Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zvuk - neni to ono  (Přečteno 1763 krát)

peedee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 208
Zvuk - neni to ono
« kdy: 02 Listopadu 2008, 17:02:45 »
Dobry den, mam Ubuntu HH 8.04 a mam divny zvuk v jakemkoliv prehravaci. Nevim, jak to presne popsat, spatny basy a jakoby prervany zvuk. V mixeru zvuku jsem ztlumoval a pridaval co slo, ale nezabralo. Zkousel jsem to na Alse i na PulseAudio a je to porad stejny. Zvukovku mam SB Live! 5.1. Za kazdou pomoc dekuju predem:-)

Nexus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
Re: Zvuk - neni to ono
« Odpověď #1 kdy: 02 Listopadu 2008, 17:31:36 »
Presne tento problem riesim uz asi tyzden!

Ten zvuk vyzera, ako keby zvukova karta nevedela ist hlbsie s basmi, alebo vystup na subwoffer posielala aj na vyskove repro (neviem to velmi posudit). Preto to tak "zachrabci". Tiez mam SB Live! 5.1. (SB0220). Pravdepodobne nemam az tak dobry sluch, takze to badam az pri konkretnych skladbach (napr. som si to vsimol na songu od Madonny, Miles Away pripadne Isaac - kde sucasne hraju vysky a prechody basov). Napr. taka Vanessa Mae ide uplne v poho. Asi niekde vyhrabem este stare CD z casopisu Watt s vaznou hudbou a dam si "aktivny relax" :).

Zatial som porovnaval skladby z hladiska bitoveho toku a je cca jedno, ci je to 128, alebo 256 :). Mam ale taky subjektivny pocit, ze v Amaroku to hra o cosi lepsie, nez ked to pustim cez VLC, kde to vrzuka ako zle naladene radio ...

Zaujimalo by ma, ake mas reproduktory? Ja mam samozrejme Creative 5.1.

Ciastocne sa to da vykompenzovat, ked sa trochu pohras s nastaveniami vystupov (RearJack, FrontJack, Center/LFEJack). Pri nevhodnom nastaveni to "vrzuka" ako ked macke slapes po chvoste, pripadne ako keby ta niekto vyfackal, ale pri spravnom nastaveni si tieto anomalie takmer ani nevsimnes. Takmer :(.

Tiez je zaujimave, ze to robi iba tato zvukovka. Ak vlozim do dosky (Asus Maximus Formula) modul pre OnBoard (ADi 1988B) zvukovku SupremeFX, tak to nerobi. Ale zase ten zvuk nie je taky "stavnaty", ako dava SB :(.

Nemam predstavu, kde je problem ...
« Poslední změna: 02 Listopadu 2008, 18:09:23 od Nexus »

peedee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 208
Re: Zvuk - neni to ono
« Odpověď #2 kdy: 02 Listopadu 2008, 20:46:05 »
Ahoj, sice mi to neprijde az tak dulezity :) , ale repro mam Genius Home Theatre 5.1 (takovy ty dreveny). Jinak ten zvuk je fakt peklo  :(

Jakub

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: Zvuk - neni to ono
« Odpověď #3 kdy: 03 Listopadu 2008, 17:15:49 »
Nazdar, měl jsem stejný, nebo alespoň podobný problém v 8.10. Vyřešil jsem to tak, že jsem si zpřístupnil v Alsa Mixer položku PCM (dvojklik na tlampač u hodin> preferences> zaškrtnout PCM> Close) a ubral jsem z něj asi tak na polovinu. I když mám teď položku MASTER na plno tak zvuk je moc pěkný. Snad ti to pomůže. Měj se.

Nexus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
Re: Zvuk - neni to ono
« Odpověď #4 kdy: 21 Listopadu 2008, 22:44:36 »
Ja som to skusal tiez a polozku PCM som pre istotu umlcal nadobro.

Bude to asi problem v ovladacoch pre tuto zvukovku, kedze ten vystup PCM sa tvari ako samostatny mixer a asi si viete domysliet, co sa stane, ked sucasne hraju dva rozne mixery to iste v tom isto case :(.

Uzatvoril by som tuto temu ako ciastocne vyriesenu - co som zatial vsetko skusal, tak mi to hralo vpohode, resp. nezbadal som, ze by nieco konkretne hralo cez ten PCM "vystup".

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.