Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zjištění IP addresy pro konfiguraci AP [vyřešeno]  (Přečteno 4580 krát)

metjuf

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Zjištění IP addresy pro konfiguraci AP [vyřešeno]
« kdy: 17 Října 2008, 14:15:48 »
Zdravím, mám bezdrátový internet. Klasicky ( Z antény do AP a z AP přez ETHERNET do pc ). Potřebuju se však připíchnout na jinou síť a můj provider mi neni ochotný sdělit IP addresu pro konfiguraci AP  :( ... Proto se vás ptám: Je nato nějaký skener ? ( Jinak fyzický přístup k tomu AP nemám, leží mi pod střechou na trámu ) ... Předem děkuji za jakoukoli radu, metjuf.
« Poslední změna: 21 Října 2008, 16:45:21 od Petr Merlin Vaněček »

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Re: Zjištění IP addresy pro konfiguraci AP
« Odpověď #1 kdy: 17 Října 2008, 14:31:15 »
I kdyby se Ti podařilo dostat do web rozhraní té krabičky, bude zcela jistě zaheslovaná. Nejlepší řešení stáhnout na krabičku manuál, kde jsou defaultní přihlašovací informace. Zajít resnout krabičku. a pak ji nakonfigurovat podle manuálu.
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

metjuf

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: Zjištění IP addresy pro konfiguraci AP
« Odpověď #2 kdy: 17 Října 2008, 15:41:29 »
No abych pravdu řekl, tak jediný co vim jistě že zaheslovaná není. Je nastavená v nějakém režimu access, tudíž se k ní nikdo nemůže připojit, jen já po drátu ...

truhlik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1626
Re: Zjištění IP addresy pro konfiguraci AP
« Odpověď #3 kdy: 17 Října 2008, 16:07:28 »
No budiz, to uz je tvoje vec jak se dostanes dovnitr. IPcko ty krabice bude nejspis tvoje brana k netu takze prikazem route si vypis routovaci tabulku a na radku default bude ip adresa ty krabice. Jinak dalsi variantu bych volil prikaz traceroute.
http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20disku
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1351
http://www.root.cz/clanky/klonovani-obrazu-a-dva-monitory-v-linuxu
Citace: Otakar
Červi jsou moc milá zvířátka, zvláště když má jejich chovatel výhrady proti chování tučňáků

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Zjištění IP addresy pro konfiguraci AP
« Odpověď #4 kdy: 19 Října 2008, 21:20:32 »
No budiz, to uz je tvoje vec jak se dostanes dovnitr. IPcko ty krabice bude nejspis tvoje brana k netu takze prikazem route si vypis routovaci tabulku a na radku default bude ip adresa ty krabice. Jinak dalsi variantu bych volil prikaz traceroute.

Vůbec nemusí být pravdou - to AP může být v režimu bridge a pak je namydlený :)

Zkusil bych si vypsat tabulku ARP. Je dosti nepravděpodobné, že by to AP mělo veřejnou IP, takže bych si postupně vybral nějakou IP z největšího možného segmentu sítě v rozsahu platném pro sítě LAN a použil nmap ...
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

metjuf

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: Zjištění IP addresy pro konfiguraci AP
« Odpověď #5 kdy: 21 Října 2008, 13:36:11 »
Tak už to mám ... Použil jsem Angry IP Scanner viz..
Citace
http://www.angryziber.com
... A ten mi propinkal danej rozsah IP adres .. zvolil jsem si 192.168.0.0 až 192.168.255.255 , a našlo mi to asi 10 ip adres co odpověděli na PING z kterých se dá "už relavitně rychle" najít pod kterou běží konfigurační rozhraní. Jinak možnost resetovat nastavení je asi určitě rychlejší jestli je AP na dosah ... Ps: Po proskenování jsem našel i nezabezpečené AP mého internet providera  ;D ...  Děkuji všem za odpovědi metjuF

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Re: Zjištění IP addresy pro konfiguraci AP
« Odpověď #6 kdy: 21 Října 2008, 14:16:43 »
Stejný výsledek, ale jiným způsobem:
Kód: [Vybrat]
nmap -p 80 192.168.0-255.0-255
« Poslední změna: 21 Října 2008, 14:37:22 od DuckD »
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Zjištění IP addresy pro konfiguraci AP
« Odpověď #7 kdy: 21 Října 2008, 16:45:11 »
Stejný výsledek, ale jiným způsobem:
Kód: [Vybrat]
nmap -p 80 192.168.0-255.0-255

Přesně o tom jsem mluvil :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.