Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Co myslíte, povedl se network manager v II, nebo měli vyvojáři zústat u verze co byla v Hardym.

Povedl se výborně
25 (32.5%)
Je sice hezčí, ale nejde šifrování u wifi a jiné důležité věci
17 (22.1%)
vypadá hrozně a nejde nic
9 (11.7%)
nerozumím tomu
11 (14.3%)
používám něco jiného (wicd, atp.)
15 (19.5%)

Celkem hlasů: 72

Autor Téma: network manager v 8.10  (Přečteno 18252 krát)

scorpio.toxic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re: network manager v 8.10
« Odpověď #50 kdy: 17 Listopadu 2008, 10:50:40 »
sorry Apt :)

premet

  • Host
Re: network manager v 8.10
« Odpověď #51 kdy: 17 Listopadu 2008, 11:05:36 »
::) lidi, návod jsem četl a je přeci jasné, že když si nejdříve utnete internet, nic pak bez něho nenainstalujete(pominu instalační CD/DVD). Tady je odkaz primo na stránky wicd http://wicd.sourceforge.net/download.php. Je tam tedy návod pro hardyho, ale když použijete ten zdroj uvedený pro intrepid, bude to fungovat pro něj.
Princip je v tom, že neprovedete
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get remove network-manager, ale místo toho rovnou
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install wicdJo a vůbec není nutné nastavovat nějaké heslo pro root!!!

1. pomocí konzole nahrajete klíč
Kód: [Vybrat]
wget -q http://apt.wicd.net/wicd.gpg -O- | sudo apt-key add -2a. do zdrojů vložíte zdroj pro Ubuntu 8.04.1 Hardy
Kód: [Vybrat]
echo "deb http://apt.wicd.net hardy extras" | sudo tee -a /etc/apt/sources.list2b. do zdrojů vložíte zdroj pro Ubuntu 8.10 Intrepid
Kód: [Vybrat]
echo "deb http://apt.wicd.net intrepid extras" | sudo tee -a /etc/apt/sources.list3. v konzoli zadat
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update4. v konzoli zadat
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install wicd5. instalátor Vám napíše, že bude odtraněn network-manager a network-manager-gnome. Pak restart a máte konečně slušný prográmek pro správu přípojení...
Já jsem ten návod předtím psal podle sebe na Debianu a tam mi to při instalaci Wicd nenabídlo k odstranění Wicd a Wicd se tak nezkonfigurovalo, když tam byl i Network manager.
To, že sem jim tam napsal ať si vytvoří heslo pro roota je dobrá věc, pak nemusí jak idioti psát před všechno to blbý sudo  ;).

scorpio.toxic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re: network manager v 8.10
« Odpověď #52 kdy: 17 Listopadu 2008, 11:14:54 »
Tady asi nikdo nečetl Hlavu XX od Hellera, chováte se tu stejně jak ti oficíři tam. Jak tam asi dám wicd když ho nemohu stáhnout?? vždyť jsem tu snad 3x psal že mi jede net napůl a z repozitářů to skoro nic nestáhne, nechce to stahovat jakoby z podadresářů v nich, pokud se podíváte jak to stahuje výpisy repozitářů tak výpis který je níže ve stejné cestě tak nejde stáhnou a hodí to chybu. Není v II 8.10 nějaký "firewal" který má za úkol místo aby chránil nás chránit druhé před námi podobně jako ve Vistách? Tj. že vy se ze svého systému jen horko těžko někam dohrabete ale z ostatních systémů k Vám se nabourat zas není tak těžké, něco jako vestavěná podpora Big Bratra :D.

scorpio.toxic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re: network manager v 8.10
« Odpověď #53 kdy: 17 Listopadu 2008, 12:47:29 »
Teď jsem to zkoušel z Live CD a chová se to úplně stejně, na atomatiku i na ruční nastavení, jako by to ignorovalo ruční nastavení a dělalo si to samo co chtělo.

noodles222

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: network manager v 8.10
« Odpověď #54 kdy: 18 Listopadu 2008, 13:23:55 »
presne tie iste problemy boli aj u mna........ nekonecne hodiny straaavenee s Ubuntu II a network manager pripadne Wicd, nepripojovanie, odpojovanie, nenacitanie, dokonca mi uz z toho blbla aj wifi vo Viste!!! KATASTROFA!!! viac som uz nemohol, a tak www.opensuse.org, get software, burn ISO, install a paraaaada!!! vsetko bezi ako ma, az na to ze ide v poslednom vydani o betu tak cakam na prveho RC a potom na final release!!

umiyaki

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: network manager v 8.10
« Odpověď #55 kdy: 18 Listopadu 2008, 16:48:02 »
presne tie iste problemy boli aj u mna........ nekonecne hodiny straaavenee s Ubuntu II a network manager pripadne Wicd, nepripojovanie, odpojovanie, nenacitanie, dokonca mi uz z toho blbla aj wifi vo Viste!!! KATASTROFA!!! viac som uz nemohol, a tak www.opensuse.org, get software, burn ISO, install a paraaaada!!! vsetko bezi ako ma, az na to ze ide v poslednom vydani o betu tak cakam na prveho RC a potom na final release!!

Na každý pád je fajn, že jsi zůstal u Linuxu :-) Ono není důležité jestli je to OpenSUSE, Mandriva, Debian, Ubuntu a nebo Sinux... Důležité je, že to maká a člověk je s tím spokojený ...
"Prvním stupněm debility je pocit geniality."
Notebook HP 530 - Ubuntu 10.04; PC P4 2.8GHz - Ubuntu 10.04

rednex

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: network manager v 8.10
« Odpověď #56 kdy: 18 Dubna 2009, 17:49:02 »
Scorpio Toxic:
Tvůj problém mi připomíná situaci, když poskytovateli nefungoval DNS server. Můj DNS server na APčku na hodně DNS dotazů odpovídal z cache, na některé ne. Lahůdka byla, že k některým stránkám se dalo proklikat oklikou, tj. přes dostupné stránky odkazováním.
Ad Network Manager: Je to zoufalé, od 8.4 nebo 7.10 jsem ho nikde neviděl funkční, nepamatuje si zadané statické IP, zásadně řeším přes /etc/network/interfaces. Uživatelé win přitom ale protahují ksichty, že ani to blbý okýnko TCP/IP nefunguje, zkusím ten WICD, dík za tip.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.