spousta jinych lidi, napsat. Bohuzel mam na praci jine veci, nez si psat podpurne programy (stejne jako velka spousta jinych lidi).

Jendall

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Problem s kompilaci Portos commanderu - nenalezen qt
« Odpověď #9 kdy: 29 Srpna 2006, 10:25:27 »
BSC take pouzivam a jsem s nim spokojeny :) ...celkem dynamicky se vyviji a od 2.27 je i cestina ... btw pokud najdes nejaky bug nebo neco, co by se dalo vylepsit, tak muzes napsat do fora primo jeho vyvojari na http://forum.beesoft.org/

MarrLiss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 901
Problem s kompilaci Portos commanderu - nenalezen qt
« Odpověď #10 kdy: 29 Srpna 2006, 10:30:08 »
Citace: __Karel__
Commandera bych si umel, stejne jako velka spousta jinych lidi, napsat. Bohuzel mam na praci jine veci, nez si psat podpurne programy (stejne jako velka spousta jinych lidi).
Tak vyvojare zainvestuj. ;) Za slusnou odmenu se nekdo, kdo ti to napise, najde.
Prestigio Nobile 1590: P-M 740, 1 GB RAM, NV 6600
Ubuntu FF

hlawoun

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Problem s kompilaci Portos commanderu - nenalezen qt
« Odpověď #11 kdy: 29 Srpna 2006, 11:47:35 »
Citace: Jendall
BSC take pouzivam a jsem s nim spokojeny :) ...celkem dynamicky se vyviji a od 2.27 je i cestina ... btw pokud najdes nejaky bug nebo neco, co by se dalo vylepsit, tak muzes napsat do fora primo jeho vyvojari na http://forum.beesoft.org/
Mam dotaz, jak se vam ho podařilo nainstalovat? Zkoušel jsem verzi .deb pro Debian, ale haze mi to hlasku o nesplnene zavislosti libc6. Tu ale mam... Zkusil jsem ale nainstalovat tu, ktera je na strankach stazeni beesoft com. a zase nesplnene zavbislosti: tzdata. Ty jsou taky mozny stahnout, ale nepodari se instalovat, protoze se snazi neco prepsat, co je obsazeno tez v balicku locales.

Takze: jde nejak slusne nainstalovat Beesoft commnder? z .deb, z rpm apod. nebo jen prelozit? A jak, please

Edit: tak z rpm to nainstalovat jde, ale pokus o nastaveni cestiny skonci vzdy prepnutim do nemciny. Cestina je jediny jazyk, co nefunguje:-(
Linux? Jedině Xubuntu nebo Debian!

Jendall

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Problem s kompilaci Portos commanderu - nenalezen qt
« Odpověď #12 kdy: 31 Srpna 2006, 10:04:30 »
hlawoun: postup je cesky ted primo na strankach http://www.beesoft.org/download_bsc.html dole .....musi se spustit ten perl script ....tim vlastne udelate automatickou "kompilaci" pro vas pocitac ... ma to trosku netradicni postup a nekomu muze vadit, ze to neni  vy synapticu ....ale zas se nic nikam "nezazere" ....vse zustava v adresari a neni to jako make install. Zadnou jinou cestu jsem nezkousel, tak jak je to na strankach cestina rozhodne funguje....

hlawoun

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Problem s kompilaci Portos commanderu - nenalezen qt
« Odpověď #13 kdy: 31 Srpna 2006, 10:10:05 »
Citace: Jendall
hlawoun: postup je cesky ted primo na strankach http://www.beesoft.org/download_bsc.html dole .....musi se spustit ten perl script ....tim vlastne udelate automatickou "kompilaci" pro vas pocitac ... ma to trosku netradicni postup a nekomu muze vadit, ze to neni  vy synapticu ....ale zas se nic nikam "nezazere" ....vse zustava v adresari a neni to jako make install. Zadnou jinou cestu jsem nezkousel, tak jak je to na strankach cestina rozhodne funguje....
Díky, objevil jsem to a nakonec se mi to podařilo. Byl to ale docela horor, protože používám xfce a ne kde, i když jsem tam knihovny QT měl. Ale ne ty pravé.

Podařilo se mi to vyřešit ve spolupráci s autorem programu na jejich fóru. A mimochodem, kdo by to chtěl používat na ftp, ať si dá pozor při kopírování souborů, protože se přepisují bez upozornění (obousměrně). Už je to nahlášeno, brzo bude opraveno (slib)
Linux? Jedině Xubuntu nebo Debian!

Jendall

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Problem s kompilaci Portos commanderu - nenalezen qt
« Odpověď #14 kdy: 31 Srpna 2006, 10:35:02 »
hlawoun: jj, piotr tam ted dal nove forum ..tak to hadam, ze jsi prvni prispivajici tam :) ....btw ja mam take Xfce :), ale pouzivam operu, ktera QT stejne potrebuje, takze defakto jsem nic nemusel ...a libi se mi, ze jinak je to na prostredi KDE nezavisle, narozdil treba od Krussaderu

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.