Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nekolik dotazu  (Přečteno 2759 krát)

__Karel__

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
Nekolik dotazu
« kdy: 11 Srpna 2006, 09:02:42 »
Zdravim,
mam par dotazu, a jelikoz jsou docela ruznorode, pisi to sem do obecne podpory, abych nemusel zakladat vlakno v nekolika sekcich.

Mam Kubuntu 6.06

1) Nekde v nejakem helpu jsem cetl, ze komunikace smerem do pocitace je standardne blokovana. Kde se to nejak zrusit ? Vypsal jsem si iptables, ale tam nic neni.

2) Je nejaka verze ubuntu, ktera by chodila na 64MB ram, 300MHz PII, klidne i bez grafickeho rozhrani ? A je nejaka verze, ktera by s KDE chodila na PIII 450 256RAM ?

3) Chtel bych na panelu v kde tlacitko pro zobrazeni plochy. Take by me zajimalo, jestli se da zaridit, aby se nejaka aplikace schovavala do tray ikony, jako treba v icewm.

4) V KDE jsem si nastavil klavesnici . Dival jsem se do xorg.conf, ale tam nic neni. Kde to je nastavene ?

5) Taky kdyz si v KDE nastavim tiskarnu, tak v nekterych aplikacich (v tech, ktere nejsou nativne pod KDE) ta tiskarna neni videt. Jak to ?

6) Zmizela mi ikonka na ovladani zvuku z dolniho panelu. Dival jsem se do nastaveni a nikde jsem to nemohl najit.

7) Kam mam napsat mountovani samba-disku ? Mam pocitac, na kterem bezi dhcp server a samba. Kdyz napisu to mountovani do rc.local, tak se obcas (dost casto) stane, ze se pokousi mountovat drive, nez dostane IP adresu, takze to samozrejme havaruje.

8) Je nejaky lepsi zpusob nez samba, jak sdilet disky z pocitace A na dalsich pocitacich B a C, kde A je linux, B je win2k, C je linux ?

Predem diky za odpovedi.

Karel

Tomáš

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Nekolik dotazu
« Odpověď #1 kdy: 11 Srpna 2006, 09:11:13 »
Odpovím jen na jedenm , ostatní musí nějací KDEčkaři (já používám Gnome).

Ad 2) Lightweight verze je Xubuntu, používá XFce jako okenní manažer. Jiná LW verze pokud vím není, když chceš kde tak Kubuntu, které už máš. Podle mě na (K)Ubuntu není moc co odlehčovat, KDE i Gnome jsou dost náročný na prostředky, ostatní věci v běžném systému toho zas tolik ze systémových prostředků nevezmou.

Jere

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 625
Nekolik dotazu
« Odpověď #2 kdy: 11 Srpna 2006, 11:13:04 »
2) bez GUI urcite.
KDE na zminovane konfiguraci taky pobezi, ale nebude to asi zadna slava.

3) klikni pravym na panel, dej pridat aplet a tam by nekde melo byt zobrazit pracovni plochu (ja jsem to teda mel automaticky po instalaci kde...)
Do tray umi schovavat treba utilitka AllTray (do sources.list pridej deb http://asher256-repository.tuxfamily.org dapper main dupdate french; upozornuji, ze na vlastni nebezpeci ;)

4) predpokladam nekde v ~/.kde/

MarrLiss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 901
Nekolik dotazu
« Odpověď #3 kdy: 11 Srpna 2006, 11:35:40 »
Citace: __Karel__
8) Je nejaky lepsi zpusob nez samba, jak sdilet disky z pocitace A na dalsich pocitacich B a C, kde A je linux, B je win2k, C je linux ?
S linuxem muzes sdilet pomoci NFS, u windows si nejsem jistej podporou, ale mam pocit, ze jsem nekde cetl, ze se da dostahnout.
Jinak samozrejme ftp, ale to neni sdileni v pravem slova smyslu.
Prestigio Nobile 1590: P-M 740, 1 GB RAM, NV 6600
Ubuntu FF

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Nekolik dotazu
« Odpověď #4 kdy: 11 Srpna 2006, 11:55:02 »
5) Které aplikace ti netisknou? Správa tiskáren v kde je implicitně nastavená (pokud jsi to neměnil) jako frontend pro CUPS, takže by mělo tisknout vše.
6)Nabídka KDE>Multimedia>KMix
7)Zkus balík Smb4K, pokud se do onoho disku chceš koukat z KDE.

__Karel__

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
Nekolik dotazu
« Odpověď #5 kdy: 11 Srpna 2006, 12:14:49 »
Citace: nikola
5) Které aplikace ti netisknou? Správa tiskáren v kde je implicitně nastavená (pokud jsi to neměnil) jako frontend pro CUPS, takže by mělo tisknout vše.
Zatim nemam nainstalovanou zadnou tiskarnu, ale v KDE je, krome jinych, prednastavena take tiskarna "Tisk do souboru (PDF)". Kdyz spustim kpdf a dam prikaz k tisku, tak mi to tu tiskarnu, vcetne tech ostatnich z KDE, nabidne. Kdyz dam tisk v OpenOffice, tak mi to nabidne jenom "Generic printer".

P.S.: S CUPSem neumim delat, ale uz se dlouho chystam, ze se naucim. Mozna bych pak nemel takovy blby dotazy. ;-)

EDIT: Tak a uz nam zbyva pouze ad 1). :-)

Karel

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Nekolik dotazu
« Odpověď #6 kdy: 11 Srpna 2006, 12:31:05 »
Tak to ano, to máš pravdu. Pokud ale jde o fyzickou tiskárnu místní, nebo síťovou, nastavíš CUPS, takže s ním vlastně ani nemusíš umět pracovat. :)
A k těm OpenOffice - tam nepotřebuješ tisk do pdf, protože OOo mají tuhle funkci implementovanou v sobě.

__Karel__

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
Nekolik dotazu
« Odpověď #7 kdy: 11 Srpna 2006, 12:40:56 »
Citace: nikola
Tak to ano, to máš pravdu. Pokud ale jde o fyzickou tiskárnu místní, nebo síťovou, nastavíš CUPS, takže s ním vlastně ani nemusíš umět pracovat. :)
A k těm OpenOffice - tam nepotřebuješ tisk do pdf, protože OOo mají tuhle funkci implementovanou v sobě.
Ale mne nejde konkretne o tisk do PDF. Mne jde o to, ze tiskarny, ktere nastavim v KDE, nejsou videt v OpenOffice.

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Nekolik dotazu
« Odpověď #8 kdy: 11 Srpna 2006, 12:45:32 »
Jsou. Sám píšeš, že nemáš žádnou nainstalovanou. Tak tím pádem nemůže být vidět.

MarrLiss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 901
Nekolik dotazu
« Odpověď #9 kdy: 11 Srpna 2006, 12:46:09 »
Nejsou tam videt jenom ty virtualni, ostatni jo (i pres sambu).
Prestigio Nobile 1590: P-M 740, 1 GB RAM, NV 6600
Ubuntu FF

__Karel__

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
Nekolik dotazu
« Odpověď #10 kdy: 11 Srpna 2006, 13:01:23 »
Citace: MarrLiss
Nejsou tam videt jenom ty virtualni, ostatni jo (i pres sambu).
To znamena, ze ty virtualni jsou pouze KDE-interni a neni to pres CUPS ?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.