Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Adept  (Přečteno 984 krát)

vallonew

  • Host
Adept
« kdy: 15 Března 2009, 21:27:09 »
Dobrý den,
prosím o vysvětlení jak se instalují programy v Adept manažeru a také aktualizace, pokud ji chci udělat ručně. Instalovat mi programy jdou, ale moc tomu nerozumím jak přesně to funguje, protože jednou mi to nabídne jen pár balíčku a podruhé tam jsou všechny. Mám jinak Mandrivu a Kubuntu mám zatím ve virtualboxu, abych to pochopil. V Mandrivě je to trochu jiné. Jinak ještě bych potřeboval vysvětlit, jestli nějak přidáváte zdroje a jak? V Mandrivě je musím přidat přes URPMI a pak ještě vlastní, jinak je omezená nabídka balíčků a tady mám hned všecho. No je to milé překvapení. Taky se mi zdá Kubuntu svižnější. Tak díky za info. Tonda

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Adept
« Odpověď #1 kdy: 15 Března 2009, 21:32:37 »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

premet

  • Host
Re: Adept
« Odpověď #2 kdy: 15 Března 2009, 21:35:08 »
Balíčky se stahují z takzvaných repozitářů, jsou to servery na kterých jsou uloženy tyto balíčky, které se pak stahují přes balíčkovací systémy, ty se líší podle distribucí. Kubuntu třeba používá Debianí balíčky a Mandriva zase RPM balíčky, ale princip je úplně stejný. Přidání balíčků v Kubuntu můžeš třeba tak, že si najdeš repozitář a přídáš ho do souboru /etc/apt/sources.list, nevím jak to udělat v Adeptu přes grafické rozhraní. Pak musíš jen obnovit databázi balíčků.

vallonew

  • Host
Re: Adept
« Odpověď #3 kdy: 15 Března 2009, 21:42:31 »
OK díky, takže přidávat přes shell. No jinak v Mandrivě to chápu, tak tady to bude podobné. Díky.

premet

  • Host
Re: Adept
« Odpověď #4 kdy: 15 Března 2009, 21:43:44 »
Tady stačí si editovat ten soubor a přidat řádek na konec a pak aktualizovat.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.