Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [ubuntu]: Rozlišení  (Přečteno 2555 krát)

Razzell

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
[ubuntu]: Rozlišení
« kdy: 02 Října 2008, 18:06:36 »
Dobrý den, před dvema dnima jsem nainstaloval linux ubuntu vse bylo ok i rozliseni a po restartu ntbk mi rozlišení monitoru skocilo na 800x600 zkoušel jsem ovladače na ATI a moc to nepomohlo tak nevim co mam dělat. Grafiku v notebooku mam ATI MOBILITY RADEON 9000 IGP a na disku mam windows xp + linux ubuntu nevite co s tim ?  :)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: [ubuntu]: Rozlišení
« Odpověď #1 kdy: 02 Října 2008, 18:13:25 »
Chod do system-sprava-ovladace hardveru a tam odinstaluj ovladace gr. karty. Predpokladam ze si ich instaloval takto. Ak nie musis opravit vsetko co si menil.
Potom skus tento postup
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,26694.0.html
a ked sa podari skus znova nainstalovat ovladace cez system-sprava-ovladace hardveru.

Predpokladam ze mas ubuntu 8.04 HH.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: [ubuntu]: Rozlišení
« Odpověď #2 kdy: 02 Října 2008, 18:36:03 »
Pozor! Repozitářové ovladače nebudou s touto ATInou fungovat. Je tu sice možnost nainstalovat starší verzi fglrx (konkrétně 8.28.8), ale osobně vím jenom o postupech pro Gutsy Gibbon (na druhou stranu jsem je pro Hardyho nijak usilovně nehledal).

S touhle kartou by však měl dobře fungovat svobodný ovladač ATI (radeon).
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: [ubuntu]: Rozlišení
« Odpověď #3 kdy: 02 Října 2008, 18:38:50 »
Pozor! Repozitářové ovladače nebudou s touto ATInou fungovat. Je tu sice možnost nainstalovat starší verzi fglrx (konkrétně 8.28.8), ale osobně vím jenom o postupech pro Gutsy Gibbon (na druhou stranu jsem je pro Hardyho nijak usilovně nehledal).


Cize v ovladacoch hardveru by ho(ovladac) nemalo ani ponukat? Predpokladam.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Razzell

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
[ubuntu]: Re: [ubuntu]: Rozlišení
« Odpověď #4 kdy: 02 Října 2008, 18:46:22 »
Kdyz spustim reconvery mode tak me to zacne nacitat a pak me to necha psat prikazy ale ja nevim jak dal s linuxem zacinam :-\ a ja prave nemam v system-sprava-ovladace hardveru tak polozku ovladace hw tu tam nemam


Prosim pomoc
« Poslední změna: 02 Října 2008, 18:53:28 od Razzell »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: [ubuntu]: Rozlišení
« Odpověď #5 kdy: 02 Října 2008, 19:14:57 »
Napis aku verziu ubuntu mas. A ako si ju instaloval, ci normalne na particiu disku alebo vo win. cez wubi.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Razzell

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: [ubuntu]: Rozlišení
« Odpověď #6 kdy: 02 Října 2008, 19:20:29 »
samostatný partition a verze linuxu je 7.10 ubunutu

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: [ubuntu]: Rozlišení
« Odpověď #7 kdy: 02 Října 2008, 19:30:27 »
Tak tuto verziu uz nemam ale v system-sprava by si mal mat nastroj na nastavenie rozlisenia a tusim aj na vyber ovladaca.
Ak nie tak mozes xorg.conf znovunastavit prikazom
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorgale to je trochu narocnejsie a vyzaduje to aj znalost hardvare. Viac sa dozvies ak si das ten prikaz vyhladat tu na fore.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.