Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Připojení do WPA sítě  (Přečteno 1443 krát)

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Připojení do WPA sítě
« kdy: 17 Října 2008, 18:23:41 »
Zdravím všechny, zajisté Ubuntu používá celá řada studentů, tak snad si bude někdo vědět rady.
V novém Ubuntu a Network Manageru 0.7 se bohužel nepřipojím do školní wifi sítě Eduroam (ta by měla být na VŠ po celé ČR).
Ve starém NM to šlo bez problémů.  Nastavení vypadalo takto:
name: eduroam,
wireless security: wpa enterprise,
eap method: peap,
key type: tkip,
identity: xname01@vse.cz,
password: ***** ,
anonymous identity: don't fill,
client certificate: none,
ca certificate: certnew.pem.cer,
private key file: none,
private key password: don't fill

V novém NM je kompletně přepracovaný dialog pro připojování do WPA sítě. Úplně vypadl "Key type: tkip". Naopak přibyly nastavení "PEAP Version", což jsem nikde jinde neviděl, a "Inner authentization". Co se týče certifikátů, tak certifikát na naší škole je sice kódovaný v PEM nebo DER, ale koncovku má .cer, jenže NM bere pouze koncovky .pem nebo .der. Zkusil jsem přepsat koncovku, podle toho, jak je ten soubor kódovaný, ale připojit se prostě nepřipojím.
Na správě sítě mi řekli, že je Eduroam nastavený podle standardu WPA. Předpokládám, že wpa_supplicant to zvládne, ale tak nějak by to byl brutální ústup v přívětivosti. Nevíte, v čem by mohl být zakopaný pes?

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: Připojení do WPA sítě
« Odpověď #1 kdy: 18 Října 2008, 17:21:39 »
Certifikát pro cesnet v binární formě, tj. der, stáhneš zde. Pak by měl stačit přejmenovat. Dej vědět jak to dopadlo, abych si s tím za dva týdny poradil.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.