Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM  (Přečteno 35938 krát)

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
[ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« kdy: 02 Října 2008, 23:33:31 »
Co říkáte na nové pozadí a téma GDM v Ubuntu?
Od nového vzhledu naštěstí upustili, ale nové pozadí a přihlašovácí obrazovka mi přijdou hrozné taky. Až se člověku vkrádá myšlenka, že to snad dělají schválně. Přece pro Ubuntu existují desítky pěknějších pozadí a témat GDM.

matesqo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #1 kdy: 05 Října 2008, 13:03:52 »
No áno,je to otras aj pozadie aj ta tema už dlho vyzera rovnako odhliadnuc od par detailov.
Tak či tak,ak to chce mať niekto pekne, tak www.gnome-look.org je asi istota nadovšetko :)

zenwalker

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
    • Richard Knop
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #2 kdy: 05 Října 2008, 13:41:14 »
Som asi divny ale mne sa defaultny look Ubuntu celkom paci. Aj prihlasovacia obrazovka je v pohode...
Toshiba Satellite L35-S2366 (Intel CoreDuo T2060, 2GB DDRAM2 667, ati radeon xpress 200M)
Ubuntu 8.10

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #3 kdy: 05 Října 2008, 13:46:40 »
GDM ujde, ale z wallpaperu je mi na blití...

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #4 kdy: 05 Října 2008, 13:50:18 »
Asi jsem divný, ale mám počítač na práci a zábavu, ne jako nějaký kus nábytku nebo něco podobného co by se mi mělo nějak extra líbit :)
Jinak mě se vzhled Ubuntu vždy líbil a současný vzhled 8.10 (který už se ale zřejmě měnit nebude) se mi líbí taky.
A wallpaper si stejně vždycky změním.

Tomáš "Piškot" Petera

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 839
    • http://www.spolnet.cz
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #5 kdy: 06 Října 2008, 11:46:17 »
No nevím proč nepokračují s kreslenými zvířaty na hnědém pozadí. Volavka byla moc povedená.
Už to funguje ... tedy než se rozhodnu to zase poladit.

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #6 kdy: 06 Října 2008, 11:57:20 »
Měl jsem volavku na černém pozadí - moc pěkný a matesqo to doplnil tím linkem velmi dobře ;)
Každý si tam vybere :D
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

jamesbond

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #7 kdy: 07 Října 2008, 10:07:51 »
Co říkáte na nové pozadí a téma GDM v Ubuntu?
Od nového vzhledu naštěstí upustili...

Prečo našťastie ? Mne sa tie ubunťácke okná s "detskými" dekoráciami vôbec nepáčia. Chcelo by to niečo ako je vo Vistách, pekné farby, priesvitné okraje aj u aktívneho okna, rozmazanie toho pod ním, pozerateľné buttony. Ja som teda dúfal, že po odklade vo verzii 8.04 to konečne príde. Ale ďalší odklad ma už oberá o ilúzie.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #8 kdy: 07 Října 2008, 10:25:45 »
Co říkáte na nové pozadí a téma GDM v Ubuntu?
Od nového vzhledu naštěstí upustili...

Prečo našťastie ? Mne sa tie ubunťácke okná s "detskými" dekoráciami vôbec nepáčia. Chcelo by to niečo ako je vo Vistách, pekné farby, priesvitné okraje aj u aktívneho okna, rozmazanie toho pod ním, pozerateľné buttony. Ja som teda dúfal, že po odklade vo verzii 8.04 to konečne príde. Ale ďalší odklad ma už oberá o ilúzie.
O toto se ve Vistách stará Aero, v Ubuntu (a obecně v Linuxu) kompozitní manažer, tedy většinou Compiz + dekorátor oken Emerald. Žádný "odklad" ve verzi 8.04 nebyl, vždyť toto již bylo v 7.10 (sice ne tak dobře integrované, jako v 8.04, ale bylo). Jestli po těchto efektrch již půl roku marně toužíš, tak je to hlavně tím, že je neumíš zapnout. Pohledej, návodu je tu plno.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

col_boggy

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #9 kdy: 07 Října 2008, 10:30:43 »
Co říkáte na nové pozadí a téma GDM v Ubuntu?
Od nového vzhledu naštěstí upustili, ale nové pozadí a přihlašovácí obrazovka mi přijdou hrozné taky. Až se člověku vkrádá myšlenka, že to snad dělají schválně. Přece pro Ubuntu existují desítky pěknějších pozadí a témat GDM.
dal bys dokaz na nějaký screenshot? díky.

jamesbond

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #10 kdy: 07 Října 2008, 13:28:49 »
O toto se ve Vistách stará Aero, v Ubuntu (a obecně v Linuxu) kompozitní manažer, tedy většinou Compiz + dekorátor oken Emerald. Žádný "odklad" ve verzi 8.04 nebyl, vždyť toto již bylo v 7.10 (sice ne tak dobře integrované, jako v 8.04, ale bylo). Jestli po těchto efektrch již půl roku marně toužíš, tak je to hlavně tím, že je neumíš zapnout. Pohledej, návodu je tu plno.

Compiz a efekty mám zapnuté. Ale nemám na mysli dážď, rotujúcu kocku a podobne. Mám na mysli napríklad Vistoidné priesvitné okraje aktívneho okna, čiastočne rozmazaný obsah toho čo je pod nimi.
A lepšie farby a ikonky samozrejme. Tie témy čo sú v defaultnej ponuke sú strašné.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #11 kdy: 07 Října 2008, 13:37:19 »
Compiz a efekty mám zapnuté. Ale nemám na mysli dážď, rotujúcu kocku a podobne. Mám na mysli napríklad Vistoidné priesvitné okraje aktívneho okna, čiastočne rozmazaný obsah toho čo je pod nimi.
A lepšie farby a ikonky samozrejme. Tie témy čo sú v defaultnej ponuke sú strašné.
Ale vždyť já nemluvím o kostce a jiných efektech compizu. Tak jako ve Vistách musíš mít zprovozněnou akceleraci a zapnuté Aero, aby byly rámy poloprůhledné a obsah pod nimi rozmazaný, musíš v Ubuntu zapnout compiz a jako window decorator zvolit emerald. Ikonky to sice nezmění, ale není problém si dle libosti stáhnout některé z mnoha ikonových témat např. z gnome-look.org (tam se podívej, jak může ubuntu vypadat). Navíc změna defaultního vzhledu se sestává cca z 4 kliknutí myší.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

jamesbond

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #12 kdy: 07 Října 2008, 13:44:07 »
Ale vždyť já nemluvím o kostce a jiných efektech compizu. Tak jako ve Vistách musíš mít zprovozněnou akceleraci a zapnuté Aero, aby byly rámy poloprůhledné a obsah pod nimi rozmazaný, musíš v Ubuntu zapnout compiz a jako window decorator zvolit emerald. Ikonky to sice nezmění, ale není problém si dle libosti stáhnout některé z mnoha ikonových témat např. z gnome-look.org (tam se podívej, jak může ubuntu vypadat). Navíc změna defaultního vzhledu se sestává cca z 4 kliknutí myší.
AHA  :o
Nejako mi uniklo že existuje aj niečo ako Emerald. Priznávam, čakal som že toto bude vlastne štandard v tom "new look" čo je už tak dlho ohlasovaný. Večer vyskúšam.

A k ikonkovým témam - skúšal som dve VISTA témy ale výsledok bol žalostný, vôbec to spolu graficky nesedelo. Zmenili sa napríklad tie tri ikonky vpravo hore na okne, min, max a close ale buttony OK, CANCEL atď. ostali pôvodné.

Nemôžem si pomôcť, ale musím trvať na pôvodnom tvrdení, chcelo by to aby ten desktop rovno po inštalácii vyzeral k svetu, na úrovni VISTY.

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #13 kdy: 07 Října 2008, 14:46:48 »
Jen to ne...
Xubuntu 12.04

qUAKER

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #14 kdy: 07 Října 2008, 14:52:47 »
nechápu, proč každý chce dělat z Ubuntu/jiného distra Vistu/MasO(S)X.. Vždyť existuje mnoho originálnějších grafických témat :)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #15 kdy: 07 Října 2008, 15:03:34 »
Přesně tak, jenom to ne! Kdo chce, změní si celý vzhled ubuntu k obrazu svému (klidně může vypadat identicky jako XP, Vista, OS-X) velice rychle. Zapne si případně compiz, emerald, (stáhne a) zvolí příslušný vzhled ikon, tlačítek (OK, Cancel), scrollbarů, lišt, rámů oken, kurzorů myši, ... Poprvé to možná zabere hodinu s tím, že se to druhý den ještě trochu překope, podruhé to zabere několik málo minut.

A proč to není již v základu? Každému nefunguje 3D akcelerace out-of-the-box, každý nemá tak výkonnou sestavu, aby mu to běhalo (srovnej si minimální požadavky Ubuntu a Vista).

Abys věděl, že nekecám, prohlédni si toto téma - najdeš zde mnoho ukázet toho, jak může být ubuntu pěkné.

P.S: Novým "lookem", pokud vím, nikdy nebylo myšleno to, co máš na mysli ty.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

jamesbond

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #16 kdy: 07 Října 2008, 15:05:48 »
nechápu, proč každý chce dělat z Ubuntu/jiného distra Vistu/MasO(S)X.. Vždyť existuje mnoho originálnějších grafických témat :)
Asi si reagoval na mňa. Tak OK nemyslel som, že nech to vyzerá zhodne ako Vista. Myslel som tým, graficky vydarený dizajn, moderné efekty (priesvitné okraje a rozmazaný obsah), pekné farby. Default look Ubuntu vyzerá "menejcenne" a zastaralo

jamesbond

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #17 kdy: 07 Října 2008, 15:10:41 »
A proč to není již v základu? Každému nefunguje 3D akcelerace out-of-the-box, každý nemá tak výkonnou sestavu, aby mu to běhalo (srovnej si minimální požadavky Ubuntu a Vista).
Tak dnes už má 99 percent počítačov aspoň nejakú GeForce4 a 512MB pamäte. A tým zostávajúcim pár jedincom by sa mohlo inštalovať to čo je teraz default.

P.S: Novým "lookem", pokud vím, nikdy nebylo myšleno to, co máš na mysli ty.
Jasné, ja som od toho čakal niečo iné. O Emeralde nie je vo wiki a podobne nikde ani slovo, a rôznych návodov na rozbehanie Compizu som prečítal aspoň desať. Preto som si myslel, že toto bude ten nový look.

Ale tuším sme už tak trochu off topic. Ďakujem za odpovede.

qUAKER

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #18 kdy: 07 Října 2008, 15:19:37 »
ano, spousta lidí má takové grafické karty. :) ale nefunguje jim v základu 3D akcelerace -> musí doinstalovat ovladače. A propertiární ovladače se do výchozí konfigurace dávat nemohou a navíc ovladače ATI a nVidia jsou konfliktní. :)

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #19 kdy: 07 Října 2008, 17:09:54 »
Co říkáte na nové pozadí a téma GDM v Ubuntu?
Od nového vzhledu naštěstí upustili, ale nové pozadí a přihlašovácí obrazovka mi přijdou hrozné taky. Až se člověku vkrádá myšlenka, že to snad dělají schválně. Přece pro Ubuntu existují desítky pěknějších pozadí a témat GDM.
dal bys dokaz na nějaký screenshot? díky.



Omlouvám se za nízké rozlišení, mám to zatím jen ve virtuální mašině.
První obrázek je "nový vzhled". Druhý obrázek je, jak vypadá Ubuntu defaultně nyní, i s novým pozadím.
Samozřejmě mně osobně jako uživateli je to jedno, protože vzhled změním během chvilky, leč je to důležité především z marketingového hlediska. Defaultní vzhledy se používají při recenzích a podobných článcích a když si lidi řeknou: Proboha, to vypadá hrozně, to nebudu ani zkoušet. Tak je to pro Ubuntu špatně.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #20 kdy: 07 Října 2008, 18:04:54 »
Ke screenshotům - protože nemám rád "tmavá" témata, tak se mi ten "nový vzhled" moc nepozdává. Ten defaultní, naproti tomu, nemusí být špatný - akorát se opravdu nepovedl ten wallpaper  :-\
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

MartenP

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #21 kdy: 07 Října 2008, 19:06:32 »
Mně se také vůbec nelíbí nový vzhled, ale věřím, že prostředí půjde nakonfigurovat tak, aby vypadalo stejně jako to mám nyní (čili klasika). Ten wallpaper je dle mého názoru dočasný. Finální verze bude mít určitě lepší. Grafické prvky se dodělávají až na konec celého procesu.

col_boggy

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #22 kdy: 07 Října 2008, 21:16:22 »
..anebo si z nás dělají legraci a jejich nový skin je něco nepředstavitelně úžasného - že by nás jenom napínali? ;)

MartenP

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #23 kdy: 08 Října 2008, 11:05:49 »
Takže s největší pravděpodobností nebude změna žádná:
http://www.linuxexpres.cz/dva-tydny-s-linuxem-evropske-urady-objevuji-linux

jamesbond

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #24 kdy: 08 Října 2008, 11:34:48 »
Takže s největší pravděpodobností nebude změna žádná:
http://www.linuxexpres.cz/dva-tydny-s-linuxem-evropske-urady-objevuji-linux

..Ukázalo se ale, že místo nového moderního vzhledu šlo spíše o krok vedle ..
To je presne povedané. Výhovorky typu, že ovládače a pod. ... nikoho nezaujímajú. Keď je systém schopný ponúknuť samoinštaláciu ovládačov, prečo potom následne nenainštaluje moderné pohľadné prostredie ?

Ja som si včera večer nainštaloval Emerald, dal tam Vista tému, importol aj Murrine Vista tému do vzhľadu a konečne mám to čo mi chýbalo. Krásne moderné prostredie. Nádherné ikonky, farby, priesvitné okraje okien, radosť pozerať. Keby takto vyzeral linux desktop v defaulte možno sa nemusí ešte stále potácať okolo 0.8 percentej rozšírenosti.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.