Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Notebook z Itálie - jiná zástrčka  (Přečteno 6883 krát)

Petr Sedlák

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 167
Notebook z Itálie - jiná zástrčka
« kdy: 09 Října 2008, 20:49:25 »
Ahoj všichni IT machři. Měl bych na vás jeden dotaz. Nevím jestli se to tak úplně týká tohoto fora, ale myslim ze o PC to je tak proc ne.

Svoji slecne jsem objednal z jedne firmy ktera taha NTs z evropských zemí Notebook HP Compaq Presario. Jenze ji prisel z napajecim kabelem ktery je konstruovan pro italské zásuvky. Napadlo me ze by mozna stacilo jen koupit jiný kabel (Kabel 230V 1.5m ke zdroji notebooku 3pin), coz by mozna problem vyresilo. Koukal jsem se totiz na redukce a nedoporucovali to pouzivat delsi dobu - spise jen jako cestovní.
Ptám se tedy jeslti by stačilo zakoupit jen onen kabel - jde o to jeslti nemaji v itálii jiné parametry sítě a aby třeba nedošlo k poškození NT. MOžná se vám to zdá jako blbá otázka, ale já jsem vlastně skončil s elektřinou hned na první hodině na gymplu - když vlastně dohodnutý směr proudu je od Plus k - a skutečný od - k plus, no možná naopak, nicméně tato podivnost mě od dalšího studia odradila, teĎ toho samozřejmě lituji, a žádám o pomc. Děkuji moc
i won tú rúms tú rúm tú tú tú...tramtarara ty debile

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Notebook z Itálie - jiná zástrčka
« Odpověď #1 kdy: 09 Října 2008, 20:57:56 »
Pokud do toho půjde ten kabel strčit (většina bude asi mít tento), neměl by být problém, zdroje pro notebooky bývají dost univerzální.
V Itálii by měli mít stejné parametry sítě jako u nás.
Pro jistotu bych se ještě podíval na štítek na tom zdroji, jestli je tam 230V 50Hz.

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Notebook z Itálie - jiná zástrčka
« Odpověď #2 kdy: 09 Října 2008, 22:21:41 »
to je klasický PC, Notebooky mají spíše (mám tu asus, dell, acer)
obrázek
nebo jenom dvojdírku jako je holící strojek - občas se dá použít nouzově i dvojdírka kabel do trojdírky adaptéru, ale je to proti bezpečnostním předpisům, které určitě mají svůj důvod.

Jinak ntb adaptéry většinou bývají univerzální, v rozsahu napětí 100-240V/50-60Hz, takže se dají použít kdekoliv na světě.
Podívejte se na štítek adaptéru co tam je za údaje.
Pokud tam najdete něco stejnosměrného tak se jedná o výstup ne o to co do něj leze. Všude se používá střídavé napětí - pokud pominu výbušná prostředí a napájení některých elektrických lokomotiv, ale to v zásuvce běžně nenajdete :)
« Poslední změna: 09 Října 2008, 22:24:29 od kiklhorn »
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re: Notebook z Itálie - jiná zástrčka
« Odpověď #3 kdy: 10 Října 2008, 00:07:29 »
Možno taky ucvaknout konec kabelu a namontovat jinou zástrčku.

honorguard

  • Host
Re: Notebook z Itálie - jiná zástrčka
« Odpověď #4 kdy: 10 Října 2008, 08:35:30 »
Jo, to je pravda, z toho "trafa" ten kabel co vede do sítě by měl jít vyměnit. Btw, ani jeden kabel se neshoduje s tím co mám v notebooku já a to jsem si myslel že mám ten nejběžnější :-D (můj konec je takový kulatý a má žlutou barvu.

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Notebook z Itálie - jiná zástrčka
« Odpověď #5 kdy: 10 Října 2008, 10:34:46 »
http://wikitravel.org/upload/en/8/85/Plugs.png
Keby tam bola obyčajná 2 pinová zástrčka, pasoval by OK.
Najlepšie by bolo kúpiť nový kábel (neboj sa, aj Taliani majú 230V~ 50Hz, presne ko my) alebo, ako radil richard, odfakliť koniec kábla a napojiť tam vlastnú koncovku (pozor, Taliani možno nebudú mať farebné kódovanie fáza-nulák-zem rovnaké ako my)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Notebook z Itálie - jiná zástrčka
« Odpověď #6 kdy: 10 Října 2008, 11:39:48 »
Tak jak rika Richard - ucvaknout a namontovat nasi zastrcku - tenhle problem sem resil vic krat - totiz anglicani, svycari i spaneli maji jine zastrcky - tak se to musi predelat! Taky nechapu, proc se ani v takove hovadine nedokazou zjednotit ???
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Notebook z Itálie - jiná zástrčka
« Odpověď #7 kdy: 10 Října 2008, 18:12:51 »
Španieli? Tí majú naše, dederónske :D
Viď toto a toto.

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re: Notebook z Itálie - jiná zástrčka
« Odpověď #8 kdy: 10 Října 2008, 20:40:44 »
EU nám nadělala bordel v barevném značení, ale žlutozelenej je furt žlutozelenej a a modrej nebo černej, resp hňědej je tomto úřípadě úplně fuk.


PS: Pokud to nebyl nákup z rákosí
« Poslední změna: 10 Října 2008, 20:44:41 od richard »

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Notebook z Itálie - jiná zástrčka
« Odpověď #9 kdy: 10 Října 2008, 21:21:51 »
Ja mam laptop a usbhdd koupene v UK a kdyz jedu do CR, nebo jinam, tak pouzivam klasicky redukci. Daji se koupit ve free shopech na letistich a tak. Jeste jsem neslysel, ze by se to nemelo pouzivat delsi dobu. Muj druhej usbhdd ma dokonce jenom 2 koliky, jako zastrcky v CR a rvu to tam naostro, mam takovej figl na anglicky zasuvky, aby tam fungovaly i ty cesky zastrcky.. :)

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re: Notebook z Itálie - jiná zástrčka
« Odpověď #10 kdy: 10 Října 2008, 21:56:03 »
Ja mam laptop a usbhdd koupene v UK a kdyz jedu do CR, nebo jinam, tak pouzivam klasicky redukci. Daji se koupit ve free shopech na letistich a tak. Jeste jsem neslysel, ze by se to nemelo pouzivat delsi dobu. Muj druhej usbhdd ma dokonce jenom 2 koliky, jako zastrcky v CR a rvu to tam naostro, mam takovej figl na anglicky zasuvky, aby tam fungovaly i ty cesky zastrcky.. :)

Zapoměl jsi dodat a ješště žiju CCCP a elektřina toho se fakt bojím

Nexus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
Re: Notebook z Itálie - jiná zástrčka
« Odpověď #11 kdy: 13 Října 2008, 12:51:38 »
Mam blby dotaz: Stale mi nejak nie je jasne, co ma ten kabel spolocne s Ubuntu? :) Kludne stacilo zajst do najblizsieho obchodu s IT a spytat sa na to, pripadne hned kupit kabel "zasuvka-adapter" ...

Na druhu stranu, vsetci ste to zacali horlivo riesit, tak to bolo zaujimave citanie :).

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Notebook z Itálie - jiná zástrčka
« Odpověď #12 kdy: 13 Října 2008, 17:03:32 »
Nexus: Absolútne nič, ale je to zaujímavý námet na diskusiu, ktorý nevyžaduje hlbšie odborné znalosti, takže každý sa môže prejaviť :D

Nexus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
Re: Notebook z Itálie - jiná zástrčka
« Odpověď #13 kdy: 13 Října 2008, 18:11:31 »
Nexus: Absolútne nič, ale je to zaujímavý námet na diskusiu, ktorý nevyžaduje hlbšie odborné znalosti, takže každý sa môže prejaviť :D
To som si vsimol ;D.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Notebook z Itálie - jiná zástrčka
« Odpověď #14 kdy: 13 Října 2008, 18:59:35 »
taky bych nevidel problém v tom ucvaknou to uprostřed a šikovny pracky, trochu cínu a pájka a je to. anebo když by bylo nejhur tak 3 cokolady a jedem dal :)
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

wam]Spider007

  • Host
Re: Notebook z Itálie - jiná zástrčka
« Odpověď #15 kdy: 13 Října 2008, 19:06:04 »
ak si kupis spravny zdroj, tak sa notasu nemoze nic stat. Zdroj len pretransformuje vstupny prud, tak aby vystup mohol ist do notasu (laicky povedane). Takze treba spravny zdroj, ktory pre vstup potrebuje 230V 50Hz. Inak imho v taliansku by nemali mat inu rozvodnu siet, mozno maju len ine zasuvky.

wam]Spider007

  • Host
Re: Notebook z Itálie - jiná zástrčka
« Odpověď #16 kdy: 13 Října 2008, 19:18:29 »
Taky nechapu, proc se ani v takove hovadine nedokazou zjednotit ???

kazdy stat ma svoje normy ako je u nas STN (slovenska technicka norma). taktiez maju niektore staty uplne inak riesenu infrastrukturu. napriklad USA ma v zasuvke 110V 60Hz. V kazdej bytovej oblasti je mensie trafo a neprenasa sa u nich elektrika na velke vzdialenosti. Nepotrebuju velke napatie a v zasuvke maju vyssi prud. im to mozno viac vyhovuje.

snad som to napisal dobre. elektroniku som uz nejake 3 roky nevidel :D

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Notebook z Itálie - jiná zástrčka
« Odpověď #17 kdy: 13 Října 2008, 19:33:41 »
Taky nechapu, proc se ani v takove hovadine nedokazou zjednotit ???

kazdy stat ma svoje normy ako je u nas STN (slovenska technicka norma). taktiez maju niektore staty uplne inak riesenu infrastrukturu. napriklad USA ma v zasuvke 110V 60Hz. V kazdej bytovej oblasti je mensie trafo a neprenasa sa u nich elektrika na velke vzdialenosti. Nepotrebuju velke napatie a v zasuvke maju vyssi prud. im to mozno viac vyhovuje.

snad som to napisal dobre. elektroniku som uz nejake 3 roky nevidel :D
lenze v Europe je napatie rovnake, ani normy sa nelisia - takze tie rozdielne zastrcky predstavuju len komplikacie pre cloveka, ktory si dovezie pristroj z ineho statu...To je vsetko.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re: Notebook z Itálie - jiná zástrčka
« Odpověď #18 kdy: 13 Října 2008, 20:28:55 »
Mam blby dotaz: Stale mi nejak nie je jasne, co ma ten kabel spolocne s Ubuntu? :) Kludne stacilo zajst do najblizsieho obchodu s IT a spytat sa na to, pripadne hned kupit kabel "zasuvka-adapter" ...

Na druhu stranu, vsetci ste to zacali horlivo riesit, tak to bolo zaujimave citanie :).

Myslím, že toto téma bylo na blbé příspěvky založeno, kdydy se to objevilo v tématu pomoc s HW, tak bych řval taky, ale tady si myslím, že je to v poho

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.