Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [ubuntu]: Připojení na koleji Hvězda (Praha) [vyřešeno]  (Přečteno 1635 krát)

Jari

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
  • skill: newbie
    • ...pro radost :)
Pěkný večer :)
vyskytl se mi jistý problém s připojením na stránky cokoliv.ubuntu.cz z koleje Hvězda v Praze. Ať se zkouším připojit, jak zkouším, jakákoli operace/načítání trvá průměrně pět minut.
V loňském roce šlo všechno bez potíží - až letos začlo zlobit. Jakékoli jiné ubuntí stránky (např. ubuntu.com) fungují bez potíží.
Ze začátku jsem myslel, že má server prostě potíže, ale odkuďkoli jinud se připojím bez problémů, takže chyba bude na mé straně, resp. kolejí. (Tohle píšu od kamarádky z SH)

Jelikož pročítání fóra patří k mým oblíbeným ranním činnostem, než vyrazím do školy, zajímalo by mě co s tím?
>Mám uhánět správce sítě, že mi nejdou jedny konkrétní stránky, anebo by problém šel vyřešit přímo u mě na počítači?
V této problematice se vůbec nevyznám a budu rád za každou radu (správce pak můžu prudit kdykoli ;))

zdraví Jari
« Poslední změna: 01 Října 2008, 21:47:36 od Jari »
Ubuntu HH na Acer TravelMate 4102WLMi (bez Windows || nefunguje infrared, ale ani jsem se o to nepokoušel, jinak v cajku)
Ubuntu LL na Dell  LATITUDE | D 510 (bez Windows || vše funguje rovnou)
 malý blog pro radost :)

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: [ubuntu]: Připojení na koleji Hvězda (Praha)
« Odpověď #1 kdy: 01 Října 2008, 20:05:03 »
nasel jsem akorat http://wiki.ubuntu.cz/Problem%20s%20forum.ubuntu.cz
jinak ti asi nepomuzu, nemam tuto zkusenost :)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Jari

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
  • skill: newbie
    • ...pro radost :)
Re: [ubuntu]: Připojení na koleji Hvězda (Praha) [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 01 Října 2008, 21:55:10 »
Výborněěěě díky moc! Vyzkoušel jsem obě dočasná řešení a obě fungují :)

...mám takové štěstí, žes poradil - já bych se toho ani nedogooglil tady s tím připojením slavným a akorát naštval celé okolí, když bych jim okupoval počítače
Ubuntu HH na Acer TravelMate 4102WLMi (bez Windows || nefunguje infrared, ale ani jsem se o to nepokoušel, jinak v cajku)
Ubuntu LL na Dell  LATITUDE | D 510 (bez Windows || vše funguje rovnou)
 malý blog pro radost :)

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: [ubuntu]: Připojení na koleji Hvězda (Praha) [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 01 Října 2008, 22:29:01 »
hlavne ze pomohlo :)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.