Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po upgradu tuhne Nautilus  (Přečteno 1612 krát)

Zax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 116
  • Titul: Uhrovitý pubescent
    • Lukáš Klika.cz - můj blog
Po upgradu tuhne Nautilus
« kdy: 11 Října 2008, 13:26:14 »
Zdravím,

s Ubuntu 8.10 jsem téměř dokonale spokojený, vadí mi jen jedna věc - občas z neznámých důvodů zatuhne Nautilus. Stává se to jen někdy a pouze v případě, že se snažím otevřít libovolnou složku (je jedno, jestli z plochy nebo z jiné složky). Někdy se složka normálně otevře a Nautilus běží dál, jindy po poklepání na složku Nautilus zatuhne.
Na hlavním panelu mám ikonku, pomocí které můžu zabíjet zatuhlé aplikace - když však zkusím Nautiluse (Nautila... sakra, jak se to skloňuje?) pomocí tohoto nástroje vypnout, veškerá okna Nautilusu zmizí všetně ikonek na ploše, ovšem stále nemám vyhráno - musím jej ještě jednou killnout přes gnome-system-monitor, který ukazuje, že Nautilus zatěžuje procesor víc, než je normální. Po tomto dvojnásobnému zabití se Nautilus korektně restartuje a naběhnou ikonky na ploše - vše funguje normálně až do dalšího zatuhnutí.

Synaptic ukazuje, že jde o verzi 1:2.23.92-0ubuntu1 (nová verze, která podporuje taby -> to hlavní, kvůli čemu jsem vůbec uprgradoval).

Rád bych tohle vyřešil nějakou nenásilnou cestou (pokud je to vůbec možné) - žádné downgrady nebo reinstally, nautilus s podporou tabů mi vyhovuje mnohm víc než cokoliv jiného.

Děkuji za nápady.
Celý svět se pomalu ale jistě řítí do /dev/null
Moje sestava: AMD Athlon(tm) 64 Processor 3500+ | 2 GB RAM | nVidia GeForce 6600 GT | Ubuntu 8.10 | Gnome 2.22.3 | Linux 2.6.24-19-generic
Prosím, nevykejte mi :)

MartenP

  • Host
Re: Po upgradu tuhne Nautilus
« Odpověď #1 kdy: 11 Října 2008, 20:15:35 »
8.10 je stále ještě ve stádiu BETA verze, čili je dost možné a pravděpodobné, že to bude tím...

Zax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 116
  • Titul: Uhrovitý pubescent
    • Lukáš Klika.cz - můj blog
Re: Po upgradu tuhne Nautilus
« Odpověď #2 kdy: 12 Října 2008, 18:42:09 »
To je mi jasné, ale na fóru jsem nenašel žádný podobný dotaz/problém, tudíž soudím, že chyba je někde na mé straně - mám něco špatně nastavené, nainstaloval jsem nějaký balík, který dělá neplechu nebo něco podobného... proto jsem založil nové téma - třeba bude mít někdo nějaký nápad :)
Celý svět se pomalu ale jistě řítí do /dev/null
Moje sestava: AMD Athlon(tm) 64 Processor 3500+ | 2 GB RAM | nVidia GeForce 6600 GT | Ubuntu 8.10 | Gnome 2.22.3 | Linux 2.6.24-19-generic
Prosím, nevykejte mi :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.