Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: GTK témata v Ubuntu 8.10  (Přečteno 4864 krát)

damnum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • Hroznej sráč
    • damnum
GTK témata v Ubuntu 8.10
« kdy: 04 Listopadu 2008, 00:21:47 »
Stáhnul jsem si několik standardních v tar.gz témat pro GTK2 a Metacity ... prostě klasické téma z gnome-look.org .. nainstaloval jsem (zkopíroval do .themes, přetáhl balíček do okna se změnou vhledu, to je fuk, na tom se nedá nic zkazit) ho, změnil se mi vzhled jak jsem si přál, ovšem problém. Dialog hlásí nějakou chybu: "Tento motiv nebude zobrazen jak bylo zamýšleno, protože požadovaný systém motivu GTK+ "" není nainstalován."   Co to jako sakra je a jak to mam řešit? Blbnul jsem s tím hodinu a na nic jsem nepřišel. Vzhled mi normálně funguje, ale hlásí to tohle a když ho změním a chci změnit zpátky, už to nejde, musím ho tam znovu "nainstalovat".
HW [MB Gigabyte GA-MA69G-S3H (integr. ATI Radeon Xpress 1250), HDD (SATA) 120GB + HDD (IDE) 80GB, CPU AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+, RAM (800MHz) 512MB]
SW [Ubuntu 8.10 II (GDM + FVWM, FWVM-Crystal, Fluxbox, KDE, GNOME)]

damnum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • Hroznej sráč
    • damnum
Re: GTK témata v Ubuntu 8.10
« Odpověď #1 kdy: 04 Listopadu 2008, 00:23:59 »
Ještě chci podotknout, že chyba není v tom motivu, aby zase někdo neradil: a zkusil jsi už jiný motiv a bla bla bla bla bla. Díky, že to nikdo nenapíše. Pro jistotu, odpověď zní, ano asi 5.
HW [MB Gigabyte GA-MA69G-S3H (integr. ATI Radeon Xpress 1250), HDD (SATA) 120GB + HDD (IDE) 80GB, CPU AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+, RAM (800MHz) 512MB]
SW [Ubuntu 8.10 II (GDM + FVWM, FWVM-Crystal, Fluxbox, KDE, GNOME)]

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: GTK témata v Ubuntu 8.10
« Odpověď #2 kdy: 04 Listopadu 2008, 00:44:16 »
tu "nekompatibilitu" témat řešili i zde http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,28995.0.html

damnum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • Hroznej sráč
    • damnum
Re: GTK témata v Ubuntu 8.10
« Odpověď #3 kdy: 04 Listopadu 2008, 01:30:31 »
Tam je o tom bohužel jen zmínka, vyřešeno není nic.

Ještě dodám, že jsem prošel téma po konfigurácích ručně, není v nich žádná chyba, které by to mohla způsobit, jedná se tedy zřejmě o chybu Ubuntu 8.10

Zná-li někdo řešení, navrhněte prosím, jinak bude vhodné o tom napsat na Launchpad
« Poslední změna: 04 Listopadu 2008, 01:33:29 od damnum »
HW [MB Gigabyte GA-MA69G-S3H (integr. ATI Radeon Xpress 1250), HDD (SATA) 120GB + HDD (IDE) 80GB, CPU AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+, RAM (800MHz) 512MB]
SW [Ubuntu 8.10 II (GDM + FVWM, FWVM-Crystal, Fluxbox, KDE, GNOME)]

Frejda62

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 335
  • Na Linuxu se stále učím.
Re: GTK témata v Ubuntu 8.10
« Odpověď #4 kdy: 04 Listopadu 2008, 02:40:54 »
Mě se to taky stalo ale nepovedlo se mě to vyřešit.. ???
frejda-desktop
Ubuntu 12.04
 i686 AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+ GeForce 9500 GT 1024 MB   RAM..2.G

peedee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 208
Re: GTK témata v Ubuntu 8.10
« Odpověď #5 kdy: 04 Listopadu 2008, 13:28:53 »
Tam je o tom bohužel jen zmínka, vyřešeno není nic.

Zkuste si to procist jeste jednou, reseni tam je v nainstalovani gtk2-engines-ubuntulooks, ktere nasledne odstrani baliky ubuntu-desktop. Nicmene pokud se tak stane, temata funguji. Dalsi otazkou (ktera je tam resena) je, jak velky to ma dopad na system.

damnum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • Hroznej sráč
    • damnum
Re: GTK témata v Ubuntu 8.10
« Odpověď #6 kdy: 08 Listopadu 2008, 01:56:52 »
Odstranit balík ubuntu-desktop není systémové řešení, jakmile bude do Ubuntu přidán jakýkoli důležitý balík, nebude se sám instalovat... toto není řešení.
HW [MB Gigabyte GA-MA69G-S3H (integr. ATI Radeon Xpress 1250), HDD (SATA) 120GB + HDD (IDE) 80GB, CPU AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+, RAM (800MHz) 512MB]
SW [Ubuntu 8.10 II (GDM + FVWM, FWVM-Crystal, Fluxbox, KDE, GNOME)]

Martin Bajer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
    • http://fict10n.net/
Re: GTK témata v Ubuntu 8.10
« Odpověď #7 kdy: 08 Listopadu 2008, 14:36:43 »
Odstranit balík ubuntu-desktop není systémové řešení, jakmile bude do Ubuntu přidán jakýkoli důležitý balík, nebude se sám instalovat... toto není řešení.

Ahoj, mylis se, ubuntu-desktop je pouze "meta package", ktery hlida zda jsou nainstalovane vsechny baliky "Ubuntu desktopu", tak jak je urcili autori distribuce. Tento balik muze byt kdykoliv bez problemu odebran. Ne kazdemu totiz vyhovuje vychozi vyber.

Napr. Mam ThinkPad X60s, ktery nema CD mechaniku, tak jsem instaloval z USB flash disku, z obrazu urceneho pro netbooky. Spoustu vychozich baliku v systemu nepotrebuji/nechci. Postupne jsem pri odinstalovavani baliků odinstaloval i tyto "systemove" metabaliky:
ubuntu-desktop
ubuntu-minimal
ubuntu-mobile-default-settings
ubuntu-standard
usplash ubuntu-mobile
ubuntu-artwork

damnum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • Hroznej sráč
    • damnum
Re: GTK témata v Ubuntu 8.10
« Odpověď #8 kdy: 09 Listopadu 2008, 03:03:31 »
Já chápu co je metabalík a když je přidán do výběru výchozích balíků nějaký důležitý balíček, pakliže není nainstalován daný metabalík, pro apt neexistuje důvod ho instalovat, tudíž může uživatel přijít o důležité aktualizace systému ... já se setkávám s automatickou instalací úplně nových balíčků docela běžně a ty jsou pokud vím v mnoha případech závislé pouze na metabalíku ubuntu-desktop
HW [MB Gigabyte GA-MA69G-S3H (integr. ATI Radeon Xpress 1250), HDD (SATA) 120GB + HDD (IDE) 80GB, CPU AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+, RAM (800MHz) 512MB]
SW [Ubuntu 8.10 II (GDM + FVWM, FWVM-Crystal, Fluxbox, KDE, GNOME)]

nettezzaumana

  • Host
Re: GTK témata v Ubuntu 8.10
« Odpověď #9 kdy: 09 Listopadu 2008, 03:54:43 »
Já chápu co je metabalík a když je přidán do výběru výchozích balíků nějaký důležitý balíček, pakliže není nainstalován daný metabalík, pro apt neexistuje důvod ho instalovat, tudíž může uživatel přijít o důležité aktualizace systému ... já se setkávám s automatickou instalací úplně nových balíčků docela běžně a ty jsou pokud vím v mnoha případech závislé pouze na metabalíku ubuntu-desktop
  << uff. mas to nejake popletene. zadny balik nezavisi na metabalku, ale na jinych konkretnich balicich..

damnum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • Hroznej sráč
    • damnum
Re: GTK témata v Ubuntu 8.10
« Odpověď #10 kdy: 09 Listopadu 2008, 12:04:54 »
Možná jsem se špatně vyjádřil, ale metabalík obsahuje seznam balíků, které se mají instalovat ... a když tenhle seznam neexistuje, v automatických aktualizacích se objeví jen staré aktualizovatelné balíky, ale ne některé nově přidané právě do ubuntu-desktop, což se stává a je docela na škodu, když tenhle metabalík chybí ...
HW [MB Gigabyte GA-MA69G-S3H (integr. ATI Radeon Xpress 1250), HDD (SATA) 120GB + HDD (IDE) 80GB, CPU AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+, RAM (800MHz) 512MB]
SW [Ubuntu 8.10 II (GDM + FVWM, FWVM-Crystal, Fluxbox, KDE, GNOME)]

nettezzaumana

  • Host
Re: GTK témata v Ubuntu 8.10
« Odpověď #11 kdy: 10 Listopadu 2008, 01:00:01 »
uff .. obavam se ze nikoliv .. aktualizace nijak nesouvisi s metabalikem ..

metabalik obsahuje (kdyz ho rozbalis) pouze seznam balicku, na kterych "zavisi" .. aktualizace se vydavaji oproti konkretnim balikum .. mas dostupne vsechny aktualizace, ktere se davaji do ubuntiho update repositare nezavisle na tom, jestli mas balik na ktery se aplikujou nainstalovan nebo ne ..

damnum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • Hroznej sráč
    • damnum
Re: GTK témata v Ubuntu 8.10
« Odpověď #12 kdy: 10 Listopadu 2008, 01:33:54 »
Skoro bych řekl, že ne, že aktualizace obsahující úplně nové balíky, které nezávisí na ostatních aktualizacích, zanmená změnu v seznamu právě u toho metabalíku.
HW [MB Gigabyte GA-MA69G-S3H (integr. ATI Radeon Xpress 1250), HDD (SATA) 120GB + HDD (IDE) 80GB, CPU AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+, RAM (800MHz) 512MB]
SW [Ubuntu 8.10 II (GDM + FVWM, FWVM-Crystal, Fluxbox, KDE, GNOME)]

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: GTK témata v Ubuntu 8.10
« Odpověď #13 kdy: 11 Listopadu 2008, 11:53:44 »
Skoro bych řekl, že ne, že aktualizace obsahující úplně nové balíky, které nezávisí na ostatních aktualizacích, zanmená změnu v seznamu právě u toho metabalíku.
Aktualizací ti nikdy nepřijde nový balíček - obsah repozitářů je před vydáním uzamčen a nové balíčky se již nepřidávají. Chodí pouze aktualizované verze stávajících balíčků. Nepřítomnost metabalíku ubuntu-desktop nijak nepocítíš.

Je s podivem, jak se v každám vláknu zvrhne debata o nekompatibilitě motivů vzhledu s II do diskuse o "důležitosti balíku ubuntu-desktop". Rád bych to vrátil zpět k původnímu problému. Včera jsem zkoušel změnit vzhled mého II - postup jako vždy, stáhnout z gnomelook a nainstalovat. Ale ouha, z 20ti stažených témat šlo nainstalovat asi 5, přičemž dvě navíc hlásily onu hlášku "Téma nebude zobrazeno jak zamýšleno ...", další dvě se sice nainstalovaly, ale již se nezobrazily v seznamu témat (jednotlivé prvky zvlášť ale navolit šly). Suma sumárum, z 20 témat se korektně podařilo nainstalovat pouze jedno. Zkoušel jsem popsané metody a rady, bohužel bez výrazného zlepšení.

Je to nějaký bug, nebo to znamená, že Gnome 2.24 (popř. II) není kompatibilní s tématy pro starčí verze?
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: GTK témata v Ubuntu 8.10
« Odpověď #14 kdy: 11 Listopadu 2008, 16:48:27 »
Tuto chybu musím potvrdit i já. Zkoušel jsem přenastavit téma pro roota a bez úspěchu i s tématy k II přiloženými. Při té příležitosti jsem zjistil, že mi plno témat hlásí nenainstalovaný gtk+ theme engine a vlastně ani nemůžu úspěšně přepnout na jiná, i nativní, témata, někdy jako by si ty témata pomíchaly barvy. Další zjištění bylo, že po odebrání nekompatibilních témat, začaly nativní témata opět fungovat. Stačí zkopírovat zlobivé téma zpátky do .themes a začne to blbnout i když se nepoužije.

nettezzaumana

  • Host
Re: GTK témata v Ubuntu 8.10
« Odpověď #15 kdy: 11 Listopadu 2008, 16:53:50 »
Zkoušel jsem přenastavit téma pro roota a bez úspěchu i s tématy k II přiloženými..
<< nedoporucuju nastavovat cokoliv pro roota .. pkud rootovske aplikace nebezi out-of-box, je to bug

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: GTK témata v Ubuntu 8.10
« Odpověď #16 kdy: 11 Listopadu 2008, 17:30:57 »
Zkoušel jsem přenastavit téma pro roota a bez úspěchu i s tématy k II přiloženými..
<< nedoporucuju nastavovat cokoliv pro roota .. pkud rootovske aplikace nebezi out-of-box, je to bug

Aplikace pod rootem naštěstí běží, jen témata ignorují a to úplně všechna.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.