Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Záloha a obnova konfigurace systému  (Přečteno 978 krát)

TomVal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Záloha a obnova konfigurace systému
« kdy: 13 Listopadu 2008, 10:07:20 »
Jak jsem vypozoroval (a zřejmě "objevil Ameriku :-)"), uživatelská konfigurace systému je uložena ve skrytých souborech a složkách nacházejících se v domovské složce uživatele. Jak zazálohovat skryté soubory a obsah (ať skrytý či neskrytý) skrytých podsložek aktuální složky? Vím, že to určitě vhodně zformulovaným příkazem jde zvládnout, ale nejsem zas až tak zkušený. Obnova konfigurace by se pak provedla prostým rozbalením záložního archivu v domovské složce.

Na to navazuje druhý dotaz - kam umístit takovýto příkaz, aby se provedl během odhlašování uživatele?

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Záloha a obnova konfigurace systému
« Odpověď #1 kdy: 13 Listopadu 2008, 13:56:19 »
Ak si myslel zalohu komplet celeho systemu tak tu je navod
http://wiki.ubuntu.cz/Z%C3%A1loha%20a%20obnova%20syst%C3%A9mu
samosrejme je tam aj pisane ako vynechat jednotlive adresare.
Pre zalohu iba nastaveni snad staci zalohovat /home, /etc pripadne /boot. Ak sa mylim opravte ma.
« Poslední změna: 13 Listopadu 2008, 13:58:23 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

TomVal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: Záloha a obnova konfigurace systému
« Odpověď #2 kdy: 13 Listopadu 2008, 20:05:33 »
Ne, nemyslel jsem zálohu souborů, chci mít jenom jistotu, že až se začnu hrabat v konfiguraci systému a něco někam špatně napíšu a systém mi kvůli tomu přestane fungovat, že nebudu muset složitě bádat, kde se stala chyba a prostě se vrátím k funkční konfiguraci.

Řečeno pseudokódem, chci:

cd ~
zálohuj soubory .* a obsah složek .* včetně jejich podsložek

Neskryté složky mě v tomto konkrétním případě nezajímají. No nechám si to projít hlavou, třeba se mi to podaří vymyslet ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.