Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: AVerTV DVB-T Volar  (Přečteno 23039 krát)

dwbmb

  • Host
AVerTV DVB-T Volar
« Odpověď #25 kdy: 25 Září 2007, 20:39:31 »
aha :D ja myslel, ze volar je konkertni oznaceni :D kazdopadne jsem stahl a nainstaloval novy binarni ovladac presne pro nej, pro hybrid, podle vypisu lsusb jsem si nasel spravnou verzi i mythtv vypisuje volar hybrid + fm. zdroj obrazu jsem nastavil na analog, vsechno se mi zda spravne, ale kanaly to proste nenajde. kaffeine nabizi pouze dvb, tam jsem analog nenasel vubec :(

a ted jsem si vsiml, ze topik je dvb-t, takze zalozim novy

afk_cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 283
Re: AVerTV DVB-T Volar
« Odpověď #26 kdy: 08 Února 2008, 22:03:54 »
dnes jsem s kolegou z prace koupil AverMedia TV DVB-T Volar a 1ks Volar X. AverMedia TV DVB-T Volar se hlasi jako 07ca:a808 a funguje skvele od zacatku, stacilo jen nakopirovat FW. u 2.zarizeni uz je problem, hlasi se jako 07ca:a815 + je u nej navic dalkove ovladani, jinak to vypada uplne stejne. cenove vychazi take stejne. vubec se mi ho nedari zprovoznit. nemate s rozchazenim nekdo zkusenosti? google moc nadeji nedal, psal jsem pred chvili i na support avermedia, ale odpovedi se mozna nemusim dockat. proto prosim o radu. koupili jsme znacku avermedia kvuli obecnemu tvrzeni, ze je podpora linuxu u teto znacky dobra, ale ted to vypada, ze jsme narazili .... help  :-[
Ubuntu 8.04 - server, Ubuntu 8.10 a 9.04 desktop, Ubuntu 9.04 a 9.10 laptop :) vsude Ubuntu :))

thiemel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • http://www.wifizabreh.net
Re: AVerTV DVB-T Volar
« Odpověď #27 kdy: 09 Února 2008, 01:13:07 »
dnes jsem s kolegou z prace koupil AverMedia TV DVB-T Volar a 1ks Volar X. AverMedia TV DVB-T Volar se hlasi jako 07ca:a808 a funguje skvele od zacatku, stacilo jen nakopirovat FW. u 2.zarizeni uz je problem, hlasi se jako 07ca:a815 + je u nej navic dalkove ovladani, jinak to vypada uplne stejne. cenove vychazi take stejne. vubec se mi ho nedari zprovoznit. nemate s rozchazenim nekdo zkusenosti? google moc nadeji nedal, psal jsem pred chvili i na support avermedia, ale odpovedi se mozna nemusim dockat. proto prosim o radu. koupili jsme znacku avermedia kvuli obecnemu tvrzeni, ze je podpora linuxu u teto znacky dobra, ale ted to vypada, ze jsme narazili .... help  :-[
Jedná se o celkem nový kousek - viz http://www.uluga.ubuntuforums.org/showthread.php?p=3908733
Takže nezbývá, než nějaký ten pátek počkat  :)   :( :( :(
sorry, není čas sledovat toto fórum :-(
Gentoo : desktop 64bit : AMD X2 6400 + x1200
Ubuntu 7.10 : desktop 64bit : ( MSI-S270@Turion MT32 + x200m # Dell Optiplex 745@Core2Duo + x1300 ) Debian 4.0 : server 64bit : AMD X2 3800 Ubuntu 6.10 : server 32bit : Via Nehemiah PD1000

afk_cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 283
Re: AVerTV DVB-T Volar
« Odpověď #28 kdy: 09 Února 2008, 11:25:49 »
toto forum jsem take nasel, pak jeste nejake spanely a rusy, co take narazili (jestli jsem to spravne odpozoroval  :) ). na jejich support psali v listopadu a do konce ledna neni zadny driver. na support jsem psal 2x, jednou jako system integrator z nasi firmy a jednou jako end user. jsem zvedavy, jestli nekam odpovi. na nejakem wiki jsem se docetl, ze a800 byla OK i co do licence a a808 uz resila licenci driveru nejakym divnym mixem a uz to byl tenkrat trosku problem. mozna driver na a815 neuvolni kvuli necemu takovemu. chtelo by to napsat na support mnohem vice zadosti o driver, aby se tim zacali zabyvat. kez by meli support jako napr. leadtek, to jsem nestacil zirat....
kolega rikal, ze by rad ten dalkac a win mu nevadi (ma win i ubuntu), tak to s nim v pondeli vymenim. ja kvuli tomu nebudu win provozovat....  celkem me to mrzi  :'(
Ubuntu 8.04 - server, Ubuntu 8.10 a 9.04 desktop, Ubuntu 9.04 a 9.10 laptop :) vsude Ubuntu :))

thiemel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • http://www.wifizabreh.net
Re: AVerTV DVB-T Volar
« Odpověď #29 kdy: 09 Února 2008, 12:40:40 »
Nezbývá, než se při nákupu nového Hw podívat, zda je skutečně podporován v GNU/Linux... Teď jsem zvažoval koupi scanneru. S překvapením jsem zjistil, že značka, jako HP, má podporu celkem malou, kdežto Epson, který je nejlevnější, má podporu perfektní.

PS: Ještě je tady možnost daný DVB-T tuner vrátit a koupit si jiný ;-)
sorry, není čas sledovat toto fórum :-(
Gentoo : desktop 64bit : AMD X2 6400 + x1200
Ubuntu 7.10 : desktop 64bit : ( MSI-S270@Turion MT32 + x200m # Dell Optiplex 745@Core2Duo + x1300 ) Debian 4.0 : server 64bit : AMD X2 3800 Ubuntu 6.10 : server 32bit : Via Nehemiah PD1000

afk_cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 283
Re: AVerTV DVB-T Volar
« Odpověď #30 kdy: 12 Února 2008, 08:57:18 »
tak z jejich supportu nenapsali ani do firmy ani na soukr. mail. v krame mi vydali omylem novejsi kus bez podpory linuxu, na eshopu i na dokladu ale byl starsi model s podporou. v pondeli jsem to ale s kolegou vymenil a mam ted A808, ktera bezi jako vino. v praci chytam nadherne multiplex A i B, doma pak jen A :( C-cko nechytam ani na P1, ani na P4 - pry snizili vykon vysilace a chyta to malokdo.
Ubuntu 8.04 - server, Ubuntu 8.10 a 9.04 desktop, Ubuntu 9.04 a 9.10 laptop :) vsude Ubuntu :))

afk_cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 283
Re: AVerTV DVB-T Volar
« Odpověď #31 kdy: 12 Února 2008, 16:03:46 »
prave mi prisla odpoved ze supportu Avermedia, a to na soukromy email, kde jsem zadal linux drivery jako End-User a sn jsem si tentokrat vymyslel:

Kód: [Vybrat]
Notice: This is an automatically generated reply. Please do not reply to this email.

Dear Sir :
Thank you for choosing AVerMedia.
Sorry for the late reply.

AVerTV DVB-T Volar X (A815) is not support the driver for Linux. Please kindly refer to the download: http://www.avermedia.com/avertv/Support/Download.aspx?Type=Software&id=39&tab=APDriver

We are sorry for any inconvenience caused.
Thanks again for your keep patient and assist us to provide the better customers' services!

Please click HERE to offer any feedback or suggestions and to rate the quality of our support. This will help us to improve our customer service. Thank you for your assistance.

Your Problem:
I bought Avermedia because of known linux support. The A815 but doesn't run on ubuntu 7.10, kernel 2.6.22+, while A800 is in kernel. could you please send me linux drivers? p.s. I don't need remote controller working, only tuner. thank you.

Thank you again for your patience and assistance in helping us providing better customer service!

AVerMedia Technologies, Inc./ Customer Service Center
http://www.avermedia.com/cgi-bin/support_faq_form-new.asp
Tel: 886-2-22263630 ext 3840 or 3842
Fax: 886-2-77315883
Service Time: Monday~Friday, 9:00~11:50 AM & 12:50~6:00 PM (Except official holiday)

odkaz smeruje na drivery na Windows. lamanou anglictinu promineme. na firemni email, kde jsem psal jako system integrator', zatim neodpovedeli, pritom jsem ho posilal driv nez ten soukromy + uvedl jsem tam platne sn meho (ted uz byvaleho) tuneru....
Ubuntu 8.04 - server, Ubuntu 8.10 a 9.04 desktop, Ubuntu 9.04 a 9.10 laptop :) vsude Ubuntu :))

thiemel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • http://www.wifizabreh.net
Re: AVerTV DVB-T Volar
« Odpověď #32 kdy: 12 Února 2008, 21:14:19 »
Už jsem to, myslím, psal jednou - zajdi do obchodu, ať ti ji vymění za jiný kus (starší verze), nebo ať ti vrátí peníze a kup si jinde tu staší verzi, která má podporu v kernelu...

Citace
> Dear Sir :
Drahý pane :
> Thank you for choosing AVerMedia.
Děkujeme Vám, že jste si vybral AVerMEdia.
> Sorry for the late reply.
Omlouváme se za pozdní odpověď


> AVerTV DVB-T Volar X (A815) is not support the driver for Linux. Please kindly refer to the download: http://www.avermedia.com/avertv/Support/Download.aspx?Type=Software&id=39&tab=APDriver
AverTV ... (A815) nepodporuje ovladače pro Linux. Drivery naleznete zde: (odkaz)

> We are sorry for any inconvenience caused.
Omlouváme se za vzniklé problémy.
> Thanks again for your keep patient and assist us to provide the better customers' services!
Děkujeme Vám znovu za Vaši trpělivost a asistenci při zajištění lepších zákaznických služeb.

> Please click HERE to offer any feedback or suggestions and to rate the quality of our support.
Prosím klikněte SEM pro možnost zpětné vazby nebo návrhů a hodnocení kvality naší podpory.
> This will help us to  improve our customer service. Thank you for your assistance.
Toto nám pomůže zlepšit naše zákaznické služby. Děkujeme za asistenci.

> Your Problem
Váš problém
> I bought ... (bla bla bla)
Koupil jsem... (bla bla bla)

> Thank you again for your patience and assistance in helping us providing better customer service!
Znovu díky za vaši trpělivost a asistenci při pomoci nám zajistit lepší zákaznické služby!
sorry, není čas sledovat toto fórum :-(
Gentoo : desktop 64bit : AMD X2 6400 + x1200
Ubuntu 7.10 : desktop 64bit : ( MSI-S270@Turion MT32 + x200m # Dell Optiplex 745@Core2Duo + x1300 ) Debian 4.0 : server 64bit : AMD X2 3800 Ubuntu 6.10 : server 32bit : Via Nehemiah PD1000

afk_cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 283
Re: AVerTV DVB-T Volar
« Odpověď #33 kdy: 13 Února 2008, 08:16:32 »
.... v pondeli jsem to ale s kolegou vymenil a mam ted A808, ktera bezi jako vino. v praci chytam nadherne multiplex A i B, doma pak jen A :( C-cko nechytam ani na P1, ani na P4....
;)

a proc to sem vsechno pisu? aby si pripadni majitele A815 nedelali iluze, ze avermedia vydaji driver / alespon v nejblizsich mesicich.
Ubuntu 8.04 - server, Ubuntu 8.10 a 9.04 desktop, Ubuntu 9.04 a 9.10 laptop :) vsude Ubuntu :))

afk_cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 283
Re: AVerTV DVB-T Volar
« Odpověď #34 kdy: 14 Února 2008, 15:19:14 »
tak prave dorazila od jejich supportu odpoved na muj pozadavek, kde jsem psal jako system integrator:
Kód: [Vybrat]
Dear customer:
Thank you for choosing AVerMedia.
We are very sorry that the model does not support Linux. As this device is designed only to work with Windows
operating systems, we don't have any plans in offering any Linux drivers. However, we will help you forward your
request to our product manager and engineer in hope that the Linux driver will be made available in the future.

jak vidno, pristup k systemovym integratorum je vstricnejsi nez ke koncovym uzivatelum, i anglictina neni uz na nizsi urovni, jako v predchozim pripade :)

btw: resili jste nekdo teplotu toho tuneru? mam ho pusteny cely den v praci pod kaffeine (A808) a pri doteku ten plast celkem uz pali.
dalsi moje zkusenost je ta, ze pokud antenu odpojuji kazdy den, tak ten maly konekturek zacne blbe kontaktit ... nemele se v tuneru, ale odchazi ten konektor na kabliku. ... musim ho ted asi tou tavici pistoli 'briblemcnout' aby se nemlel ;)
Ubuntu 8.04 - server, Ubuntu 8.10 a 9.04 desktop, Ubuntu 9.04 a 9.10 laptop :) vsude Ubuntu :))

afk_cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 283
Re: AVerTV DVB-T Volar
« Odpověď #35 kdy: 03 Března 2008, 18:14:06 »
tak dalsi pikantnost se shanenim 2. tuneru (take A808) ze dneska - chci si streamovat oba multiplexy do site. ==>> a jsem fakt vytocenej  >:(
objednaval jsem 1 ks z Mironetu, do objednavky pisu, ze chci A808 Volar a NE A815 Volar-X, obchodnici mi to potvrdili. dnes mi prislo, ze si ho muzu vyzvednout. zaplatim, jdu na sklad, borec mi nese ten modry A815, tak mu osvetlim situaci, posila mne za obchodnikem. mezi tim na me skace slecna, jestli si nechci zatocit kolem pro slevu. adrenalin se mi zvedl, rekl jsem, ze mam problem, zdobropisovalo se to, nikdo se neomluvil.   ... fajn .... hledam po netu, vsechno vsude predrazene nebo se uz neprodava ... a hele, firma Softcom ... dokonce ma v eshopu narozdil od mironetu oba dva modely, registruji se a vidim, ze u kazdeho modelu jiny pocet ks na sklade. objednavam spravny kus, snazim se jeste dovolat pro potvrzeni, ale prehazuji si mne s tim vysledkem, ze ten, co to ma na starosti, ma na krame lidi. OK, jedu tam, priritim se tam promokly a borec mi s usmevem nese ze skladu Volar-X. osvetlim mu situaci s jejich e-shopem a on mi zarputile tvrdi, ze jsem si objednal Volar-X, ackoliv mam na objednavce jinou polozku a to Volar. sdelil jsem mu, at si to stornuje a rozloucil se.

fakt me z toho asi uz $%#$%#^$, ze ty obchodnici jsou takovy ^%#%^$. to je jako kdybych si objednaval nvidii 8800GTS a oni mi dali jen GT s tim, ze to vypada podobne.

ufff, musel jsem si ulevit. jeste zkousim Obchodni-dum-lyra(.cz), maji ho skladem, volam tam pro overeni a ozve se mi na jejich cislo: "Mironet, zakaznicka linka, dobry den" ....  ==>> HEEEEEEEELLLLLLLLPPPPPPPP  :'(  :-\  :-[
Ubuntu 8.04 - server, Ubuntu 8.10 a 9.04 desktop, Ubuntu 9.04 a 9.10 laptop :) vsude Ubuntu :))

1x23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 449
Re: AVerTV DVB-T Volar
« Odpověď #36 kdy: 19 Března 2008, 18:11:33 »
ahoj potřebuju vytvořit TV přes LAN, tak aby ostatní mohly sledovat TV přes HTTP, měnit kanály, a poslouchat rádio.

Mám: notebook HP Pavilion DV6460ec, hdd 160, 1.6G, 1G ram

Mám tyto otázky:

    * jak je to náročné na hardware, software
    * jaký použít hybridní modul co funguje pod ubuntu ( jestli lze šířít tv při klasické instalaci 7.10 )
    * jestli to bude fungovat i přes USB modul


Máte někdo stím zkušeností? Jaký použit modul aby to šlo a jak to rozchodit pomocí čeho.

Hledal jsem tady na forum ale našel jsem jenom na jeden kanal a momentálně to nemám jak vyzkoušet nemám nic čím chytat signál, chci koupit něco co bude "určitě" pracovat pod linuxem. Všem díky za pomoc.
 
NTB: Lenovo P50. OS - Ubuntu 18.04

Linux registred user: 499415

afk_cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 283
Re: AVerTV DVB-T Volar
« Odpověď #37 kdy: 20 Března 2008, 10:10:20 »
ja streamuji pres vlc pomoci skriptiku, je to velice jednoduche a kolega overil i funkcnost pod win (pokud by bylo nekdy potreba). ten skriptik jsem si odvodil odtud: http://www.abclinuxu.cz/blog/bery/2006/1/24/118278 udelal jsem to na cely multiplex pro 1 tuner i vcetne radii. misto localhost jsem dal svoji IP, mel jsem jen jeden port a za lomitko jsem dal jmeno kanalu. kazdy na siti si pak dal do sveho oblibeneho prehravace stream video pres HTTP a adresu xxx.xxx.xxx.xxx:8888/ocko (napriklad).

ad narocnost na HW, SW: v ubuntu se nahraje u meho USB Volar pouze firmware do /lib/firmware/verze_jadra/ a frci to. u jineho HW se mozna postupuje jinak, nevim, je treba najit pro konkretni HW postup. vytizeni na tvem laptopu bude minimalni. ja na svem firemnim 2GHz DualCore laptopu sdilel cely multiplex a tahalo ode mne cca 10 lidi, vytizeni procesoru bylo max. 4% (pokud se dobre pamatuji). pokud jsem si dal na tom samem laptopu i prehravani vsech kanalu multiplexu najednou, tak to slo jen o kousek vys. opravdu naroky jsou pro dnesni procesory 0-nic ;) jinak traffic byl taky solidni - po par hodinach streamovani prezidentskych voleb jsem mel odchozi data na 60GB (MPEG-2) :) jeste lze nastavit v skriptu prekodovavani do MPEG4 on-the-fly, ale to presne nevim jak a pak predpokladam vytizeni CPU podstatne vyssi. ale nezkousel jsem. casem.. ;)

jinak co se mi libilo, bylo to, ze vlc player nabidl volbu titulky a tam jely z teletextu ze strany 888 automaticky, aniz bych musel pri nastaveni streamovani cokoliv ladit. moc pekne ;)
Ubuntu 8.04 - server, Ubuntu 8.10 a 9.04 desktop, Ubuntu 9.04 a 9.10 laptop :) vsude Ubuntu :))

1x23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 449
Re: AVerTV DVB-T Volar
« Odpověď #38 kdy: 21 Března 2008, 21:28:02 »
díky určitě se to hodí ale pořád nevím co mám koupit, koukal jsem na net ale vše je jenom na vistu a xp, a u výrobců na webu nic na linux:( ani v alfe nic neni:(.
NTB: Lenovo P50. OS - Ubuntu 18.04

Linux registred user: 499415

afk_cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 283
Re: AVerTV DVB-T Volar
« Odpověď #39 kdy: 21 Července 2008, 09:00:10 »
vcera se mi ho podarilo zprovoznit pod ubuntu, musi se zakompilovat ovladac do jadra + nakopirovat firmware do /lib/firmware a dnes budu rozbihat dalkovy ovladac. chystam se udelat how2 a pak poslu link - zajima to totiz hodne lidi ;)
Ubuntu 8.04 - server, Ubuntu 8.10 a 9.04 desktop, Ubuntu 9.04 a 9.10 laptop :) vsude Ubuntu :))

Jirda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: AVerTV DVB-T Volar
« Odpověď #40 kdy: 15 Září 2008, 20:20:29 »
Po pul roce zoufaleho cekani a smiren se svym osudem jsem nahodou narazil na Tvuj navod ke zprovozneni AVerTV DVB-T Volar-X na Wiki Ubuntu. Pouzivam Mandrivu, ale i tak jsem Ti nevyjadritelnym zpusobem vdecen, na MDV 2008.1 to funguje presne podle navodu bez problemu!!!!!!!!!!!!!! Obraz perfektni, EPG v Kaffeine i s OK cestinou, proste nadhera, jsi jednicka  ;)

afk_cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 283
Re: AVerTV DVB-T Volar
« Odpověď #41 kdy: 15 Září 2008, 21:32:44 »
to jsem rad, ze to zabralo ;)

jinak mam dalsi poznatek: po opatchovani zdrojaku (dle doplneni K.Parala) na wiki jsem zprovoznil Volar-X na jinem PC, kde to dle meho puvodniho (neopatchovaneho) navodu neslo. kazdopadne ale dochazi k tomu, ze jiz v dmesg nevidim zarizeni tuneru pro dalkove ovladani (IR-receiver inside an USB DVB receiver as.... ).
na PC, kde mam zkompilovanou neopatchovanou verzi, jsem si hral tyden s lirc a nasel jsem jen jeden podobny dalkac RM-FP http://lirc.sourceforge.net/remotes/avermedia/RM-FP.jpg, nicmene dodavany s tunerem je jiny model, ale vypada uplne stejne. a ani s nim jsem to nerozbehl (s configy od RM-FP). zkousel jsem jeste irrecord na zachytavani z IR, ale nic. obcas jsem se dostal k inicializaci dalkace, zacalo se to tvarit lepe, ale nikdy jsem nic nezachytil....

pokud se tedy nekomu podari rozchodit dalkac, dejte prosim vedet ;)
Ubuntu 8.04 - server, Ubuntu 8.10 a 9.04 desktop, Ubuntu 9.04 a 9.10 laptop :) vsude Ubuntu :))

afk_cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 283
Re: AVerTV DVB-T Volar
« Odpověď #42 kdy: 28 Dubna 2009, 09:56:47 »
tak v ubuntu 9.04 (kernel 2.6.28-11) je podpora Volar X primo v jadre ! neni treba ani kopirovat firmware. dalkac zatim nebeha. upravil jsem nalezite i wiki.ubuntu.cz ;)
Ubuntu 8.04 - server, Ubuntu 8.10 a 9.04 desktop, Ubuntu 9.04 a 9.10 laptop :) vsude Ubuntu :))

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.