Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: S akim distrom sme zacinali?  (Přečteno 5120 krát)

garmada

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
  • A.I.
    • Môj blog o IT
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #25 kdy: 01 Prosince 2008, 16:23:18 »
Ja som pred rokom zacinal na ubuntu a u neho som aj ostal, ale vyskusal som aj ine (asi 12). :)
Os: Ubuntu 9.10 Desktop i686 | Linux User #480898 | Ubuntu User #24615

goudic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
  • "May The Source Be With You"
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #26 kdy: 01 Prosince 2008, 22:22:50 »
muj prvni kontakt s unixem/linuxem byl Solaris, docela se divim, ze to ve me nenechalo nasledky do konce zivota
asus F3Sseries, Centrino Duo T540 1.66, 2046 MB RAM, nVidia GeForce 8400M G, OS Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"

<Prikazova radka jakozto zbran hromadneho niceni aneb jak znicit svet jednim stisknuti klavesy Enter>

MartenP

  • Host
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #27 kdy: 02 Prosince 2008, 10:56:14 »
Mé první bylo Ubuntu, které mi vydrželo asi dva dny. Poté přišlo Xubuntu. U XFCE jsem zůstal, jen jsem skončil na Debianovi na míru.

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #28 kdy: 02 Prosince 2008, 17:59:01 »
na prvni linux si nevzpomenu, snad monkey linux. pak myslim red hat 6.1, ale ted jsem nejvic spokojen s ubuntu 7.04, protoze mi vsechno slape jak potrebuju a a neni treba aktualizovat. :-D

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #29 kdy: 03 Prosince 2008, 01:43:15 »
Moje první zkušenost s Linuxem byla se SUSE 5.2, ale to byla spíše epizodní záležitost.
Linux jsem začal používat výhradně mnohem později - Mandrake 10.1.
Když se nad tím tak zamýšlím, tak letos vlastně slavím deset let od doby, kdy jsem poprvé instaloval Linux na naši starou 486.

hadimosuur

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #30 kdy: 08 Prosince 2008, 18:39:56 »
Ve škole (asi 2002, 3) jsem pričuchla k Unixu a naznala, že Windows jsou celkem k ničemu...
Takže když jsem se dostala k novému noťasu, tak na něj šel Edgy Eft - Ubuntu 6.10, teď mám 8.10
V práci občas trochu proklínám WXP, ale naštěstí to vypadá, že sem tam někde bude CentOS, tak se s ním asi začnu kamarádit...
Nemáte někdo zkušenost...?
A snad se časem dostanu třeba k nějakému Debianu  8)

Lorek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 152
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #31 kdy: 08 Prosince 2008, 20:18:43 »
Osobně jsem začal na Dapperovi kterho jsem pouzival pouze na internet,
protože jsem neměl náladu na viruse ve Win...
Okolo vydání Gutsyho jsem postupně ugradoval > Edgy > Fiesty...
Na Fiestym jsem byl okouzlen Desktop Effects takže jsem se pokusil
o instalaci v té době velice nestabilního Compizu > recovery mode,pak se mi to nějak
podařilo opravit,ale stále jsem chtěl funkční compiz proto jsem počkal na Hardyho(stal se hlavním systémem)
na kterém jedu do ted.
Mezitím jsem samozřejmě zkoušel jiná distra:fedora,slax,Puppy(používám do ted),CentOS...
Stejně teďka jedu bez compizu(uz me to otravovalo)... ;)

Vitaa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 314
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #32 kdy: 08 Prosince 2008, 21:14:20 »
Mé začátky byly se Suse.. Pořádně si nepamatuju co to bylo za verzi, ale vyšla jako příloha Chipu myslím..  :D Jenže to nebylo v tý době nic pro mě, tak jsem přešel z5 k windows.. Na winech jsem fungoval nějakou dobu, páč jsem stejně na pc nemusel nic dělat, max hry.. Až vloni jsem si koupil ntb a s ním windows Vista, hlavně kvůli škole.. Po 3 měsících trápení se stále více se zpomalujícími windows vista, které se momentálně i s onou nutnou údržbou startují déle jak 3 minuty jsem se naštval a dal jsem na radu kamaráda, který linux už nějakou dobu používá.. Zkusil jsem ubuntu 7.10, pak 8.04 a momentálně jako primární systém 8.10.. Zkoušel jsem OpenSuse 10.1, madrivu, fedoru aj, ale stále zůstávám u Ubuntu i když po různé chvále co tu všude na fóru čtu zkusím Debian Lenny.. :)
Intel Core i3-3220, AMD Radeon HD 7770, 8GB RAM - Arch Linux - KDE 4.12

JohnyN

  • Host
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #33 kdy: 08 Prosince 2008, 22:13:56 »
http://www.linuxexpres.cz/proc-pouziva-linux/jan-nosko

Ten článok už nie je aktuálny, po pár týždňoch som sa opäť vrátil na Hardyho, ktorého som používal aj na notebooku cca 3 mesiace, potom upgrade na Interpida.

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #34 kdy: 08 Prosince 2008, 22:31:22 »
Mandriva 2006, pak ubuntu 6.04, 7.10....8.04 tam se mi nedařilo...Open Suse - pěkný. Momentálně tedy jedu na Mandrivě 2008.1 a zatím mi sedí...tuším že i nějakej Debian v tom byl...nejvíc mi zatím sedlo Ubuntu 7.10.
« Poslední změna: 08 Prosince 2008, 22:36:54 od karel kudrna »
prostý user
...selským rozumem...

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #35 kdy: 08 Prosince 2008, 22:57:26 »
ubuntu 6.04, ale nepouzival jsem ho neb rozjet zazrak jmenem Sagem f@st se mi dlouho nedarilo. potom 7.10 (uz s internetem) a na notebook uz Arch linux
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.