Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Firefox 3.0.3 "zamrzá"  (Přečteno 4843 krát)

Gandalv

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Firefox 3.0.3 "zamrzá"
« kdy: 09 Října 2008, 20:56:35 »
Před nějakou dobou se mi z ničeho nic objevil problém s firefoxem: občas se stane, že firefox zamrzne - vypadá to tak, že v okně FF nic nereaguje na myš ani klávesnici, ale okno samotné jde minimalizovat, ale při maximalizaci se objeví jen rámeček okna, ale vnitřek (tzn. od menu File Edit atd. až po status bar) se neobjeví a místo toho je zamrzlý obraz toho, co bylo pod oknem (= pokud jede TVtime, tak obraz zamrzne a přes to se hodí rám FF), ale jde jen o obraz. Stejně tak pokud přes okno FF hýbu nějakým jiným oknem, zůstává za ním stopa. Tento zamrznutý stav trvává tak 2 - 5 minut a pak se jakoby zase odmrzne a funguje normálně ale tak 30 vteřin až 2 minuty a pak zase zamrzne a tak dokola. Někdy to po nějaké době ustane (jednou jsem FF hodil na vedlejší plochu a po jánevimjaké době byl v pohodě), někdy tu trpělivost nemám. Pokud kliknu na zavírací křížek nebo na liště pravým tlačítkem a zavřít, tak se po chvíli objeví dialog o neodpovídající aplikaci, ale když dám "počkat", tak se po chvilce bez problémů vypne.

Tak nějak mám dojem, že statisticky častěji k zamrzání dochází při více panelech a také pokud je to jedno z prvních (řekněme tak prvních 5 - 10) spuštění FF po startu systému.

Compiz mám vypnutý.

Momentálně píšu z Opery, ale FF mám naladěné tak jak potřebuji, takže by bylo super, kdyby mi někdo poradil jak tento problém vyřešit.

Budu velmi vděčný za každou pomoc.

wam]Spider007

  • Host
Re: Firefox 3.0.3 "zamrzá"
« Odpověď #1 kdy: 09 Října 2008, 21:01:36 »
ake rozsirenia su nainstalovane, na akych strankach sa to deje?

robi to aj v nudzovom rezime?
spustit cez terminal
Kód: [Vybrat]
firefox -safe-mode

robi to aj s novym profilom?
spustit cez terminal
Kód: [Vybrat]
firefox -p

Gandalv

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re: Firefox 3.0.3 "zamrzá"
« Odpověď #2 kdy: 09 Října 2008, 22:03:11 »
ake rozsirenia su nainstalovane, na akych strankach sa to deje?

robi to aj v nudzovom rezime?
spustit cez terminal
Kód: [Vybrat]
firefox -safe-mode

robi to aj s novym profilom?
spustit cez terminal
Kód: [Vybrat]
firefox -p

No, tak sice to je jen takový nástřel, ale zdá se, že ani v safe mode ani s novým profilem to nezamrzá...zkusím pozakazovat rozšíření, jestli ta chyba tedy není tam....

wam]Spider007

  • Host
Re: Firefox 3.0.3 "zamrzá"
« Odpověď #3 kdy: 09 Října 2008, 22:17:42 »
ak mozem radu
pozakazuj len polovicu rozsireni, ak to prestane robit, tak je problem niekde v tej polovici rozsireni, ktore si nezakazal. potom zakaz polovicu z tych a tak dalej az kym nedojdes k tomu jednemu.

Gandalv

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re: Firefox 3.0.3 "zamrzá"
« Odpověď #4 kdy: 09 Října 2008, 22:25:20 »
ak mozem radu
pozakazuj len polovicu rozsireni, ak to prestane robit, tak je problem niekde v tej polovici rozsireni, ktore si nezakazal. potom zakaz polovicu z tych a tak dalej az kym nedojdes k tomu jednemu.


Chytré, díky :).

Gandalv

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re: Firefox 3.0.3 "zamrzá"
« Odpověď #5 kdy: 10 Října 2008, 00:13:55 »
Tak se zdá, že to má na svědomí rozšíření FoxyTunes, které používám k ovládání Amaroku. Je možné to nějak řešit nebo mám prostě smůlu a budu muset Amarok ovládat přímo?

smajchl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
    • Neznámá, zapomenutá a zajímavá zákoutí staré Prahy
Re: Firefox 3.0.3 "zamrzá"
« Odpověď #6 kdy: 10 Října 2008, 00:17:51 »
Asi bys musel sehnat verzi pro firefox 3, mozna pouzivas verzi pro radu 2, rozsireni pro tyhle dve rady nejsou vzajemne kompatiblini.
My máme všechno co chcem, my máme dobrou náladu!

Gandalv

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re: Firefox 3.0.3 "zamrzá"
« Odpověď #7 kdy: 10 Října 2008, 06:04:42 »
Asi bys musel sehnat verzi pro firefox 3, mozna pouzivas verzi pro radu 2, rozsireni pro tyhle dve rady nejsou vzajemne kompatiblini.

Mám foxytunes 3.0.4, které má být kompatibilní s FF 3. No nevím, uvidím, ono se to snad nějak vystříbří.

wam]Spider007

  • Host
Re: Firefox 3.0.3 "zamrzá"
« Odpověď #8 kdy: 10 Října 2008, 08:54:15 »
podla mna by si to mohol nahlasit tvorcovi rozsirenia
na stranke s addonmi najdes rozsirenie a pri nom niekde by mal byt kontakt na tvorcu. mozno s tym daco urobi.

kurtpepa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re: Firefox 3.0.3 "zamrzá"
« Odpověď #9 kdy: 10 Října 2008, 11:46:21 »
Dobry den mam ten sami problem az na to ze mi zamrzne cely pocitac a dela to i opera. absolutne mi to znemoznuje praci na internetu. a poprosil bych nake lehce odpovedi nainstalil sem to teprv vcera:-)

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Firefox 3.0.3 "zamrzá"
« Odpověď #10 kdy: 10 Října 2008, 12:09:59 »
kurtpepa: no asi težko máš ten samý problém, když Ti to dělá i Opera, u Tebe bude problém jinde... a tedy to chce vědět, jaké máte ovladače pro grafickou kartu, jestli používáte Compiz a třeba se podívat na dmesg / kern.log....

david

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 158
Re: Firefox 3.0.3 "zamrzá"
« Odpověď #11 kdy: 15 Října 2008, 07:12:11 »
kurtpepa: no asi težko máš ten samý problém, když Ti to dělá i Opera, u Tebe bude problém jinde... a tedy to chce vědět, jaké máte ovladače pro grafickou kartu, jestli používáte Compiz a třeba se podívat na dmesg / kern.log....

Zdravím,

tak mne to zamrzá taky, nemám Amarok rozšíření a podle mých informací nejsem sám, kamarád má stejný problém, a to jak s FF tak s Operou.
Rozšíření :
FireFTP 1.02
FireGestures 1.1.5.1
Foxmarks Bookmarks Synchronizer 2.5.0
Ubuntu Firefox Modification

D

Uran

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 341
Re: Firefox 3.0.3 "zamrzá"
« Odpověď #12 kdy: 11 Listopadu 2008, 10:59:51 »
Tak ja pouzivam firefox 3.1b ( v firefox 3.0 to delalo to same) a taky mi kdyz otevru vice tab vsechno zamrzne. Experimentovanim jsem zjistil, ze kdyz vypnu podporu java scritu tak je vse ok.
V opere takovyto problem neni.
Pouzivam mandrivu 2008.1

Resil bych to asi doplnkem noscript a pri navsteve takovych to stranek bych javascript docasne zakazal.
"Pouze text v MS Wordu je opravdu čistý, příteli."

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.