Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

jaky jste typ uzivatele (viz. nize) ?

jsem prvni typ ..
jsem druhy typ ..
jsem treti typ ..

Autor Téma: Je ubuntu pro vsechny?  (Přečteno 12490 krát)

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #25 kdy: 03 Října 2008, 17:37:55 »
hase : no výrusi nwm ale viry by v systemu zive prirody patrily spolecne s priony do skupiny subcellulata :D
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #26 kdy: 03 Října 2008, 17:43:04 »
hase : no výrusi nwm ale viry by v systemu zive prirody patrily spolecne s priony do skupiny subcellulata :D
chovanim spis pripominaji svalovce (Trichinela spiralis), anebo Chlorohydra viridissima? Ne vlastne to je Hulan :D
« Poslední změna: 03 Října 2008, 17:57:43 od hase »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #27 kdy: 03 Října 2008, 17:59:26 »
hase : jo ok, jsi lepsi biolog :) jen jsme to tedka probirali tak jsem to rekl :) doufam ze ten popis neni miren na me :)
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #28 kdy: 03 Října 2008, 18:09:35 »
hase : jo ok, jsi lepsi biolog :) jen jsme to tedka probirali tak jsem to rekl :) doufam ze ten popis neni miren na me :)
no ty si nejak vztahovacny...Proc pak by to melo byt na tebe? A co vlastne???
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #29 kdy: 03 Října 2008, 18:31:55 »
nic v poho :)
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #30 kdy: 03 Října 2008, 20:43:27 »
Já jsem něco mezi prvním a druhým typem.. nezvládnu všechno sám a občas si fakt připadám, jako lama.. ale zase tak nějak chápu, jak co v systému funguje(to je podle mě hodně důležité) a troufám si i na složité věci. Linux používám, jako systém pro svou práci - ve Windows jsem nikdy neměl takovou produktivitu; linux je prostě spolehlivější, a hlavně se na něj nevztahují Murphyho zákony..  ;)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

emil54

  • Host
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #31 kdy: 03 Října 2008, 21:29:51 »
Ja se taky nemam kam zaradit: jsem sice linej jako svine, placama si pripadam jako tupec a dement, ale vim presne co chci i jak to dosahnout...
... jenomze je mi to prd platny, ponevadz jsem linej jako svine :)

Na linux jsem preskocil z ciste praktickejch duvodu. Jednak je logicky lepsi ladit svoje vytvory na systemu, na kterym ve finale pobezi a druhak uz mi nebavilo travit spoustu casu udrzbou OS jenom abych mohl vubec neco smysluplnyho delat. Prvni rok to sice az takova vyhra nebyla, ponevadz jsem na spoustu veci civel jak bacil do lekarny a travil noce zirajic do googla, nicmene po case se vse zurocilo a jsem spokojenej. Sice plati "nikdy nerikej nikdy", ale ja uz se na widle nevratim - mam XP v dualbotu na jednom notasu a mel jsem je naposledy pusteny nekdy pred pul rokem, hned po reinstalu kivuli padlymu disku.
Jinak linux pouzivam ted i jako obranej mechanizmus pred zastupem lidi, kterejm jsem driv nezistne pomahal s cimkoli na jejich window$ech: "To vis, s vistama ti neporadim, este jsem je nevidel - jedu na Ubuntu"

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #32 kdy: 03 Října 2008, 21:37:26 »
jj, ja visty tez v zivote nemel v prackach . v shopu jsem na ne sahal jen pres mikinu . jednou mi je kamos dal do obalky a malem jsem porodil :) sice to nekomu pripada ze nedrzim krok s dobou a ze jsem 100 let za opicema ze jsem nikdy nemel visty ale to me nejak nestve ...
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #33 kdy: 04 Října 2008, 11:15:52 »
Tak já bych si taky kategorii navíc. S tím jak se mi zlepšovalo připojení k internetu, tak jsem opouštěl hraní her a věnoval se více životu online. Jelikož mě XPčka vadily svou složitostí a pozvolným rozkládáním a s počítači si celkem rozumím, vrhnul jsem se na Linux, resp. Ubuntu. A jsem tu spokojen. Nějaké problémy, pokud jsou, tak musím řešit vždy po vydání nové verze a půl roku se nemusím vůbec starat, nervovat.

Co se týče otázky Je Ubuntu pro všechny? Ještě ne. Hodně lidí, kterým doporučuji Linux, mi odpovídá něco ve stylu: Nemám čas se učit... Než bych se v tom naučil.... atd. Vím že zas tolik času by jim to nezabralo, ale musíme myslet na to že hodně lidí nezvládá počítač tak jako my bojí se jakkoliv zasahovat do systému, aby to "nerozbili."

Co se týče psaní GUI rozhraní pro konfiguraci, myslím že tak jak je to teď tak to může zůstat. Máme GUI pro nastavení sítě, rozlišení, tisku a přizpůsobení si sytému. To je vše, co běžný uživatel potřebuje. Pokud potřebuje něco navíc, práce v konzoli a psaní configuráků by pro něj měla být samozřejmost a taky to je účinnější než nějaké rozhraní.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #34 kdy: 04 Října 2008, 16:41:46 »
jj, ja visty tez v zivote nemel v prackach . v shopu jsem na ne sahal jen pres mikinu . jednou mi je kamos dal do obalky a malem jsem porodil :) sice to nekomu pripada ze nedrzim krok s dobou a ze jsem 100 let za opicema ze jsem nikdy nemel visty ale to me nejak nestve ...

Ja si zase vyskusam nove veci. Aspon potom ked citam recenzie a reakcie ludi na ne mam uz svoj nazor a mozem sa s cistym svedomim zapojit. Napriklad kazdu vistu si mozes nahodit na 30 dni tak preco to nevyuzit.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

emil54

  • Host
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #35 kdy: 04 Října 2008, 16:51:04 »
Nojo, tu zakladni otazku jsem zazdil kecama. Ubuntu zatim rozhodne neni pro vsechny. Nemuze za to samotny OS, ale jeho relativne omezeny moznosti pouziti a spoustu vzitejch predsudku pover, ktery jsou ziveny a zvelicovany prave tim stadem militantne zalozenejch tupcu, co se trochu naucili klikat ve windowsech:
1. Spousta lidi vnima linux obecne jako OS, kde na cerny obrazovce poskakujou radky bilyho textu a kdy k jeho ovladani musite bezpodminecne znat nazpamet tisice kouzelnejch slov a frazi a psat je neuveritelnou rychlosti na klavessnici. To se casem zmeni, ale nebude to moc rychle - lidstvo si taky dost dlouho myslelo, ze je zeme placata, prestoze uz bylo davno dokazano, ze je to hovadina - nekterejm skupinam ale tohle povedomi vyhovovalo, takze proc ho nezivit, ze?
2. Obecne se ma zato, ze nainstalovat linux je zalezitosti jen pro par vyvolenejch, co se tomu venujou desetileti. Malokdo ale prizna, ze kdyz si koupil prvni comp, byl na tom uplne stejne a bez pomoci nekoho znalejsiho by ho ani nepustil. I to se postupne meni a na trhu zacina bejt dost firem, ktery hrnou hardware i s predinstalaci Ubuntu.
3. Hry - osobne musim konstatovat, ze tahle cast puberty uz mne po padesatce opustila a zjistil jsem, ze mi k obcasnymu gamblerskymu orgazmu bohate postaci par minut zaparit kravinky typu Mahjong nebo breakout. Prestoze lze spoustu kvalitnich gamesek s trochou snahy a fantazie rozbehnout i pod linuxem, vyzaduje uz to o dost vetsi znalosti - beznej klikac v tomhle ma smulu.

Dalsich duvodu a argumentu proc linux nebo widle je spuostu. Ty by mel mit kazdej nejak vytrideny a podle nich se rozhodovat. Pokud potrebuju pocitac do kancelare a nejsem vazanej na nejakej komercni program, pro kterej neni v linuchu nahrada, pak u mne Ubuntu vitezi. Mam v nem vsechno, co pro svou praci potrebuju. Pokud chci comp domu abych mohl sjizdet NET, cucet na filmy nebo si hrat s fotkama a poslouchat pri tom Rage nebo Metalicu, pak je pro mne zase Ubuntu ta spravna volba. Jestlize se ale neobejdu bez nejakyho toho programu, nebo si nemuzu odpustit hry, pak pro mne Ubuntu neni a musim si oblibit modrou barvu a nikdy nekoncici boj s viry, spywary, trojany a podobnou haveti a skousnout, ze mam desktop nemlich stejnej, jako miliony jinejch.

Takze Ubuntu rozhodne pro vsechny neni a nikdy nebude. Stejne jako Win nejsou vhodny treba pro lidi, ktery si nedokazou ani naklikat instalaci antiviru nebo firevallu a nepouzivaji pocitac k nicemu jinymu, nez k internetu a posilani mailu - tem to muze bejt ukradeny, co jim v compu vrci; Jeden znamej ve veku kolem tricitky byl onehda u mne na navsteve a potreboval cosi na netu. Pustil jsem mu radsi XPcka, ktery ma doma a hned i IE. Chvili do toho vejral, pak skopnul explorer a pta se: "A kde tady poustis Seznam?"

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #36 kdy: 04 Října 2008, 18:55:32 »
Jeden znamej ve veku kolem tricitky byl onehda u mne na navsteve a potreboval cosi na netu. Pustil jsem mu radsi XPcka, ktery ma doma a hned i IE. Chvili do toho vejral, pak skopnul explorer a pta se: "A kde tady poustis Seznam?"

jj, bratr dodnes leze na net stylem ze si najede na seznam a tam do vyhledavace dava adresy na ktere chce jit :D
ale jinak velmi pekne shrnuto a napsano, k+

TIBOR : jn, jako zvedavy na ne jsem ale to bych si je musel nainstalovat a to bych asi neprezil bo 1) bych si hodil masli uz pri strkani cd do mechaniky 2) kamosi by me asi zbili za to co bych udelal
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

nettezzaumana

  • Host
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #37 kdy: 11 Prosince 2008, 19:32:39 »
trochu jsem ted premyslel a kladl si otazku ::

potrebuje Linuxova komunita za kazdou cenu i takove cleny, kteri jsou s prominutim blbci, ze kterych nic dobreho nekouka, zadna tvorivost, zadne trebas reportovani bugu .., akorat jasne nebezpeci, ze po mesici, dvou trapeni s Linuxem se vrati z5 k windows a budou akorat sirit pomluvu o Linuxu, ze tam nic nefunguje ?? ..
« Poslední změna: 11 Prosince 2008, 19:35:23 od nettezzaumana »

Pavel Půlpán

Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #38 kdy: 11 Prosince 2008, 19:34:45 »
Tak tuhle otázku si můžeš položit i v mnoha dalších případech... ;)

nettezzaumana

  • Host
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #39 kdy: 11 Prosince 2008, 19:35:39 »
s masivnim narustem Linuxovych uzivatelu bude % zastoupeni tohoto typu lidi neumerne vysoke .. myslim si, ze se Linux nemuze vysplhat na 5%, protoze v soucasne dobe si myslim, ze nase populace nedisponuje onema 5% lidi, kteri maji intelektualne na to, provozovat Linux ..

Pavel Půlpán

Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #40 kdy: 11 Prosince 2008, 19:41:51 »
Tak za tohle tvrzení tě dav zlinčuje... :D

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #41 kdy: 11 Prosince 2008, 19:44:09 »
Tak za tohle tvrzení tě dav zlinčuje... :D

ať nejdřív dokáže opak...

Pavel Půlpán

Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #42 kdy: 11 Prosince 2008, 19:49:31 »
No nevím nevím... já už jsem z přehršelého optimismu rovněž vystřízlivěl.

nettezzaumana

  • Host
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #43 kdy: 11 Prosince 2008, 19:53:08 »
jsem uprimne presvedcen, ze Linux bohuzel neni natolik vyspely, aby ho zvladla spolecnost pouzivat ve vetsim nez velice minoritnim zaustoupeni (do 3%)

jacob

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 92
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #44 kdy: 11 Prosince 2008, 20:15:16 »
troufám si říct, že ty procenta co tu řikáš o intelektuálních lidech jsou docela diskutabilní... Ono jsou totiž na tomhle světě i lidi intelektuální, co prostě nemají čas se s něčím piplat... Linux si obnáší nějaký čas, nějakou studii a hlavně nemá soubor instalovatvšechnyovladačeakodekynasvětě.exe , takže i intelektuální, technicky gramotný člověk, který kvůli práci nemá čas uvidí linux možná tak na youtube.com

budeme-li mluvit o lidech, co se o problematikou nějak zajímají a ten čas tam je, možná by se dalo souhlasit. Beztak si myslím, že linux šel hodně nahoru a už dnes se týká daleko širšího spektra lidí, než když jsem jej zkoušel před 8mi lety.

Citace
potrebuje Linuxova komunita za kazdou cenu i takove cleny, kteri jsou s prominutim blbci

ne,nepotřebuje, ale Myslim si, že i takovej netvořivej "blbec" může propadnout linuxu a minimálně nějakým problémem/bugem upozornit zde na fóru a to je lepší než-li nic. Jestli to nezvládne a bude pak nadávat, tak linuxu bude držet pořád stejné jméno jaké má teď.

Citace
jsem uprimne presvedcen, ze Linux bohuzel neni natolik vyspely, aby ho zvladla spolecnost pouzivat ve vetsim nez velice minoritnim zaustoupeni (do 3%)

Jde taky o to JAK POUŽÍVAT..
Před 8mi lety by mě nikdy nenapadlo, že jej bude používat celá moje rodina. Příklad: Táta - základní práce s dokumenty, web browser, wi-fi internet a gprs internet na cesty. Tohle je zrovna příklad kdy stačilo jenom nainstalovat mobile connect card driver a tim to haslo, na to už člověk ani nemusí být intelektuální když jej zvládá 50letý člověk, který nikdy s pc nepracoval...
« Poslední změna: 11 Prosince 2008, 20:20:16 od jacob »
Jsem linux pozitivní

xfce

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #45 kdy: 11 Prosince 2008, 20:25:22 »
trochu jsem ted premyslel a kladl si otazku ::

potrebuje Linuxova komunita za kazdou cenu i takove cleny, kteri jsou s prominutim blbci, ze kterych nic dobreho nekouka, zadna tvorivost, zadne trebas reportovani bugu .., akorat jasne nebezpeci, ze po mesici, dvou trapeni s Linuxem se vrati z5 k windows a budou akorat sirit pomluvu o Linuxu, ze tam nic nefunguje ?? ..

Co Linux potřebuje především je elitářství: každý kdo neumí regulární výrazy a loguje primárně do GUI je d@bil. Pokud nefunguje nějaká periferie, měli bychom to tutlat a ne řešit. Na celém internetu by se měla zavést cenzura a o Linuxu se bude muset psát jen dobře. Sestavíme delegaci, která odjede do KLDR na stáž, abychom věděli jak na to.

Pavel Půlpán

Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #46 kdy: 11 Prosince 2008, 20:31:00 »
Nic se nemá přehánět...

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #47 kdy: 11 Prosince 2008, 20:44:48 »
trochu jsem ted premyslel a kladl si otazku ::

potrebuje Linuxova komunita za kazdou cenu i takove cleny, kteri jsou s prominutim blbci, ze kterych nic dobreho nekouka, zadna tvorivost, zadne trebas reportovani bugu .., akorat jasne nebezpeci, ze po mesici, dvou trapeni s Linuxem se vrati z5 k windows a budou akorat sirit pomluvu o Linuxu, ze tam nic nefunguje ?? ..

Co Linux potřebuje především je elitářství: každý kdo neumí regulární výrazy a loguje primárně do GUI je d@bil. Pokud nefunguje nějaká periferie, měli bychom to tutlat a ne řešit. Na celém internetu by se měla zavést cenzura a o Linuxu se bude muset psát jen dobře. Sestavíme delegaci, která odjede do KLDR na stáž, abychom věděli jak na to.

;D

Nekdo si asi jaksik nedokaze uvedomit, ze Linux je pro lidi - teda ne jenom pro programatory a konzolovy nadsence, ale i pro normalni uzivatele, kteri ten linux proste budou POUZIVAT a budou volit NEJLEHCI zpusob toho pouzivani. Ja bych si teda nikdy nedovolil polemizovat s tim, jestli ma nekdo pravo byt clenem a to ze se nekdo treba vrati k windows a bude nadavat, pripisuju dost velkou merou i temto nabubrelym vsevedum, kteri diky svemu hobby, znalosti bashe atd, litaji o pul metra vys a blahosklonne udileji rady uplnym novackum, zasadne v terminalu, aby si snad ti novackove nemysleli, ze ten Linux je takova pohoda....
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

nettezzaumana

  • Host
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #48 kdy: 11 Prosince 2008, 20:50:39 »
Co Linux potřebuje především je elitářství: každý kdo neumí regulární výrazy a loguje primárně do GUI je d@bil. Pokud nefunguje nějaká periferie, měli bychom to tutlat a ne řešit. Na celém internetu by se měla zavést cenzura a o Linuxu se bude muset psát jen dobře. Sestavíme delegaci, která odjede do KLDR na stáž, abychom věděli jak na to.
.. tohle je trochu mimo misu ..

ja osobne jsem na Linux konvertoval n lidi kteri nejsou technicky vubec zalozeni jen diky tomu, ze Linux uz za tu dobu co jsem s nim stravil snad i docela ovladam a byl jsem schopen jim v realnem case nastavit a vyresit po instalaci jejich tuzby a i tak me stoji nemalu casu resit jejich ostatni, rekneme bezne, problemy ..

pokud nema bezny clovek ve sve blizkosti nekoho, kdo mu dokaze pomoci s resenim jeho problemu, tak bycb rekl ze pouzivat Linux nuze byt misty znacne deprimujici ..

nettezzaumana

  • Host
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #49 kdy: 11 Prosince 2008, 20:53:19 »
4 hase .. ale u tebe je to jinak .. snoubi se ti cit s mmmt ?inteligenci a nedas se jen tak napalit ;) ..
ne kazdy ma stesti jako ty .. obcas semtam dostane nekdo nadelyno podstatne min

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.