Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ovládání hlasem  (Přečteno 4953 krát)

incredible

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 140
Ovládání hlasem
« kdy: 06 Prosince 2008, 15:08:39 »
Dobrý den, prosím Vás, existuje nějaký program, který by mi umožnil, alespoň částečně ovládat mé Pc hlasem? na windows, jsem používal program,a le už bohužel nevím jak se jmenoval, zvládal hlasovými příkazi otevírat a zavírat okna a i jednuduché scroll stránky o 5 řádků,, je něco takového i na linuxech?

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ovládání hlasem
« Odpověď #1 kdy: 06 Prosince 2008, 15:32:12 »

incredible

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 140
Re: Ovládání hlasem
« Odpověď #2 kdy: 06 Prosince 2008, 17:29:44 »
Děkuji moc

incredible

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 140
Re: Ovládání hlasem
« Odpověď #3 kdy: 06 Prosince 2008, 18:05:22 »
Tak přes váš návod jsem se bohužel neprolouskal :-( neumím tak dobře anglicky, ale nainstaloval jsem si gnome-voice-control a k němu festival-czech, ale nevím kde ten program spustím, když dám alt+f2 a zadám gnome-voice-control nenalezne ho to a já nevím kde je spouštěcí program, je tu strašně moc složek, prosím, nemáte s tím někdo zkušenosti?
« Poslední změna: 08 Prosince 2008, 13:52:55 od Anna Taliánová »

incredible

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 140
Re: Ovládání hlasem
« Odpověď #4 kdy: 14 Prosince 2008, 22:05:19 »
Bohužel mi nejde nainstalovat ani jeden zmíněný program, opravdu nevím co stím dál

elnino22

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
    • centrala.zapto.org
Re: Ovládání hlasem
« Odpověď #5 kdy: 15 Prosince 2008, 21:12:46 »
Zial ani mne sa to v tejto verzii ubuntu nepodarilo nainstalovat. V predoslich to slo. Chcem by som este povedat, ze tento program mi pripadal zamerany na anglictinu. Nebolo to spravene tak ako by som si predstavoval. Teda ak si nemylim tento program s nejakym inym. Skusil som aj ine programi, ale navhodnejsi bol pod wine JetVoice. Fungovalo to dokonale. Sedel som vo fotelke a len som prikazoval pocitacu co ma robit. V spolupraci s festivalom a bash som komunikoval s pc ako s clovekom. Napr. som povedal do mikrofonu ze nech mi najde nieco na internete a potom mi precital vysledok vyhladavania.
Vtedy som bol novacik v linuxe a po preinstalovani ubuntu a odstraneni xp som uz nechcel mat nic s windovsu  na disku, tak som uz tento program neinstaloval.
Pred troma tyzdnami som sa obul do ucenia pythonu, ze by som si spravil nejaky taky program. Docela mi to už ide. A chcel by som spytat ci nepoznate nejaku kniznicu na pracu so zvukom. (hlavne aby bola dobre zdokumentovana). Cestina a slovencina ,teda vsetky slovanske jazyky by sa dali velmi lahko a dobre spracovat. Nechce sa mi to moc dopodrobna vysvetlovat, ale pre priklad slova sa daju delit u tychto jazykov na slabiky, co sa da lahchsie nahovoit ako miliony slov.
PC I : M2A-VM, Athlon 64 X2 4000+, 4GB DDR2 800Mhz, WinFast PX7600 GT TDH Extreme,SkyStar2 Ubuntu
PC II: M2A-VM, Athlon 64 3200+,2GB DDR2 800Mhy, MSI 7300 GT, Ubuntu

incredible

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 140
Re: Ovládání hlasem
« Odpověď #6 kdy: 15 Prosince 2008, 22:57:12 »
Tak to zní perfektně, doufám, že ten prográmek bude brzo hotov a zdarma ke stažení:-D to by bylo skvělé, prozatím bych vyzkoušel jetvoice jak jte povedal, ale opravdu nevím jak to nainstalovat, neporadil by jste mi prosím a knížku? nějako obsáhlou?zkusil bych nějaké slovníky

elnino22

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
    • centrala.zapto.org
Re: Ovládání hlasem
« Odpověď #7 kdy: 16 Prosince 2008, 09:35:17 »
stiahni a instaluj cez wine
http://www.instaluj.cz/cz/katalog/utility/ostatni/jetvoice/?download=jetvoice
je to česky, takže lahko pochopiš ako sa použiva. Potom si napíš nejaké scripty v bash, čo ti budú spuštat programy. Tusim sa mi zda ze napriamo sa nedal spustit program
PC I : M2A-VM, Athlon 64 X2 4000+, 4GB DDR2 800Mhz, WinFast PX7600 GT TDH Extreme,SkyStar2 Ubuntu
PC II: M2A-VM, Athlon 64 3200+,2GB DDR2 800Mhy, MSI 7300 GT, Ubuntu

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.