Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zasekávající se boot po aktualizaci na 8.10  (Přečteno 1965 krát)

Mistik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Zasekávající se boot po aktualizaci na 8.10
« kdy: 06 Listopadu 2008, 16:34:09 »
Zdravím, včera jsem updatoval Ubuntu z 8.04 na 8.10 a okamžitě poté nastal jeden problém. Při bootování se asi v polovině zasekne a nepokračuje. Stojí a nic se neděje, zkusil jsem tak namátkou Ctrl+Alt+Delete a hle, ono se to rozjede a pokračuje v bootování, ale je to taky jediná kombinace, na kterou to reaguje. Nic jiného nemá efekt. Ubuntu funguje, vše je ok, ale to musím při bootování mačkat Ctrl+Alt+Del ? :( Díky předem za rady .. dodám jakékoliv potřebné info  :)

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Zasekávající se boot po aktualizaci na 8.10
« Odpověď #1 kdy: 06 Listopadu 2008, 21:06:32 »
Toz se podivejte do logu, co je spatne. Copak mame vesteckou kouli?  ;)

Mistik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Zasekávající se boot po aktualizaci na 8.10
« Odpověď #2 kdy: 06 Listopadu 2008, 23:46:14 »
Sice jsem naprosty zacatecnik, tak sem zkusim hodit kratke casti logu pres txt, kde jsou ty velke casove prodlevy, prave diky tomu zaseknuti... Pokud jsou ty logy kratke, tak hodim klidne vetsi cast, popripade jiny log.

[attachment deleted by admin]

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Zasekávající se boot po aktualizaci na 8.10
« Odpověď #3 kdy: 07 Listopadu 2008, 19:59:25 »

Hmm, je to divny problem s konfiguraci sitoveho rozhrani. Co mas za ethernet a wifi hardware?

Zkousel jsi nainstalovat a bootovat starsi kernel? Jestli to na HH jelo v pohode, tak by navrat ke starsimu kernelu mel 100% pomoct (jednoduche i kdyz ne optimalni reseni).

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Zasekávající se boot po aktualizaci na 8.10
« Odpověď #4 kdy: 07 Listopadu 2008, 20:26:34 »
Kouknul jsem se na internet a tohle by snad mohlo být ono: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=968090.

Zkus udělat restart a v Grubu najet na starší naposledy úspěšně bootovaný kernel (tj. asi 2.6.24-19-generic, pokud máš II), jestli ten funguje dobře (ať ho nemusíš instalovat).
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Mistik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Zasekávající se boot po aktualizaci na 8.10
« Odpověď #5 kdy: 07 Listopadu 2008, 23:11:30 »
Nejhorší je to, že mě se to takhle sekne i na starém kernelu 2.6.24, který byl v HH a o tom se právě v problémem v odkazech moc nemluví. Po nastavení "noapic noquiet" pro oba kernely vidím, že se seknou na stejném místě, s tím ovšem, že na starém kernelu má navíc problém s ovladači nvidia. Dává mě tam možnosti, co udělat, ale žádná to nerozjede, spíše naopak, zamrzne obraz, ale to jen tak na okraj, pomocí Ctrl+Alt+F1 se dostanu do příkazové řádky.
Myslím, že je jednodušší to přeinstalovat, i když tam toho mám už dost nainstalovaného :(

fermata

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
  • skill: write in C
Re: Zasekávající se boot po aktualizaci na 8.10
« Odpověď #6 kdy: 08 Listopadu 2008, 18:10:17 »
ak je to toto: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/263059 , potom zrejme reinstal nepomoze...
"A weak coder becomes a strong coder by reading code and writing code - every day, for fun."

Fujitsu Siemens V5505, Intel Core 2 Duo, 1 GB RAM, Intel X3100, Debian Sid/Squeeze LXDE + Ubuntu Intrepid Ibex

Mistik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Zasekávající se boot po aktualizaci na 8.10
« Odpověď #7 kdy: 08 Listopadu 2008, 22:33:48 »
ak je to toto: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/263059 , potom zrejme reinstal nepomoze...
Pomuze reinstall na HH, i kdyz se me nechce :(

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re: Zasekávající se boot po aktualizaci na 8.10
« Odpověď #8 kdy: 09 Listopadu 2008, 13:06:26 »
Mám ten samý problém souvisí to s wifi, když ji v souboru //etc/network/interfaces zakomentuju tak to startuje rychle,ale wifi nejede. Starší jádro taky pomohlo zrychlit start, ale wifi pod ním nejede. Dá se to zjistit, když se spustí systém v recovery mode pak je ihned vydět, na čem se to zaseklo.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.