Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME  (Přečteno 13908 krát)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #50 kdy: 12 Listopadu 2008, 10:22:17 »
4 ufaak měl jsem obě tak asi 120 v jakémkoliv nástřelu to neudýchá :D
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #51 kdy: 12 Listopadu 2008, 10:45:25 »
Gnome v Ubuntu se chova nestandartne .. funguje a hezky vypada !! coz u nej neni normalni ;)
Nezlob se na mě, ale GNOME funguje všude. Naopak nyní, když tu máme KDE4 v takovém stavu, v jakém je, tak je GNOME oáza stability. Pracoval jsem na jedné kapitole v knížce o Mandrivě. Tam je na 64bitech KDE naprosto nepoužitelné a to i s největší dávkou tolerance. Nakonec to dopadlo tak, že jsem i KDE aplikace raději pouštěl v GNOME, protože jsem potřeboval dělat a ne pořád řešit, že mi spadla celá Plasma, aplikace padají při pokusu uložit soubor atd. Takže má zkušenost je taková, že GNOME fungovalo spolehlivě ve všech distribucích, které jsem kdy vyzkoušel a že jich nebylo málo. Druhou věcí je, že třeba v Mandrivě nemají Nautilus zapnutý v browser módu ale tom otřesném základním, a téma IaOra pro GNOME taky není moc povedené. To je ale podle mě volba distributorů, s funkčností GNOME to nemá nic společného.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #52 kdy: 12 Listopadu 2008, 10:50:24 »
2 Sešívaný ... dají se aplikace pro KDE4 nějak zprovoznit v Gnome, nebo mám smůlu ...

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #53 kdy: 12 Listopadu 2008, 14:50:44 »
2 Sešívaný ... dají se aplikace pro KDE4 nějak zprovoznit v Gnome, nebo mám smůlu ...
Samozřejmě, že dají. Stačí je nainstalovat. Ubuntu 8.10 již obsahuje v repozitářích standardně KDE4, až na výjimky, jako je třeba Amarok, tam KDE3 není.
Oproti GNOME programům to má tyto nevýhody:
1. se samotným programem se ti nainstaluje i celá řada sdílených knihoven
2. programy nebudou tak dobře integrovány do prostředí
3. vizuálně taky nebudou tak zapadat, ale dá se to řešit speciálními skiny
4. chování KDE programů nenastavíš v ovládacích nástrojích GNOME, musíš si nainstalovat kcontrol
5. spouštění bude trochu pomalejší a kromě samostného programu se natáhnout do paměti i backendy a sdílené knihovny KDE

Pokud ale nemáš nějaký výrazně nevýkonný počítač nebo málo paměti, tak by to mělo být bez problémů. Já používám z KDE pravidelně Amarok, občas Krusader, z Qt programů pak Operu a občas Skype. Ve Windows mají lidi nainstalované programy postavené na různých knihovnách, každý pes, jiná ves, a nikoho to netankuje, tak proč nemíchat KDE a GNOME programy, když to někomu vyhovuje?

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #54 kdy: 12 Listopadu 2008, 14:57:18 »
Díky.
No mě se jedná hlavně o o nový Digikam 0.10.0.
Za Digikam jsem v Gnome nenašel rovnocenou náhradu :(.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.