Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Eschalon book, Freedroid - hledám návody, tipy, češtinu  (Přečteno 5215 krát)

bluewizard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Ahoj lidi, marně se snažím pro hru Eschalon Book už delší dobu najít nějaký návod a popis tvorby postavy (co která položka znamená).
Též bych uvítal češtinu, ale tu jsem též nenašel, je docela jedno, jestli pro Linux, nebo windows (mám obě verze hry).

Díval jsem se taky na Freedroid, ale tam čeština též chybí, pokud se nepletu.

EN neovládám, sice v Eschalonu pochopím, co se po mě asi chce, ale mám projité už docela velké území, plno Questů (některé už jsem splnil), ale teď se nějak potloukám sem a tam, tak bych uvítal nějaký ten návod v češtině, kdyby někde byl.

Díky všem.
« Poslední změna: 04 Října 2008, 12:43:59 od bluewizard »

Robotics

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 251
    • nicmocweb
Re: Eschalon book, Freedroid - hledám návody, tipy, češtinu
« Odpověď #1 kdy: 04 Října 2008, 15:19:45 »
Jo tak po češtině tu řvu taky dost dlouho, pač neumím anglicky  :)
Ubuntu na PC - Intel Core 2 Duo E6750 2,66GHz | (4MB/1333)MB GIGABYTE P35-DS4 P35 s775, DDR2 | DIMM DDR2 2GB, 800MHz, CL5, (Kit 2x1GB) | GK Point Of View GeForce 8800GTS | WD CAVIAR XL WD4000AAKS 400GB | DVD RW LG Black GSA-H55NR | ZD ZDROJ FX500-A (FORTRON) 500W ATX | Wireless Asus WL-1238G V2

bluewizard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re: Eschalon book, Freedroid - hledám návody, tipy, češtinu
« Odpověď #2 kdy: 04 Října 2008, 19:27:01 »
Jo tak po češtině tu řvu taky dost dlouho, pač neumím anglicky  :)
Byla by super.

Jinak myslím že už to dosmahnu i bez cz.
tady je návod: http://www.gamefaqs.com/computer/doswin/file/936836/51728
a ten když si hodíš do http://translate.google.com/translate_t#, tak se to už docela dá.

Jinak fakt SUPER hra!!!  ;)

Robotics

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 251
    • nicmocweb
Re: Eschalon book, Freedroid - hledám návody, tipy, češtinu
« Odpověď #3 kdy: 05 Října 2008, 07:41:25 »
Ty sis obědnal plnou verzi tý hry?
Ubuntu na PC - Intel Core 2 Duo E6750 2,66GHz | (4MB/1333)MB GIGABYTE P35-DS4 P35 s775, DDR2 | DIMM DDR2 2GB, 800MHz, CL5, (Kit 2x1GB) | GK Point Of View GeForce 8800GTS | WD CAVIAR XL WD4000AAKS 400GB | DVD RW LG Black GSA-H55NR | ZD ZDROJ FX500-A (FORTRON) 500W ATX | Wireless Asus WL-1238G V2

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Eschalon book, Freedroid - hledám návody, tipy, češtinu
« Odpověď #4 kdy: 05 Října 2008, 20:57:14 »
k tomu eschalonu - muzes to srovnat treba s baldurs gate 2 ?
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

bluewizard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re: Eschalon book, Freedroid - hledám návody, tipy, češtinu
« Odpověď #5 kdy: 07 Října 2008, 22:23:58 »
k tomu eschalonu - muzes to srovnat treba s baldurs gate 2 ?
Baldurs Gate jsem nehrál, ale je to dobrá hra a to i přes mou neznalost AJ.
Demo a info o hře je na wiki.

bluewizard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re: Eschalon book, Freedroid - hledám návody, tipy, češtinu
« Odpověď #6 kdy: 07 Října 2008, 22:24:54 »
Ty sis obědnal plnou verzi tý hry?
co myslíš  :)

Tomas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 100
    • The Dark Crusaders shall lead the way to the Lake of the Ancients as the burning Eferias will light the way
Re: Eschalon book, Freedroid - hledám návody, tipy, češtinu
« Odpověď #7 kdy: 09 Října 2008, 15:42:28 »
k tomu eschalonu - muzes to srovnat treba s baldurs gate 2 ?

Eschalon s Baldurs gate viac menej nema nic splocne. Ide o koncepcne uplne odlisne hry. V Eschalone niesu ziadne "party" iba jednotlivec. Eschalon by sa dalo skor prirovnat k hardcore starym poctivym RPG. Zatial co Baldurs uz v sebe implementoval akesi ak to mam tak nazvat moderne, mainstreamove prvky (obrovske priehrstie kuziel, lahko ziskatelne zbrane, bohate looty atd.)
Asus F3Tc, AMD Turion64 X2, 3GB RAM, GeForce7300 256MB, HDD 120GB, Wi-fi,BT,1.3M Cam included. Running on Ubuntu 9.04 JJ

Robotics

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 251
    • nicmocweb
Re: Eschalon book, Freedroid - hledám návody, tipy, češtinu
« Odpověď #8 kdy: 10 Října 2008, 20:13:00 »
zdá se mi to (jelikož neumím moc anglicky) nebo ne, ale mluví v tomhle topicu o tom že chystají scifi rpg ve stylu eye of the beholder?
Byla by to paráda :-). Ale říkam že neumím moc anglicky, tak kdo ví jak sem si to přeložil. Anglinu sem se holt učil jen jeden rok :-D.
Ubuntu na PC - Intel Core 2 Duo E6750 2,66GHz | (4MB/1333)MB GIGABYTE P35-DS4 P35 s775, DDR2 | DIMM DDR2 2GB, 800MHz, CL5, (Kit 2x1GB) | GK Point Of View GeForce 8800GTS | WD CAVIAR XL WD4000AAKS 400GB | DVD RW LG Black GSA-H55NR | ZD ZDROJ FX500-A (FORTRON) 500W ATX | Wireless Asus WL-1238G V2

motmat

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Návod a tipy na FreedroidRPG zde
« Odpověď #9 kdy: 28 Prosince 2010, 21:29:10 »
Návod obsahuje popis misí a pak triky a doporučení na Freedroid RPG (plus postup instalace nejnovější stabilní verze). Pokud chce někdo jedno či druhé objevovat sám. Nakonci návod instalace aktuální verze.

Na úvod se přiznávám, že jsem se zasekl v pčedposlední misi MS office a nepomohl mi ani level editor, myslim, že je to bug, který měl být ve 0.12, ale já ho mámi v O.141, jen jednou se mi to při testování v level editoru zázračně odbugovalo a pustilo mě to do poslední lokace Hell of Fortress (ale byl jsme bez vybavení a skill tak jsem nedohrál). Spustit testování a pak nahrajte ehistujícího hrdinu a pozici "mapped". Úžasné věcicky v editoru pokládáte klávesou "g". bomba :). Tato pojistka proti bugum Vám samozřejmě nebrání hrát poctivě.

Popis nutných misí

Teleport z inventáře Vás hodí do města (pouze do verze 0.12), pozemní teleport Vás hodí do výzkumného centra na sever od města (k projití brány požádáte stáž, ta ji otevře). Máte bránu zas zavřít přes teminal, tak to raději udelejte at vas to pak tady na tom miste nezabuguje.

Na SZ města potkáte botku co prodává Code books, knihy zdrojových kódů, zvyšující skills. Pokud jí podepíšete kontrakt, zvýší se Vám programming atribut, ale už si nebudete moci koupit žádnou knihu (udělejte až budete dobře vybaveni, programovaní - nováček - sníží teplotní zatížení skills o 10%).

Na SZ města potkáte člane Rudé Gardy jménem Bender. Bral moc mozkových pililek a potřebuje protilék. Ten získate u dokota pár metrů vedle. Doneste ho Benderovi a máte misi splněnou (obdržíte 2 pilulky síly, mňam).


Ve středu města je sídlo gardy.

Jižně od sídla gardy je údržbář Dixon. Pokecejte, bude chít Yellow toolkit. Pokecejte dostatečně, aby vám otevřel přístupový Maintenance tunel, který je kousek od středu města (asi 20 metrů, jedno pole=1 metr). Žlutou krabičku s nářadím mu přineste (vypadne z bosse, až ho naštvete, předtim pobijte i spřátelené boty - pak se obrátí x Vám a jsou z nich prachy do začátku). Odmění Vás helmou s brněním 98!, ale trvanlivostí pouze 3! - odložte si ji na horší časy. U něj můžete vylepšovat vlastnosti a vybavení (customize equipmet a pro přidávání slotů na vybavení craft add-ons), ale nechte až na pokročilejší fázi hry, kdy budete mít kvalitní věci.

Pokud jste se teleportovali teleportem z inventáře, vraťe se severní branou, ať si ji odemknete.

V sídle gardy jděte za velitelem Spencerem. Požádá Vás o vyčištění Storehouse (sklad). Je to na SZ (stačí tušim jen první patro, zkontrolujte splnění v inventáři misí).

Na SZ je taky sídlo Hackera Kevina. Ten po Vás bude chtít vyčištění tunelů – vstup na jeho zahradě. Za odměnu Vám navýší hackovací skill o 1 pokus (pokud jich máte už dost z tutorialu, tak odmenu nechtějte – zvyšuje se teplota hackování). Další lekce/hackovací pokus navíc je za 1 tréningový bod (pozor na vyšších level už chce víc training bodů - mrcha :). Dál v misi bude třeba hackovat, je dobré mít 6 take over pokusů (se třema se dá dát celá hra ale trvá to). Po splnění mise Vám dá kostku pro doktora Chandru.

Vraťte se ke Spencerovi (velitel). Přijme Vás do Rudé Gardy. Stráž u nejbližší brány (uvnitř města pro členy Gardy) požádejte o vpuštění. Najděte Chandru a dejte mu kostku od Kevina. Pokecejte a on Vás odkaže na Spensera. V zóně gardy je učitel střelby – nedoporučuji trénovat. Dále je tam prodejce pistolí.

Vraťte se znovu za Spencerem a pošle hodne hodne na sever do do rozsahleho hnizda botu (pres lokaci terminal fields), v 0.12 vymlatit ve 0.14 najit terminal a vypnout schield (vždy ykontrolujte splnění), pak je dobré se vrátit přes sanctuary skill (teleportovací kouzlo). Vyčištěním posledního tunelu splníte misi MS office. Vrátíte se za Spencerem. Ten Vás pošle do Hell of Fortress na JZ. Překácejte hlídku a jděte dál. Na první odbočce na západ prokopněte sklo a vyčistěte boty. Jsou tam i testovací boti (zelený popisek, neútočí, ty asi možno nechat na pokoji). Jděte dál na jih a vyčistěte vše. Bosse je nutné hacknout a přjmenovat, pak by se měla odemknout blízká brána.

Tady už mě bohužel zastavil bug (nehrál jsem v level editoru). Snad to v brzké době dorazim.


Dobrovolné mise
Nalevo v sádle gardy je pán areny Butch. Vybojujte začátečnickou arenu (2. arenu není nutno absolvovat).

Obchodník na západě Vám otevře cestu do pouště (nutno pokecat, odejít a znovu pokecat, a přislíbit pomoc. Uprostřed na západě naleznet bunker oazu s postavou Koan. Pokud borce tam zabijete, získáte pandořinu skříňku, tu můžete buď dát obchodníkovi (nezkoušel jsem) nebo si ji nechat. Pokud ho nezabijete, oznámíte, že jste ho nenašli a tím je mise splněna/ukončena.

Získání 2000 pro babku v shopu, získáte brokovnici za 200. Asi nemá cenu dělat.

Na SV města je bar a kuchyně. Kuchar chce po Vás zdroj Dillithium. Pokecte dosta na to, aby Vám zajistil otevření západní brány (gate). Ta vede do lokace krystal fields (krystalové pole). V ní najdete 3 červené krystaly. Kuchtík si vezme jeden (v jiných misích můžete využít další).

JZ pouště – tajný bunkr – pokecejte s PC a dejte mu Dilithium. Děla pak propálí díru do zdi k vězněné bioložce. Pokecejte dokud nebudete mít v misích osvobození bioložky. Bot by se měl stát nepřátelský. Hacknete ho a an Vám otevře dvere ke 4 pililky pripadne i k ne disruptoru, ale super disruptoru (neměl by být pokažen, pokud Vám dá disruptor predem, je to spatne, meli by jste ho sebrat ze zeme). Po hacku je nutné rapair cd a prejmenování bota! (u jiných botů to význam nemělo, zkoušel jsem i v MS office a nic).

Bioložku dovedte do mesta. Aby ji postili, promluvte se Spncer (velitel) a pak s ni zajdete k dotorovi.




Info a doporučení

Projděte si tutoriál.

Opakuji, hrajte pozici "mapped! v level editoru -lze ji ukládat a nahrávat.

Prachy lze n záčátku dobře vydělat přiváběním pásáků na západě ke stráži, ta je načně a vy dorazíte (zkušenost)

Hackování botů. Pod klávesou F5 a pak pravým tlačítkem na bota. Šipkou vyberete stranu boardu, na kterém chcete spojovat obvody (pokud si necháte modrou, aktivujte dráty s fialovým polem. Váleček na drátu blokuje aktivaci, kužel na drátu prodlužuje dobu aktivace.

Trik. Bot se obvykle snaží aktivovat postupně od shora.  Ideální je ho chytit na prvních dvou drátech, on se na nich zavaří a nejede dál. Tahle se i s 3 pokusy daj dát netvrdší boti.


Pohybujte se vždy po stezkách a chodnících. Plochy bez cest nic neobsahují (vyjma pouště na západě).

Pro orientaci jsou dobré popisy herních lokací na horním kraji obrazivky např. Terminal Fields, Maintanace Tunels, Desert, Temple Woods atd.

Další důležité zkratky jsou „i“inventář „s“- skills „c“charakteristika „q“ – mise a funční klávesy – jednotlivé skills. Doporučuji pouze tyto skills, aby vám stačili funkční klávesy. Spacebar zavírá všechna okna.

Krom základních (Hack, oprava), Emergence shutdown – snížení teploty, Check systém integrity – léčení, Malformed packej (útočné – malí boti), killer poke – útočné velcí boti,

Skills se navyšují a získávají prečtením knih, vypadlých z botů či koupených u botky na SZ města. Od verze 0.14 mi šly funkční klávesy pro skills! ale ne přes nastavovovací klavesu "F1" ale pouze při kliknutí na skill v tabulce skillu a následně příslušná funkční klávesa od F5 výš). Vyšší revite je dostupná až s dalším levelem (nevím přesně, začalo mě to limitovat až, když jsem byl na levelu 9).

Výjimkou je hacking. Navyšujete (možno opakovaně) v tutorialu hláškou I´m ready to hacking bots. I´m ready now. (vždy o jeden také over pokus, zároveň vypadnou i 4 skills knihy), ideální je asi mít 7 pokusů (teplota=80). Dále jej můžete získat u hackera Kevina viz výše.

Věci se nechávejte opravit u obchodníků ve městě, když to udělate svým skolkem degradujete jim životnost.

Používejte vše krom neidentifikovaných předmětů (identifikujte pomocí identifikačního skriptu, inebo přes identifikační skill), kofeinového nápoje a mapovacích brýlí (zkuste je, ale předtím „save“ – F3, F4 load). Všechny pilulky jezte zvyšují sílu, dexteritu a CPU. Nápoje prodávejte.

Tréninkové body. Asi se vyplatí dát vše do CPU (teplota). Na západě je trenér na rvačky, ale dát 5 tréningových bodů je škoda, to samé platí pro střelbu.

Pokud chcete rychlé prachy tak se možná vyplatí dát 1-5 tréningových bodů pro duchy (modré uniformy hned nad severní branou) za výuku extrakce součástek z botů (max. 5 lekcí po bodu). Verze 0.14 počítá s updatem věcí skrze extrahované části z botů, ale pouze tutorial. Hra samotná to nejspíš neumí, ale ještě jsem znova nezkoušel modré duchy.

Nalezené předměty se dají prodat zhruba u poloviny obyvatel města. Dají se taky kdekoli odložit na později. Nikdo Vám je nesebere ani nezmizí po celou hru (v 0.14 patrně po určité době mizí, ale dilithium lye najít znova, ostatní možní také)

Nejlepší věcičky byly kouzelný meč a kouzelný štít – léčí a zvyšují všechny atributy o 12 a 20.

Hustej skill je neviditelnost, lze si kliknout víckrát a doba neviditelnosti se vám načte.

Po ovládnutí botů můžete zadat příkazy, drž pozici, následuj mě, volný pohyb, sebedestrukce, konec.

Před kecáním používejte „save“ nebo můžete lidi naštvat, že s Vámi už do koce hry nebudou komunikovat, což Vás může i bloknout.

Pokud nemáte dost volné teplotní kapacity, nezle používat skills!

Ve verzi 0.14 také otevíráte některé brány přes terminály (klik na stolky s PC) příkaz open gate! Asi se s tím bude pracovat i dále v dalších misích (či verzích).


Hru už nemám nainstalovanou, protože jsem chtěl updatnout na 14.1., ofic. stránky droida odkazují sem http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=6127097#post6127097 , ale v downloadovanám tar.gz chybí (dne 28.12.2010) spouštěcí soubor (kompiloval jsem dle návodu, možná jsem udělal chybu …viz PS), tak mi prosím promiňte možné odchylky v orientaci.

PS: jj při kompilaci mi chyběl balíček s názvem "libsdl-image...", tak jsem jej doinstaloval v ubuntu software center (vyhledat).
jinak byl odkazovaný postup instalace o.k. http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=6127097#post6127097
(ve zkratce stýhnout tar.gz ze ofic stránek, rozbalit) v terminálu udatovat temito příkazy
sudo apt-get update
sudo apt-get install build-essential libsdl1.2-dev libjpeg62-dev zlib1g-dev libpng12-dev libsdl-image1.2-dev


tady balíček vidím (poslední položka příkazu), ale bohužel se mi neinstaloval?? no nic

pro zvuk je třeba
sudo apt-get install libsdl-mixer1.2-dev

kompilace v terminálu do aresáře, kam jste to rozbalili (a to následovně):

./configure
make

sledujte výpis, pokud hlásí error, doinstalujte chybějící balíky

pak najedete do adresáře src (uvnitř rozbaleného) tj. příkaz:

cd src

následuje spouštěcí příkaz:

./freedroidRPG

nebo pohodlnější kliknutí na daný soubor  ;)


Tak a ja si du po tydením trapeni s bugy projít mise se super namakaným hrdinou z level editoru a laserovým mecem ... :)

Tak to je ode me za pasledni dva tydny k teto hre vse a Stastny Novy rok
« Poslední změna: 01 Ledna 2011, 15:36:42 od motmat »

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Eschalon book, Freedroid - hledám návody, tipy, češtinu
« Odpověď #10 kdy: 29 Prosince 2010, 00:02:02 »
To jsi hodný, ale je to přes 2 roky staré téma.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.