Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nenačte se disk + plus dalsi dotazky  (Přečteno 729 krát)

rabi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Nenačte se disk + plus dalsi dotazky
« kdy: 08 Listopadu 2008, 22:25:44 »
Ahoj,

mam nove nainst. kubuntu 8.10 pres wubi a potkal jsem nekolik zacatecnickych problemu, mohl byse mi nekdo poradit?

1. nenacte se disk - vse funguje, akorat se mi nezobrazi zadna starsi data, ktera jsem vytvoril/ulozil ve windows. nevidim zadny disk, jen data od kubuntu. nevite, kde by mohl byt problem?

2. pokud si chci nainstalovat operu, jakou verzi mam installnout? verzi pro ubuntu? nebo pro nejaky system s kde?

3. system nabiha dost pomalu - 1 minuta do prihlasovaci obrazovky a pak 25 vterin. to se mi zda docela dost. je to tim, ze je kubuntu nainstalovane pres wubi nebo je to normalni?

4. jsem na notebooku, nekdy, kdyz chci na neco kliknout (treba na nejakou polozku, nejcasteji ale treba na nejakej odkaz v konqueroru) a pouziju k tomu plochu trackpadu (ne tedy "tlacitko"), tak system nezareguje a musim kliknout znovu. rikal jsem si, ze to bude nekde v nastaveni mysi, takze jsem zkousel postupne vsechno zmenit, ale nic nepomohlo... nevite?

5. jde nejak zmenit pismo celeho systemu?

6. jde nejak nastavit aby se po stisknuti tlacitka vypnuti/zapnuti u notase system misto vypnuti uspal?

ehm, a jeste extralama otazka - jak rozjet 3D kostku? :-) pry musim nainstalovat nejaky compiz cofugurator, ale v adeptu nikde nic takoveho nemuzu najit...

Diky moc, omlouvam se, ze je toho tolik, snad se najde nekdo hodnej, kdo mi poradi.

Jeste jednou diky
« Poslední změna: 08 Listopadu 2008, 22:33:29 od rabi »

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re: Nenačte se disk + plus dalsi dotazky
« Odpověď #1 kdy: 09 Listopadu 2008, 08:10:43 »
1) viz. http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20disku
2) operu jsem již několik let neměl nainstalovanou, snad poradí jiní
3) tipl bych to, že je to tou instalací přes wubi, na ntb. mi systém bootoje 33 sekund (záleží ovšem, jakou konfiguraci máte)
5) ano jde Systém - Volby - Vzhled (karta písma)
7) musíte nainstalovat compizconfig-settings -manager a pomocí něj si nastavíte compiz, info o nastavení viz. http://wiki.ubuntu.cz/Compiz%20Fusion

pro příště: používejte funkci hledat (jak na foru tak na wiki), spousta otázek se tu opakuje (viz vaše otázky se řešily již několikrát), pokud se chcete něco naučit o Linuxu, je třeba si o tom něco přečíst a hlavně nebýt líný a hledat hledat a zase hledat!

PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.