Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Cheese  (Přečteno 2213 krát)

čibes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
  • Ophiuchus of Carpatia
Cheese
« kdy: 25 Října 2008, 20:45:51 »
Nainstaloval jsem si Cheese, kamera mi v něm funguje bez problému, ten nastane, když okno s Cheese minimalizuju na lištu a snažím se ho opět maximalizovat. V ten okamžik dojde k samovolnému odhlášení se a ocitnu se na přihlašovací obrazovce.......absolutně mě nenapadá žádná souvislost :o
Notes Acer Aspire 5520G, CPU AMD TURION 64 X2 1.6 GHz, 2 GB RAM, 250 GB HDD, nVidia GeForce 8600M GS
Ubuntu 8.04 32-bit

Pavel Půlpán

Re: Cheese
« Odpověď #1 kdy: 25 Října 2008, 20:47:50 »
Na 99% problém související s X.Org (driver grafiky, případně kamery). Hoď sem poslední řádky z logu X.Org (ihned po spadnutí serveru)

čibes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
  • Ophiuchus of Carpatia
Re: Cheese
« Odpověď #2 kdy: 25 Října 2008, 21:08:52 »
2 Pavel: Fungují Murphyho zákony v linuxu tímto způsobem častěji??: Dnes jsem byl celý den ve škole a během té doby, jsem toto vyzkoušel snad stokrát, po každém pádu a znovupřihlášení jsem zapnul Cheese, minimalizova, maximalizoval, bum. Dokola a dokola. Schválně jsem nechtěl být zbrklý a psát sem hned po prvním karambolu. Na DF jsem hledal co nejvíc příspěvků v souvislosti s Cheese či webkou, ale nic podobného jsem nenašel. Po přečtení tvé reakce jsem tedy opět zapnul Cheese, minimalizoval, maximalizova a prd. Ono to nehapalo, takže budu to průběžně zkoušet a pokud to spadne, ten výpis sem hodím. Jinak se tedy omlouvám za zbytečnou otravovačku, fakt jsem netušil, že se to poléčí jaxi samo, kua  :D
Notes Acer Aspire 5520G, CPU AMD TURION 64 X2 1.6 GHz, 2 GB RAM, 250 GB HDD, nVidia GeForce 8600M GS
Ubuntu 8.04 32-bit

Pavel Půlpán

Re: Cheese
« Odpověď #3 kdy: 25 Října 2008, 21:10:15 »
Já v tom cejtim spíš černou magii. :D

čibes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
  • Ophiuchus of Carpatia
Re: Cheese
« Odpověď #4 kdy: 25 Října 2008, 21:26:34 »
Citace
Já v tom cejtim spíš černou magii. Smích

Neblbni, bydlím u hřbitova  ;D
Notes Acer Aspire 5520G, CPU AMD TURION 64 X2 1.6 GHz, 2 GB RAM, 250 GB HDD, nVidia GeForce 8600M GS
Ubuntu 8.04 32-bit

Pavel Půlpán

Re: Cheese
« Odpověď #5 kdy: 25 Října 2008, 21:50:21 »
Tak tomu se říká pech... :D

čibes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
  • Ophiuchus of Carpatia
Re: Cheese
« Odpověď #6 kdy: 26 Října 2008, 10:20:29 »
2 Pavel: Tož dneska to spadlo, teď nevím, jestli sem hodím ten výpis, o kterém jsi psal ty. Já jsem našel něco v: Systém->Správa->Systémový protokol a v položce Syslog a Daemon.log jsem vyhledal toto:
Kód: [Vybrat]
Oct 26 10:00:06 notes gdm[5986]: WARNING: gdm_slave_xioerror_handler: Kritická chyba X - Restartování :0
V pololžce Xorg.0.log není časová posloupnost jak ve dvou výše uvedených, takže netuším, kde v této záložce hledat.....
Notes Acer Aspire 5520G, CPU AMD TURION 64 X2 1.6 GHz, 2 GB RAM, 250 GB HDD, nVidia GeForce 8600M GS
Ubuntu 8.04 32-bit

Pavel Půlpán

Re: Cheese
« Odpověď #7 kdy: 26 Října 2008, 10:42:19 »
Strýček Google vesměs ukazuje na problém s drivery nVidie (přesně podle původních předpokladů), zkusil bych jejich update...

čibes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
  • Ophiuchus of Carpatia
Re: Cheese
« Odpověď #8 kdy: 26 Října 2008, 13:08:59 »
2 Pavel: Zkusil jsem a total záděr. Stáhnul jsem si ovladač z nvida.com -> ctrk+alt+F1 -> sudo /etc/init.d/gdm stop -> sh NVIDIA-Linux........ -> vše proběhlo, na dotaz, zda automaticky konfigurovat xorg.conf jsem dal ANO. Po restartu max. rozlišení 800x600! Nvidia-settings nelze spustit, pač to hlásí, že nejspíš nepoužívám Nvidia-x driver. Sudo nvidia-xconfig akorát vypíše, že se bude zapisovat do nějakého jiného souboru než do xorg.conf (tuším že xorg.conf1,2....). Pokud nahlédnu do xorg.conf, tak v položce DEVICE není nv ale nvidia, tak jak má být. Při následném startu jsem u hlášky o nizkém grafickém režimu zvolil kartu i displej, bez úspěchu. Navíc mi to ve svobodných ovladačích odstavilo wifinu atheros, u grafiky mi to ukazuje, že je OK. No myslím, že jsem si pěkně naložil  ;D
Notes Acer Aspire 5520G, CPU AMD TURION 64 X2 1.6 GHz, 2 GB RAM, 250 GB HDD, nVidia GeForce 8600M GS
Ubuntu 8.04 32-bit

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Cheese
« Odpověď #9 kdy: 26 Října 2008, 13:22:09 »
no to je prostě nvidia ( já už jí zahodil a používám nv - od té doby musím zaťukat žádný problém s grafikou + mnohem vyšší stabilita systému, takouv jakou linux má mít), jsou s ní prostě problémy a budou.... závěr vrátit se zpátky ke starým, zkusit jí nějak reinstalovat třeba přes envy + mít velké štěstí....

čibes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
  • Ophiuchus of Carpatia
Re: Cheese
« Odpověď #10 kdy: 26 Října 2008, 13:42:59 »
Citace
no to je prostě nvidia ( já už jí zahodil a používám nv - od té doby musím zaťukat žádný problém s grafikou + mnohem vyšší stabilita systému, takouv jakou linux má mít), jsou s ní prostě problémy a budou.... závěr vrátit se zpátky ke starým, zkusit jí nějak reinstalovat třeba přes envy + mít velké štěstí....

Naštěstí jsem pořád žongloval s tou myšlenkou, že zkusím 64-bit, tak jsem využil situace a přeinstaloval to, metoda pokus omyl mi tímto naznačila, že na ovladače grafiky radši sahat nebudu a nechám ty, které jsou v repozitáři 8.04. Já jsem to s Cheese zkoumal jen proto, abych zjistil, jak moc je můj notes Ubuntu-friendly. Ono krom hotkeys a právě občasného pádu programu spolupracujícího s webkou je to v pořádku, což je velmi solidní. Tedy při tom vědomí, že Acer Aspire 5520G byl konstruován vyloženě pro Visty, které jsem po pár dnech poslal ke všem čertům.....
« Poslední změna: 27 Října 2008, 08:56:00 od čibes »
Notes Acer Aspire 5520G, CPU AMD TURION 64 X2 1.6 GHz, 2 GB RAM, 250 GB HDD, nVidia GeForce 8600M GS
Ubuntu 8.04 32-bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.