Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace tiskárny přes VPN  (Přečteno 2056 krát)

Vojta1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Instalace tiskárny přes VPN
« kdy: 29 Října 2008, 18:50:50 »
Ahoj, připojuju s k firemní síti přes VPN a potřeboval bych nainstalovat tiskárnu v této síti. Pokud bych se připojil normálně k síti přes kabel, tak by se tiskárna měla normálně najít v kongiguraci tiskáren po kliku na Nová tiskárna, jenže mě boužel nefunguje kabelové připojení (asi problem na ethernet kartě) a pokud jsem připojen k vpn tak mi to ty tiskárny v síti nenajde.
Nevěděl by někdo jak na to? Jestli nestačí jenom někde něco nastavit, aby to ty tiskárny našlo..
díky

Krtko

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 540
Re: Instalace tiskárny přes VPN
« Odpověď #1 kdy: 30 Října 2008, 00:26:56 »
Ahoj. Skus trochu nejake podrobnosti ako typ VPN, aku verziu ubuntu mas, co je to za tlaciaren, na akej IP by mala byt a tak.

Vojta1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: Instalace tiskárny přes VPN
« Odpověď #2 kdy: 30 Října 2008, 14:11:48 »
No Ubuntu mam 8.04, VPN je Cisco, tiskáren je na síti asi 20, ale většina z nich je Xerox WorkCentre Pro 238, jinak IP adresa by měla vypadat nějak takto: p49grcfp/129.157.18.33  , port asi 9100

Krtko

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 540
Re: Instalace tiskárny přes VPN
« Odpověď #3 kdy: 31 Října 2008, 11:27:23 »
Takze VPN ti funguje bez problemov? Ked sa pripojis tak skus tu tlaciaren pingnut ci ju mas vobec dostupnu.  Port 9100 je JetDirect od HP, takze mozes este skusit pridat tu tlaciaren rucne a vyberies si tam, ze chces pridat sitovu - JetDirecet/HP (neviem uz presne ako to tam je) a len das IP a vyberies typ tlaciarne.

Vojta1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: Instalace tiskárny přes VPN
« Odpověď #4 kdy: 04 Listopadu 2008, 12:34:16 »
Mohl by jsi prosim jeste napsat, jak udelat to "pingnuti"?
A pripadne se nejak vice rozepsat o tom, jak tu tiskarnu pridat rucne? Ja tam tu volbu v nastaveni tiskaren nikde nevidim. Je tam sice polozka "ostatni", ale chce to po me nejake RUI ci co..

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.