Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: prerusena instalace aktualizaci problem s wifi  (Přečteno 1765 krát)

maikoo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
prerusena instalace aktualizaci problem s wifi
« kdy: 15 Října 2008, 10:44:09 »
zdar,
mam NB Asus a neměl jsem uplně vyřešeno zamrzání ubuntu :-/ ale jelo vše jinak dobře

mám problém instalovaly se mi dnes rano nové aktualizace z internetu a zamrzlo mi to musel jsem restartovat natvrdo najelo mi to s nějakyma chybama dbus myslim do modu bez graficke karty, přestal mi jet internet a grafika samozřejmě,  pak jsem to  spustil při najižděni na nějaky ten mod pro opravu kdyz volim system ktery se ma spustit.  Vse najelo znova vpořadku ovladače grafiky jsem tam dal pak znova, vse vypada vpohodě aspon doufam nejsem moc znaly v linuxu. Ale nejede wifi nemam vubec v liste stav pripojeni nebo moznost hledat site a pripojit jakto ? kde to zmizlo ? jak to spustit ? diky za pomoc


jestli vam todle pomuze co jsem zkousel ...

lshw *-network mi naslo nejake Wirless interface, Atheros Communications Inc
ifconfig * wifi0 Link encap: NEZNÁM HWadr 00-15........
po zadani iwconfig wifi0 up se rozsvitila kontrolka takze jede ale jak se pripojim ? nebo spise jak vyvolam tu nabidku v panelu kde si mohu volit cestovni mod a tak ?

diky

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: prerusena instalace aktualizaci problem s wifi
« Odpověď #1 kdy: 15 Října 2008, 11:35:37 »
Systém - Správa - Síť - tam si vše nastavuješ. Na panelu je jen aplet.
Zkus mrknout zda máš správně nainstalovaný network-manager a network-manager-gnome.

To zamrzání - zkus prohledat forum ohledně uprav, zakázání acpi.
« Poslední změna: 15 Října 2008, 11:39:15 od luisah »

maikoo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: prerusena instalace aktualizaci problem s wifi
« Odpověď #2 kdy: 15 Října 2008, 15:51:21 »
postupoval jsem po tvých krocích a po kliku na Síť mi to vyhodilo error nastavení nemohlo být načteno, nemáte oprávnění přistupovat k nastavení systému, to samé když kliknu na Služby, ale pokud dám Ovladače hardw. tak se mě to zeptá na heslo, tak to s oprávněním asi moc nebude mít ne ?

ono pokud si vzpomínám tak ten error co mi to předtím napsalo souvisel taky stím že tam psalo že nemuže najít adresář var/run/dbus/

nyní tu mám v té složce dva soubory "pid" vněm je nějaké číslo a "system_bus_socket" ten je prázdný 0bajtů
tipuji že to není moc dobře ? :D

jinak jsem připojen přez kabel tedka a jede mi internet ale wifi potřebuji a jak koukam ubuntak moc vpořádku asi nebude

dik za odezvu

maikoo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: prerusena instalace aktualizaci problem s wifi
« Odpověď #3 kdy: 15 Října 2008, 15:53:33 »
chtěl jsem připojit další disk a vyhodilo mi to error :( Nemohu připojit svazek. Chyba org.freedesktop.DBus.Error.AccessDenied

 :'(
« Poslední změna: 12 Května 2010, 14:16:34 od Anna Taliánová »

maikoo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: prerusena instalace aktualizaci problem s wifi
« Odpověď #4 kdy: 17 Října 2008, 09:03:48 »
jak koukám na odezvu budu muset asi udělat format a nahodit ubuntaka znova. Spíše je horší to, že nemohu zalohovat žadne data: když chci otevřít jakykoliv disk, naskočí onen zmíněny error. :-\

Mám ještě možnost se připojit na windows ...  ale z windowsu si nezobrazím data ktere mam v systemu souboru od linuxu, nebo ano ?
« Poslední změna: 12 Května 2010, 14:17:39 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.